Потік прибулих зменшився на 0,3 тис. осіб і склав 8,5, а вибулих збільшився на 0,2 тис. осіб та 9,0 тис. осіб. Основна частина мігрантів – 10,8 тис. осіб (62,0%) рухалась у межах регіону, 5,8 тис. осіб (33,5%) між регіонами України і 0,8 тис. осіб (4,6%) – в обміні з іншими країнами.
Якщо протягом останніх років чоловіки завжди переважали жінок серед мігруючого населення, то за останні три роки процес кардинально змінився. Найбільшу питому вагу серед всіх мігрантів складають жінки – 55,3%, а у працездатному віці – 54,3%.
Зміна чисельності населення Закарпаття відбувається за рахунок зовнішньої міграції. Її складовими є міжрегіональний та міждержавний обмін. Найбільш активний рух населення спостерігався як і в попередні роки, між такими областями: Львівською – 27,0%, Івано-Франківською –7,6%, Харківською – 3,7%, Вінницькою – 3,4%, з м.Києвом – 12,2%. Позитивне сальдо міграції у 2012р. склалося із Волинською, Дніпропетровською, Донецькою, Запорізькою, Луганською, Львівською, Рівненською, Сумською, Чернівецькою та Севастопольською областями, з усіма другими – негативне.
Як і в попередні роки, центрами еміграції громадян області залишаються: Угорщина (58,9% всіх вибулих у далеке зарубіжжя), Чехія (19,5%), Німеччина (8,3%). Еміграція в ці країни призводить як до кількісних, так і до якісних втрат населення, оскільки область залишають особи працездатного віку із високим науковим, творчим та професійним потенціалом. Найбільші міграційні потоки сформувалися з Російською Федерацією.
За 10 місяці 2013 р. прибуло 5717 осіб, вибуло – 6557 осіб, що зумовило від’ємне міграційне сальдо в кількості 840 осіб, а у розрахунку на 1000 наявного населення воно склало, відповідно 5,5‰, 6,3‰ та -0,8‰
Міграційний приріст зафіксовано у місті Мукачево, Берегівському, Великоберезнянському, Мукачівському, Перечинському та Ужгородському районах. В інших районах та місті Ужгороді зафіксований відтік населення.
Т.в.о начальника відділу статистики населення ГУ статистики в Закарпатській області І.Рябінчак