Ужгородців просять не годувати хлібом лебедів на Ужі

Попри неодноразові перестороги ЗМІ та біологів не годувати лебедів-шипунів, які нещодавно оселилися на Ужі, хлібо-булочними виробами, увесь берег річки усипаний крихтами та шматками білого хліба.

Ужгородців просять не годувати хлібом лебедів на Ужі

Учора повідомлялося, що на Ужі з’явилося вісім красенів лебедів-шипунів – трійка тих, що "оселилися" тут вже раніше, а п’ятеро перекочували з озера вулиці Загорської. Та, напевно таки, Уж їм не дуже сподобався, бо сьогодні їх тут вже двоє. Красені то плавають водоймою, то сидять на березі навпроти школи №1, манячи перехожих то пофотографувати, то погодувати їх. Та, на жаль, дехто, а, може, і більшість «підгодівлею» губить птахів – на місці відпочинку плаває купа шматків білого хліба та солодкого печива.

Орнітолог Людвіг Потіш щозими наголошує на шкідливості такого раціону для пернатих – «Хліб не є природнім кормом птахів. Він не перетравлюється їхнім шлунком нормально і, крім того, може призвести до розладу печінки».

Можливо зараз, при плюсовій температурі, така загроза є мінімальною для цих пернатих, бо у них є можливість комбінувати свій природній корм – рослини водойми із харчем з рук людей. Та коли дістати щось самостійно з водойми вони не зможуть і їстимуть лише хлібо-булочні вироби – у них є реальна можливість загинути.

Лебедів правильно підгодовувати кормовими сумішами – буряками, коренеплодами, зерном. Це повноцінно замінить їм їхній природній харч. Звичайно, що не у кожного охочого погодувати птахів знайдуться такі продукти, однак тоді краще зовсім не годувати пернатих, аніж губити їх будь-чим.

 

27 грудня 2013р.

Теги: лебеді, хліб

НОВИНИ: Соціо

17:13
На війні з росією поліг Сергій Донов з Виноградова
14:34
Голос волаючого в пустелі
11:55
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим прикордонником Дмитром Цацурою
00:27
На війні з росією поліг Юрій Дерцені з Виноградова
11:07
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Робертом Папом
00:55
/ 3
Снайпер "Сєня"
14:20
/ 1
Підтверджено загибель Юрія Капка з Лютої на Ужгородщині, який понад місяць вважався зниклим безвісти
01:26
/ 1
На Донеччині поліг Федір Волос з Хуста
23:47
/ 13
Екологічні ризики нового Генплану міста Ужгорода
22:06
/ 10
Арештовані у справі Каськіва землі Боржави втретє не змогли продати – тепер на аукціоні зі зниженням ціни
21:07
/ 1
Поліція каже, що в конфлікті на Драгобраті поляків не було, хоча на відео є
19:38
/ 3
Ужгородці збирають підписи проти зведення МАФу на площі Кирила і Мефодія
18:30
/ 9
В Ужгороді на набережній Незалежності встановлять модульний туалет
16:45
/ 1
У Тур'їх Реметах на Ужгородщині попрощаються з полеглим ще в квітні 2024-го Михайлом Скубеничем
15:40
На Драгобраті п'яні поляки погрожували українцю "військкоматом"
11:06
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Андрія Матейку
20:29
/ 1
На війні з росією поліг Євген Балог з Бистриці Чинадіївської громади
11:08
З лютого вартість квитків на потяг до будапешта зросте на 17-21%
15:51
/ 13
30 бангладешців уже оформлюють візи для працевлаштування на Закарпатті
10:55
/ 2
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Максимом Євдокимовим
06:16
/ 1
Кілька вражень про цьогорічних лауреатів премії Михайла Лучкая
15:33
/ 1
У Мукачеві в середу попрощаються з полеглим Героєм Валерієм Сідором
14:27
/ 1
На війні з росією поліг Мека Яшкович з Ужгорода
14:13
Пошуки 74-річного ужгородця, що тривали з кінця грудня, завершилися констатацією непоправного
20:01
/ 5
Петиція про запровадження мораторію на будівництво вітряків на гірських територіях Карпат, попри технічні збої, достроково зібрала необхідну кількість голосів
» Всі новини