Закарпатські депутати хочуть швидшого прийняття Державної програми підтримки сталого розвитку Карпат

Сьогодні обласні депутати прийняли звернення до Президента та Кабміну щодо прискорення підготовки та прийняття державної програми сталого розвитку Українських Карпат як складової частини програми ЄС «Карпатський простір».

Закарпатські депутати хочуть швидшого прийняття Державної програми підтримки сталого розвитку Карпат

Закарпатською обласною радою ще 16 грудня 2010 року прийнято рішення «Про реалізацію Резолюції та Рекомендації Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи «Сталий розвиток гірських регіонів та досвід Карпатських гір», яким було запропоновано підготувати Державну програму сталого розвитку Українських Карпат. Ця ініціатива була схвалена також Івано-Франківською, Львівською та Чернівецькою обласними радами і підтримана Кабінетом Міністрів України.

Регіональними органами влади спільно з Інститутом регіональних досліджень НАН України було розроблено Концепцію державної програми сталого розвитку Українських Карпат як складової частини програми Європейського Союзу «Карпатський простір», проект якої подано до Мінекономрозвитку.

«Проект пройшов широке громадське обговорення. Його схвалено також науково-практичною конференцією «Сталий розвиток Карпат: сучасний стан та стратегія дій», що відбулася у Львові в жовтні 2012 року за участі понад 120 науковців, представників регіональних органів влади України і ряду європейських держав, які активно лобіюють операційну програму Європейського Союзу «Карпатський простір» на фінансову перспективу 2014- 2020 років.

На жаль, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, маючи пряме доручення Кабміну підготувати проект програми, вважає її розробку і прийняття недоцільним.

У той же час прийняття такої програми сприяло б просуванню України в її європейській інтеграції, реалізації транскордонних, національних та регіональних проектів у пріоритетних галузях і напрямках сталого розвитку гірських територій України, збереженню природної та культурної спадщини Карпат, об’єднанню фінансових ресурсів територіальних громад гірських областей та центру. Така програма могла б передбачити здійснення заходів як за рахунок коштів державного, так і місцевих бюджетів, а також європейських, інших міжнародних фондів, донорських організацій та підприємств, поєднати ініціативу місцевих громад з державною підтримкою регіонального розвитку.

Враховуючи зазначене, ми, депутати Закарпатської обласної ради, звертаємося до Президента України та Кабінету Міністрів України з проханням ще раз розглянути питання щодо розробки та прийняття Державної програми сталого розвитку Українських Карпат як складової частини програми Європейського Союзу «Карпатський простір», - йдеться у тексті звернення.

Прес-служба Закарпатської облради

27 грудня 2013р.

Теги: Карпати

НОВИНИ: Соціо

11:11
У Підвиноградові на Берегівщині у середу попрощаються з добровольцем Іваном Сусіком, що помер від важкого поранення
11:28
/ 1
У середу в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олегом Гойбергом Фото новина
20:09
/ 2
В Ужгороді у вівторок призупинять водопостачання у центральній частині міста
11:25
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Василем Чурговичем Фото новина
13:37
/ 1
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
15:39
/ 1
У Мукачеві в неділю стартують заходи до Днів міста (ПРОГРАМА)
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
21:02
Два КПП на кордоні зі Словаччиною та угорщиною тимчасово не працюватимуть
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
11:14
/ 1
У лікарні в Сумах від отриманих на російській Бєлгородщині ран помер Юрій Порошенко з Осою Іршавської громади
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
» Всі новини