Держсекретар МЗС Угорщини Жолт Неймет: «Угода із Закарпатською облрадою – успіх транскордонної співпраці»

У середу, 18 грудня, після підписання угоди про співпрацю у виконанні проектів розвитку, що здійснюється в рамках програми Східного партнерства Держсекретар МЗС Угорщини Жолт Неймет, голова Закарпатської облради Іван Балога та керівник благодійного фонду Василь Брензович взяли участь у прес-конференції для угорських ЗМІ.

Держсекретар МЗС Угорщини Жолт Неймет: «Угода із Закарпатською облрадою – успіх транскордонної співпраці»

Насамперед відзначалося, що перший етап реалізації угоди, який стартував у березні минулого року був надзвичайно успішним. Угорщина інвестувала мільйон доларів в 56 проектів з енергозбереження, ремонту та  реконструкції  установ  соціальної сфери  Закарпаття – вузів, шкіл, дошкільних установ, будинків  культури та інших, забезпечення їх сучасним навчальним обладнанням та спортивним  інвентарем. Жолт Неймет  відзначив, що  підписана ним рік тому із головою обласної ради Іваном Балогою угода  – один з найкращих прикладів ефективного  українсько-угорського партнерства. Результатом угоди стало те, що  в усіх  13 адміністративно-територіальних громадах Закарпаття було оновлено заклади гуманітарної сфери. Так, у Берегівському районі за рахунок цієї допомоги у соціальній сфера вдалося реалізувати  більше 20 проектів. Це, зокрема, капітальний  ремонт  Закарпатського обласного угорського драматичного театру та Закарпатського угорського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ в Берегові, ряду  інших шкіл. Близько 20 аналогічних проектів у Виноградівському, 7 – в  Ужгородському, 5 – Хустському, 4 – Тячівському районах. На кінець цього року роботи на всіх об’єктах завершено.

Крім того, в рамках угоди обома сторонами проведено цілий комплекс інших культурних заходів. Протягом року в Закарпатті з концертами, виставками побували різні творчі колективи та окремі митці Угорщини. Зокрема гарним подарунком для закарпатців став приїзд Будапештського театру оперети з постановкою оперети «Сільва» Імре Кальмана. Відповідно – в Угорщині побували і закарпатські митці. В місті Ойок  успішно проведено День угорсько-українського добросусідства, в якому взяли участь самодіяльні та професійні колективи Закарпатської та Саболч-Сатмар-Березької областей.

Без сумніву, за словами Івана Балоги угода сприяла пожвавленню гуманітарних контактів – як зв’язків між владними структурами, так і на рівні міжлюдського спілкування.

Жолт Неймет повідомив, що в рамках  візиту закарпатської делегації  підписано нову угоду про співробітництво між Закарпатською обласною радою та Міністерством закордонних справ Угорщини на 2014 рік. Угодою передбачено, що кожна зі сторін виділить кошти в розмірі, еквівалентному 500 тисячам доларів США. До березня наступного року буде узгоджено перелік об’єктів, які співфінансуватимуться згідно із цією угодою.

«Східне партнерство буде й надалі втілюватися у спільних з Україною проектах. Ми плануємо і в майбутньому надавати допомогу в реконструкції освітніх та культурних закладів Закарпаття. Минулоріч, завдяки проекту у оновлених закладах вдалося заощадити енергію на 45 відсотків. І це одна з альтернатив енергетичної безпеки вашої країни. Ставку доцільно робити не лише на дешеві енергоносії, але й на сучасні енергозберігаючі технології. Ми й надалі допомагатимемо Україні, Закарпаттю, адже ваша країна – сильна й незалежна держава з величезним потенціалом», - вважає Жолт Неймет.

