В Ужгороді активісти пропонують городянам перевірити стан освітлення вулиць, звіривши "реальність" з формальним списком

Проблема темних вулиць в обласному центрі Закарпаття існує вже не перший рік. Нарікання городян на несправність ліхтарів та суцільна темрява в окремих районах і кварталах міста стала підставою для звернення громадських активістів до міської ради із запитом щодо кроків у напрямку забезпечення належного освітлення в Ужгороді. Як повідомив за результатами звернення громадський активіст Ярослав Козич, згідно з відповіддю з міськвиконкому, «на папері місто сяє в темряві».

В Ужгороді активісти пропонують городянам перевірити стан освітлення вулиць, звіривши "реальність" з формальним списком

«Освітлення міста Ужгород: на папері місто сяє в темряві. Очевидно, так в міській раді визначають відсоток «освітлених» вулиць та, очевидно, і суми коштів, що йдуть на забезпечення освітлення в Ужгороді», – повідомив на своїй персональній сторінці в мережі Фейсбук Ярослав Козич.

Згідно з відповіддю на інформаційний запит, що надійшов на звернення громадського активіста, в Ужгороді нараховується 298 вулиць. На балансі Департаменту міського господарства перебуває мережа зовнішнього освітлення загальною протяжністю 230,1 км.   

«З метою налагодження роботи мережі зовнішнього освітлення в місті, рішенням сесії було затверджено Програму реконструкції та капітального ремонту системи зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2012-2013 рр. На виконання Програми розроблено проектно-кошторисну документацію та проведено відкриті конкурсні торги. Визначено виконавця робіт. Виконання робіт не розпочато, оскільки не здійснено авансового платежу для закупівлі необхідних матеріалів», – йдеться у відповіді на інформаційний запит.

Також з міськради повідомили про існування Програми модернізації мереж зовнішнього освітлення на 2012-2016 рр. На виконання першої з перерахованих програм рішенням сесії було передбачено 7 млн. 306 тис. грн. Друга програма передбачала залучення для модернізації мереж зовнішнього освітлення міста 33 млн. 702 тис. грн..

Натомість, вулиці попри існування відповідних програм, які поки в Ужгороді не розпочали втілювати в життя, й надалі залишаються «частково освітленими» на папері, і часто – цілковито темними в реальності. «Перша проблема, що виникла під час отримання задокументованих офіційних відомостей про стан освітлення вулиць міста, полягала в банальному питанні: лампочка вночі світить? Та відповіді на нього: вона технічно справна. Аналогічно відповіді про те, що автобус їде в напрямку вокзалу, бо у нього є мотор, двері й вікна… Тож чи освітлюються вулиці міста? Лапочки на них є, що ще хочете?», – пише Ярослав Козич.

Разом з тим, наводить документи, отримані з міської ради, а саме – перелік вулиць міста із зазначенням кількості світильників на кожній з них і відсотку з цієї кількості справних ліхтарів. Відтак звертається до читачів та дописувачів у соцмережі за бажання знайти у списку свою вулицю і перевірити, «яка саме вулиця не освітлюється в нічний час із зазначеного переліку, а також залишати позитивні відгуки про те, які вулиці є дійсно освітленні належним чином».

Нагадаємо, що влітку поточного року Департамент міського господарства за результатами проведеного тендеру уклав угоду з ТОВ "Хемкостав-УА" на реконструкцію мережі вуличного освітлення. Вартість угоди сягала 9,57 млн. грн. До цього на одній з нарад в ОДА Ужгород було визначено одним із міст, де за рахунок державних гарантій реалізовуватиметься інвестиційний проект з реконструкції меред вуличного освітлення. Тоді йшлося про суму понад 13 млн. грн.  

20 листопада 2013р.

Теги: активісти, освітлення, вулиці

Коментарі

Активіст 2013-11-20 / 18:43:48
Так, але документи говорять про зворотне. А як кажуть всюди це не інформація та це ні про що не говорить. Як кажуть до діла не пришєш

Никита Ничипорук 2013-11-20 / 18:33:38
В городе вечером как в жопе негра.

