На Закарпатті має місце сезонне зростання захворюваності на гепатит «А» (ВІДЕО)

Про ситуацію в області із захворюваннями на гепатити розповіли журналістам начальник управління охорони здоров'я Закарпатської ОДА Роман Шніцер та головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні Михайло Поляк.

За словами медиків, в області триває черговий сезонний підйом захворюваності на вірусний гепатит «А».

Таке зростання захворюваності відбувається кожні 5-6 років і триває до двох років. Один з основних чинників, що сприяє цьому процесу – забруднення зовнішнього середовища, яке відбувається при щорічних підтопленнях і повенях. Також суттєвий вплив на епідситуацію мають й недотримання правил особистої гігієни та питного режиму певними верствами населення. Понад 70% населення краю – селяни, що користуються питною водою з колодязів. Відсутність централізованої каналізації, підтоплення грунтовими водами, вживання сирої води є ще одним з факторів, що сприяє розповсюдженню гепатиту «А».

За 10 місяців цього року рівень захворюваності на гепатит «А» в області в 3,7 разів вище аналогічного періоду 2012-го. «Але, взявши до уваги аналіз ситуації 1999 року і теперішній, можемо сказати, що цей відсоток знизився у 2,7 рази, – зазначив  начальник обласного управління охорони здоров’я Закарпаття Роман Шніцер. – З часів повені 1998-го, коли почалася активна робота по щепленнях від гепатиту «А», ми пройшли вже три «піки» захворюваності. Тепер же спостерігаємо черговий сезонний підйом  показників».

Зараз в області за рахунок обласного бюджету закуплено 1000 доз протигепатитної вакцини. За словами Романа Шніцера, їх розподілили між районами, в яких спостерігається зростання кількості хворих: «Це Тячівський, Берегівський, Хустський, Мукачівський і Ужгородський район. Тут активна імунізація проводитиметься першочергово», - зауважив Роман  Шніцер.

Переважну більшість (до 60 відсотків)  серед пацієнтів, що хворіють на гепатит «А», становлять діти.  За словами головного лікаря обласної інфекціної лікарні Михайла Поляка,  основним засобом профілактики хвороби є прості правила дотримання особистої гігігєни, вживання якісної питної води та вакцинація. Проте, варто пам’ятати, що для проведення щеплень потрібно обов»язкове попереднє обстеження крові осооби, якій буде ввведено антигепатитну вакцину.

Також медики розповіли журналістам і про ситуацію в області з лікуванням гепатиту «С». Ця небезпечна хвороба протікає безсимптомно, руйнуючи печінку і у 90%  випадків діагностується випадкового під час рутинних обстежень крові. Один курс лікування гепатиту «С» коливається в межах 160-180 тисяч гривень. Звісно, що такі кошти є «непідйомними» для пацієнтів, відтак в області та в державі розроблені відповідні програми і  люди, що вражені цією хворобою, можуть пройти курс лікування.  До кінця цього року кількість пацієнтів, що отримають повний курс лікування від гепатиту «С», сягне 30 чоловік.     

Загалом для забезпечення епідемічного благополуччя населення області рішенням сесії Закарпатської обласної Ради від 13.12.2011 року №355 затверджено Програму протиепідемічних заходів та боротьби з інфекційними хворобами в області на 2012 – 2016 роки. На 2013 рік передбачено планових видатків за Програмою 4 млн. 374 тис грн., з яких на обласному рівні 93,6% на суму 4 млн. 92 тис. грн. 

27 листопада 2013р.

Теги: гепатит

Коментарі

Це я 27.11.2013 / 10:28:12
Щеплення від гепетиту роблять у два етапи. Безкоштовні вакцини витратили на перший етап. На другий етап безкоштовних вакцин не лишилося.
Яка користь тоді від вашої вакцинації?

НОВИНИ: Соціо

12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Перечина, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
23:30
/ 3
ДЕІ відмовляється надати акт перевірки законності будівництва на полонині Руна, – УПГ
13:53
/ 1
На Тячівщині сьогодні зустрічали полеглого Героя Юрія Бороді Фото новина
20:45
Учасники екоклубу в Ясінях мандрували Стежкою Довбуша у Карпатському національному парку Фото новина
14:06
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині провели в останню дорогу захисника Андрія Закладного, що помер під час лікування Фото новина
13:48
/ 5
Учителька математики з Іршави розв'язала одну з найдавніших "нерозв'язних" математичних задач — трисекцію кута
13:18
Відкрито реєстрацію на липневі зміни дитячого екоосвітнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
22:35
/ 7
Подружжя волонтерки та військового зупиняють рух на транспортному мосту в Ужгороді на хвилину мовчання Відео новина
21:46
/ 8
Виноградівський фейкомет Староста придумав фейк про позов "краматорців" до "Закарпаття онлайн"
12:12
В Ужгороді завершилася перша зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" Фото новина
16:45
/ 1
"Щасливі діти" оголосили на Закарпатті конкурс "Карпатський сторітелінг"
16:42
/ 1
З російського полону повернули ще двох закарпатців
» Всі новини