Сімейним лікарям Ужгорода подарували 10 отоофтальмоскопів (ФОТО, ВІДЕО)

Десять отоофтальмоскопів подарували ужгородським сімейним лікарям благодійники фонду «Сім'я». Зручне, компактне устаткування дозволить медикам більш точно і ефективно діагностувати низку порушень здоров'я пацієнтів - як дітей, так і дорослих.

Сімейним лікарям Ужгорода подарували 10 отоофтальмоскопів (ФОТО, ВІДЕО)

За словами  доцента кафедри терапії та сімейної медицини Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки УжНУ Павла Колесника, навчитися працювати з отоофтальмоскопами та вдосконалити свої професійні знання  лікарі-сімейники зможуть у тренінговому  центрі, який працює у складі Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки та на базі клінічої амбулаторії на вул. Капушанській, 161,  де відкрито науково-дослідну лабораторію сімейної медицини.

Вже з початку січня в Ужгороді запрацює центр первинної медико-санітарної допомоги, який об»єднає всі амбулаторії міста. Як зауважила Тетяна Козак - головний лікар центру ПМСД, головне завдання медиків — здорове населення: «Ми спробуємо змінити філософію сімейного лікаря. Це має бути людина, яка добре знає своїх пацієнтів, адже спостерігає їх з дитинства і аж до похилого віку, знає всіх членів родини, їхній спосіб життя, чим хворіли раніше, до чого схильні. Таким чином, сімейний лікар може спрогнозувати потенційні загрози для здоров’я, імовірні недуги й підказати, як їх уникнути». «В інших містах сімейні лікарі діляться на терапевтів і педіатрів, – розповідає  Тетяна Козак. – Ми ж намагатимемося зруйнувати стереотипи і виховати нове покоління терапевтів-педіатрів, які в разі необхідності могли б підміняти один одного».

Метою таких структурних змін є максимальне наближення медичної допомоги до населення. Лікарі переконані, що завдяки створенню первинних медико-санітарних центрів вдасться уникнути довгих черг у лікарнях і підвищити якість обслуговування.

Зручний доступ до послуг сімейного лікаря буде забезпечено в усіх куточках Ужгорода: «У місті вже створено дев'ять амбулаторій: дві амбулаторії на вулиці Грибоєдова, 2; по одній – на вул. Другетів, 79, вул. Сечені, 50, вул. Челюскінців, 10, вул. Боженка, 2, вул. Паризької Комуни, 2, вул. Гранітній, 2 і на вул. Капушанській, 101/1 – деякі приєдналися до вже наявних медичних закладів, а деякі створювалися з нуля», – зауважила Тетяна Козак.

30 грудня 2013р.

Теги: амбулаторія, отоофтальмоскоп

НОВИНИ: Соціо

18:01
У жовтні в Ужгороді народилися 180 малюків, серед них дві двійні
17:11
/ 1
На Закарпатті викрили офіцера Міноборони, який заробляв на незаконному переправленні військовозобов’язаних Фото новина
16:25
/ 2
На Донеччині поліг Юрій Бенко з Тересви на Тячівщині Фото новина
15:13
На Закарпатті відкрили набір на тримісячний курс національного спротиву
13:59
/ 1
Судитимуть закарпатця, який воює на боці російських окупантів
12:59
На війні з рф поліг захисник із Буштина Юрій Шебедяк Фото новина
11:59
На Закарпатті, щоби унеможливити нові прориви авто, біля пунктів пропуску встановили бетонні блоки-загороджувачі Фото новина
10:49
На Мукачівщині у ДТП травмувався водій легковика
10:00
/ 3
У Перечині через будівництво нового ЖК перенесуть блокпост прикордонників Відео новина
09:02
У Білках проведуть в останню путь захисника Ярослава Бокотея Фото новина
18:11
У Чопі стартувала безкоштовна вакцинація тварин від сказу
17:12
У Мукачеві через чадний газ постраждав 13-річний хлопець
16:22
"Я не знав, як я звідти виберусь, але завжди знав, що виберусь", – історія прикордонника на псевдо Кум Фото новина
16:16
На в’їзді у село Гать зіткнулися легковик і мікроавтобус Фото новина
15:26
/ 2
На війні з рф загинув військовий із Пацканьова Анатолій Лесьо Фото новина
14:16
Закарпатські рятувальники допомогли спустити з гори травмованого добермана Фото новина
13:15
На Рахівщині у горах знайшли тіла двох чоловіків Фото новина
12:24
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Михайлом Гончаруком Фото новина
11:03
На Хустщині викрили схему незаконного переправлення чоловіків до Румунії Фото новина
10:04
У румунських Карпатах врятували двох українців, які три дні блукали на висоті Фото новина
08:59
/ 3
На війні з рф поліг захисник із села Тур’ї Ремети - Михайло Малеш Фото новина
18:16
П’ятдесят ветеранів зійшли на Говерлу в межах програми реабілітації Фото новина
16:27
/ 5
На Драгобраті відкрили пам’ятник Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» Фото новина
14:52
/ 1
У румунських Карпатах знайшли виснаженого українця, який блукав понад 20 днів Фото новина
12:52
Мукачівець Ілля Ковач став абсолютним чемпіоном України з пауерліфтингу серед юніорів Фото новина
» Всі новини