Активіст 2013-11-20 / 18:12:14
Дякую Хмурий. Пешіть будь-ласка назви вулиць де нема світла максимально детально, або скільки там ліхтарів світить. Ця проблема потребує колективної роботи кожного не байдужого, і вся інформація є потрібною. Як до лікара приходим то кажемо, що болить конкретно а не те що зле. Тому і кажіть максимально детально по вулицям. Дякую всім ужгородцям не байдужим до своїх власних вулиць

Ужгородець 2013-11-20 / 15:29:41
Міський бюджет коштів не має хронічно,а куди поділися гроші від приватизації комунального майна?Якщо взяти до уваги оголошені суми аукціонів з приватизації майна,то сума ,що має одержати місто- це понад 20 млн.грн?Де Касперов з Погорєловим,нехай прозвітують про приватизацію,освітлення ,...

Хмурий 2013-11-20 / 13:31:48
Ага! Дійшло, ми всі ходимо / їздимо/ не там і не в той час.
Будемо виправлятися.

ррррррр 2013-11-20 / 12:37:04
Ужгородці ви не туди ходите і не по тим дорогам їздите!Подивіться яка краса ввечері і вночі біля будівлі Закарпатської ОДА!!!Все сяє ,освітлене як має бути,ліхтарів вздовж будівлі як блох.Тож має бути економія в інших районах міста.Адже до економії закликають губернатор і мер, і їм байдуже до тих,хто не спить і шастає або їздить по темних вулицях.В бюджеті відсутні кошти на освітлення вулиць,їх вистачає тільки для "Перепілочки" на реконструкцію площі Народної і баста!

Хмурий 2013-11-20 / 10:57:57
Як водій їзжу по місту , разом з тим і вночі. Ну те що підписав п. Семаль - далеке від дійсності. :
вул. Шумна - від вул. Другетів до басейну - 24 світильники, прцюючих - нуль. Може освітитлять вулицю будівельники бензозапрвки, що будується на дільниці вулиці навпроти трансортної прохідної ФМК?
А про інші і вже промовчу, бо коментувати не хочеться блюзнірського відношення чиновниківа міської ради, які " протирають штанці за наші податки " .Ну скільки ще терпіти наругу над жителями міста ?

НОВИНИ: Соціо

01:09
Закарпатка була перекладачкою на зустрічі президентів України та Словаччини
00:43
Ужгородські пластуни відкрили навчальний сезон в новій домівці
17:45
/ 7
На Закарпатті з'являться Дубриницька та Оноківська ОТГ
16:47
В Ужгороді відзначили день першої медичної допомоги
13:43
/ 1
На Закарпатті відбудеться Міжнародний форум на тему зниження ризиків надзвичайної ситуації у Солотвині
12:00
/ 1
В УжНУ завершилася міжнародна конференція, присвячена толерантності
11:55
У Мукачеві провидитимуть виховні бесіди зі школярами та посилять питання безпеки в школі
11:34
Ужгородські учні та студенти перемогли на змаганні з програмування у Львові
09:20
/ 3
Бюджети Ужгорода, Мукачева та Хуста можуть зазнати істотних втрат
01:13
/ 7
Парафія с. Присліп на Міжгірщині перейшла з РПЦ в ПЦУ
00:59
/ 2
В Ужгороді втретє пройшов марш за права тварин
00:31
Недільна програма святкувань Днів Ужгорода завершилася концертом
23:51
/ 1
Військовий комісар Закарпаття: "Сьогодні він – чиновник в адміністрації, а завтра – учасник підрозділу тероборони"
22:51
/ 1
В Уж випустили мальків червонокнижного дунайського лосося
21:16
/ 3
У Горянській ротонді відбулася Свята Літургія до Дня Ужгорода
20:01
"Совине гніздо" до Дня Ужгорода перетворилося на "Фортецю" ідей та розваг для діток
17:53
/ 3
Ужгородка може втратити квартиру через тезку-шахрайку з Житомира
11:13
/ 1
У Чопі відкрили меморіальний знак на місці зруйнованого реформаторського кладовища
10:54
/ 3
Суботній концерт до Дня Ужгорода: заповнена людьми площа, Тарабарова і Каменських
00:40
Строжниця біля Ужгорода запрошує в неділю на Apple fest (ПРОГРАМА)
23:07
/ 16
Зеленський на форумі YES-2019 анонсував проект нового гірськолижного курорту на Боржаві
20:12
Тячів святкує своє 690-річчя
19:32
У приужгородській Сторожниці вітали 100-літнього ювіляра
17:00
Етно-хода центром Ужгорода пройшла до Дня міста
15:38
В Ужгороді діти вітають Ужгород концертом, а на набережній Незалежності триває ярмарок сувенірів
» Всі новини