Для профілактики ВІЛ/СНІДу в області проводиться чимало заходів. Серед них: проект по консультуванню і тестуванню на ВІЛ за допомогою швидких тестів трудових мігрантів та їх найближчого оточення в 7 пілотних районах області, розпочато програму співпраці медичної галузі та Мукачівської єпархії УПЦ (МП) з протидії епідемії інфекції шляхом первинної профілактики, інформаційно-просвітницької роботи та залучення до тестування на ВІЛ через лікарів мережі кабінетів «Довіра» та лікарів первинної ланки медико-санітарної допомоги.
Уперше в Україні розпочато впровадження пілотного проекту надання послуг консультування та тестування на ВІЛ через мережу первинної медико-санітарної допомоги. Проект реалізується в Тячівському районі. Також вже три роки в області реалізується програма «Моделі первинної профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу серед представників національних меншин Закарпатської області».
ВІЛ/СНІД залишається однією із найнебезпечніших хвороб, які негативно впливають на розвиток особистості та суспільства. Радує те, що сьогодні Закарпаття позиціонується як інноваційна платформа для боротьби з вірусом імунодефіциту. Кількість хворих є значно меншою, ніж в інших регіонах України (4,6% від загальної кількості населення області), а отже кошти можна направляти не тільки на лікування, а саме на профілактику інфекції, цитує слова присутнього на семінарі заступника голови Закарпатської ОДА Івана Качура прес-служба облдержадміністрації.