Іван Балога зазначив, що  і до цього часу в нас плідно налагоджена транскордонна співпраця. «А завдяки угоді про Східне партнерство ця співпраця стала на вищий щабель. Йшло співфінансування об’єктів – як зі сторони угорського уряду, так і місцевих бюджетів Закарпаття. За цю ініціативу, за потужні інвестицій велика вдячність від громади нашого краю Держсекретарю МЗС Жолту Неймету, Генеральному консулу Йожефу Бачкаі та керівнику благодійного фонду Василю Брензовичу. Наші діти мають змогу навчатися в оновлених дитсадках та школах, реалізуються енергозберігаючі програми. Другий етап нашої угоди буде не менш плідним. Це справжній подарунок для нашого краю напередодні дня Святого Миколая», - резюмував Іван Балога.

Також Іван Балога привітав угорських партнерів з Різдвяними святами, які за кілька днів відзначатимуть в Угорщині.

Василь Брензович зазначив, що ця угода – найбільш вагома за останні роки. «Буде загалом оновлено 100 закладів. Це знакова допомога, адже угорські партнери вчать нас  енергозбереженню. Нові завдання, які заплановані на наступний рік будуть так само виконані на найвищому рівні», - вважає керівник благодійного фонду.

Прес-служба Закарпатської облради

18 грудня 2013р.

Теги: Неймет, Балога, Угорщина

НОВИНИ: Соціо

02:50
Греко-католики за Карпатським хребтом. Коли чекати на возз’єднання українців з українцями?
00:45
/ 1
ФОТОФАКТ. Нова фотозона "Я люблю Ужгород" – антивандальна і перебуває під цілодобовим відеоспостереженням
14:12
/ 1
В Ужгороді відбувся Всеукраїнський патріотичний забіг "Шаную воїнів, біжу за Героїв України"
14:07
/ 5
Головним лісівником Закарпаття став Віктор Яковець
09:32
За минулу добу на Закарпатті підтверджено 90 випадків COVID-19, четверо хворих померло
09:10
Акція "Всі ми трішки діти" відбулася в Ужгороді
04:37
/ 3
На Закарпатті будуватимуть "олімпійський" курорт і дорогу на Драгобрат
03:05
/ 1
Перші пасажирські рейси з аеропорту "Ужгород" плануються на початку листопада
02:27
/ 9
В Ужгороді Зеленський вручив ордени, присвоєні ієрархам МГКЄ і РПЦ в Україні
00:26
/ 1
Windrose дозволили 7 разів на тиждень літати з Києва в Ужгород (ДОКУМЕНТ)
18:04
Суд у Львові продовжить розгляд справи по скасуванню висновку щодо будівництва ВЕС на закарпатській Боржаві
17:18
/ 3
Понад 37 тисяч закарпатців отримали більшу пенсію з 1 вересня – в середньому на 41 грн
17:03
/ 3
Зеленський на Закарпатті: Україна комплексно вирішуватиме проблему автомобільних черг на прикордонних пунктах пропуску
15:07
/ 6
Уряд затвердив будівництво нового летовища на Закарпатті – міністр інфраструктури
14:37
Зеленський оглянув реконструкцію Берегівської центральної районної лікарні
14:36
Зеленський, перебуваючи на Закарпатті, запровадив День виноградаря та винороба
14:14
/ 1
В Ужгороді на зустрічі з послом Чехії в Україні та генконсулом Чехії обговорили реконструкцію військового цвинтаря на Шахті
11:52
За 8 місяців на Закарпатті послугами пасажирського транспорту скористалися 13,7 млн пасажирів
10:34
/ 11
Найпотужніший на кордоні зі Словаччиною митний пост "Ужгород" розбудують і введуть в експлуатацію до кінця 2021 року
10:23
Понад 3600 шлюбів зареєстрували на Закарпатті протягом 8 місяців
10:03
Потенціал лабораторій УжНУ у власних наукових студіях зможуть використовувати учні Ужгородської спецшколи-інтернату
09:36
/ 1
До ТОП-200 шкіл України увійшов один освітній заклад із Закарпаття – класична гімназія в Ужгороді
03:19
/ 2
Зеленський поставив завдання включити реконструкцію ПП "Ужгород – Вишнє Нємецьке" до "Великого будівництва"
16:35
"Путівник у світ шрифту Брайля" презентували в Ужгороді
13:48
Черговий проект "Норвегія-Україна" урочисто відкрили в обласному центрі Закарпаття
» Всі новини