В селі на Ужгородщині відкрили меморіальну дошку історику Лелекачу

20 грудня 2013 року на фасаді Коритнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів з’явилася меморіальна дошка із зображенням жителя села Коритняни,вченого-історика УжДУ Миколи Лелекача (1907-1975).

В селі на Ужгородщині відкрили меморіальну дошку історику Лелекачу

20 грудня 2013 року на фасаді Коритнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів з’явилася меморіальна дошка із зображенням жителя с. Коритняни,вченого-історика УжДУ Миколи Лелекача (1907-1975).

Про це повідомляє Ужгородська РДА.

Довідка

Лелекач Микола Михайлович вчений-історик,педагог,громадський і культурно-освітній діяч Закарпаття. Народився в с. Коритняни Ужгородського району в робітничій сім”ї. В 1929 році закінчив Ужгородську гімназію,а в 1934 році – філософський факультет Празького університету. Служив у чеській армії,працював в земському архіві. По завершенні війни у вересні 1945 року він повертається в Ужгород і працює директором обласного державного архіву,а після відкриття університету -  старшим викладачем кафедри загальної історії. З 1948-1956 роках завідувач кафедри загальної історії Ужгородського державного університету. Помер 6 вересня 1975 році похований в Ужгороді. Друкувався в журналах:“Подкарпатська Русь”,“Зоря”,“Літературна неділя”та інших. Вивченням середньовічної історії Закарпаття продовжив займатись і в університеті.Результатом цим наукових пошуків і спостережень була його кандидатська дисертація “Проблеми історії Закарпаття феодально-кріпосницької епохи ХІ-ХУІІІ ст.”

26 грудня 2013р.

Теги: Лелекач, Коритняни

НОВИНИ: Соціо

18:39
Підтверджено загибель понад рік тому 25-річного Василя Поповича зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
17:34
Нетверезий водій з’їхав у кювет у Мукачеві Фото новина
13:02
/ 1
На гірськолижному курорті на Ужгородщині травмувався сноубордист Фото новина
09:56
Підтверджено загибель Михайла Поповича з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти з червня 2023 року Фото новина
09:01
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 12 січня
18:13
/ 2
У Карпатах зафіксували рись поблизу державного кордону Фото новина
16:14
/ 1
У Дротинцях на Берегівщині попрощалися з полеглим військовим Іваном Келеменом Фото новина
14:41
/ 7
У Мукачеві оголосили результати конкурсу «Червене вино 2026» Фото новина
12:45
/ 4
У Бороняві на Хустщині попрощалися з 26-річним Героєм Сергієм Клованичем Фото новина
09:00
/ 1
Коли вимикатимуть світло на Закарпатті 11 січня
16:20
До Мукачева прибули евакуйовані родини із Запорізької області Фото новина
13:17
/ 3
Три з кожних чотирьох гривень у закупівлях витрачали з порушеннями – підсумки контролю тендерів на Закарпатті впродовж 2025 року
12:36
На лекції в ужгородському скансені розкажуть про бабу-повитуху та її сакральну роль в традиційній культурі Закарпаття
12:13
/ 1
У Мукачеві в неділю нагородять переможців конкурсу "Червене вино"
10:21
Поїзди на Закарпаття курсують із суттєвими затримками
09:14
/ 7
В Ужгороді відбудуться громадські слухання щодо перейменування кількох вулиць і частини Ротарі-парку
09:13
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 10 січня
16:07
Рятувальники знайшли двох заблукалих туристів на Рахівщині Фото новина
14:23
На Рахівщині рятувальники знайшли туристку, яка заблукала під час катання на сноуборді Фото новина
08:37
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 9 січня
21:51
/ 2
Найбільшими платниками туристичного збору на Закарпатті торік були Поляна, Ужгород і Баранинці
20:43
/ 3
Офіс Омбудсмана виявив у циганському таборі у Великолучківській громаді покусану пацюками дитину, туберкульоз у дітей і фіктивне батьківство Фото новина
19:39
/ 1
У Хустській громаді зустрічали захисника Івана Єрмаковича з Ізи, що помер у лікарні Фото новина
19:28
/ 1
На війні з росією поліг Сергій Клованич з Боронява Хустської громади Фото новина
18:20
/ 1
У Пенсійному фонді Закарпаття роз’яснили нові правила дитячих виплат-2026 Фото новина
» Всі новини