Швейцарських правозахисників вразила ситуація з мігрантами та біженцями на Закарпатті

В Ужгороді відбулася прес-конференція представників Федеральної комісії з питань міграції (ФКМ), які прибули делегацією на Закарпаття ознайомитися з діяльністю пунктів тимчасового проживання біженців, пунктів тимчасового утримання іноземців і осіб без громадянства, обмін досвідом та обговорення можливої співпраці.

Швейцарських правозахисників вразила ситуація з мігрантами та біженцями на Закарпатті

Як розповіла Наталія Кабацій, директор БО «КМДЗ» протягом тижня делегація ознайомлювалася із ситуацією з міграцією на Закарпатті. Швейцарські експерти відвідали пункти утримання мігрантів, пункти тимчасового перебування біженців, також мали нагоду у рамках третього конкурсу з короткометражних фільмів, що проводиться Комітетом медичної допомоги Закарпаття, поспілкуватися з громадськістю.

Сімон Подоліє, директор ФКМ зауважила: «Ми щодня у своїй роботі займаємося питаннями міграції, співпрацюємо з недержавними організаціями в інших країнах. Але оскільки Швейцарія розташована у центрі Європи, то нам було цікаво подивитися на ситуацію з міграцією за межами такого об’єднання. Часто ми називаємо Європу фортецею і хотіли побачити ситуацію «за межами фортеці», з якими проблеми стикаються люди, які там живуть. Ми були вражені роботою, яку проводять тут недержавні організації, а також тим, що почули від органів влади».

«Ми побачили, які суттєві проблеми існують тут. Почули, якою незначною є підтримка ЄС, що насамперед зацікавлений у тому, щоб його кордоні були захищені. Ми відчули, наскільки далеко ми перебуваємо від розуміння ситуації на такій відстані від нас. Налагоджені нами контакти з офіційними органами влади у Швейцарії ми обов’язково розповімо, з якими проблемами стикаються в Україні і прикордонники, і представники міграційної служби, і громадськість. Можливо, тоді вони зрозуміють ситуацію за межами нашої країни», - підсумувала С. Подоліє.

Члени делегації розповіли, що вражені роботою і ентузіазмом, з яким працюють фахівці Комітету медичної допомоги Закарпаття. Також почули багато вражаючих історій у різних пунктах утримання. Вразило і спілкування з прикордонниками, особливо ті, які зберегли людяність, відкритість, розуміння. «Саме такі маленькі речі і створюють загальне враження від роботи», - каже С. Подоліє.  

Карл Грюндер, ко-президент Асоціації «Bistro Interculturel» розповів, що очолюване ним об’єднання було засноване 2 роки тому ініціативною групою у Швейцарії: «Я не вперше на Закарпатті, ще за часів великих повеней я відчув бажання і змогу допомогти, оскільки спеціалізувався на лісовому господарстві. З того часу добровольці, задіяні у проектах допомоги, створили мережу Швейцарія-Закарпаття і не припинили допомагати Закарпаттю. Щодо теперішнього візиту, то він стосується вже питань міграції».

«У мене склалося враження, що більшість мігрантів, які опинилися в Україні, не планували жити саме тут. Їм довелося багато від чого відмовитися. Дехто з них навіть усе своє майно інвестував у цю спробу втечі. Тут вони стикаються з адміністративною системою, що провадиться на чужій для ній мові і у більшості випадків взагалі не усвідомлюють суті. Така ситуація, звичайно, притаманна усім спробам втечі у всіх країнах. Багато чого залежить від того, яким буде супровід, переклад, чи буде надано психологічну допомогу, - каже Карл Грюндер. – Я не відчув на Закарпатті напруження чи ворожості з приводу міграційних питань».

Елізабет Штайнер, відповідальна за комунікацію ФКМ розповіла, на яку допомогу можуть розраховувати мігранти у Швейцарії. Якщо вони не можуть знайти роботи, то отримують соціальну допомогу від держави - дещо нижчу, ніж громадяни Швейцарії, але на противагу українським 17 гривням одноразова допомога становить 6 тисяч франків. Водночас цю суму отримує не людина а той орган влади, який турбується, щоб людина була інтегрована у суспільство, пройшла мовні курси, знайшла роботу тощо. Сума, у порівнянні, відповідає приблизно двом невеликим місячним зарплатам у Швейцарії.

Федеральна комісія з питань Міграції (Eidgenössische Kommission für Migrationsfragen EKM) була створена Федеральною Радою Швейцарії ще у 2008 році. Нині вона вирішує соціальні, економічні, культурні, демографічні та правові питання, що виникають у зв’язку з перебуванням іноземців у Швейцарії. До цільової групи Комісії відносяться також шукачі притулку, визнані біженці та особи з правом на тимчасове перебування. ФКМ є важливим інструментом передачі знань з питань міграції і бере участь у процесі міжнародного обміну досвідом у даній сфері.

15 листопада 2013р.

Теги: мігрант, Швейцарія, правозахисник

Коментарі

Копча 2013-11-15 / 18:55:27
Може б сита країна годинників і шоколаду забрала цих мігрантів собі якщо так турбується про їхню долю. Усі ці шукачі щастя з Африки та Азії зовсім не планували залишатися в Україні і проробили увесь свій важкий шлях щоб отримати соціальну допомогу у ситій Європі та сісти на голову толерантним європейцям, а не "шовіністам" незрозумілої і маловідомої країни.

Слов"янин 2013-11-15 / 18:19:21
В Білорусі немає проблеми з нелегальними мігрантами, бо цю проблему давно вирішила тамтешня держава. Без усіляких "швейцарських добродійників".

НОВИНИ: Соціо

22:39
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 1
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
» Всі новини