Угорщина хоче долучитися до ремонту Закарпатського обласного архіву

Загалом за її сприяння в Україні реалізовано 56 корисних проектів

Угорщина хоче долучитися до ремонту Закарпатського обласного архіву

– За два роки ми змогли реалізувати в Україні 56 корисних проектів. Зокрема, ваш регіон отримав майже два мільйони доларів для оновлення та підвищення енергоефективності освітніх закладів. Ми вважаємо таку співпрацю дуже корисною, готові продовжувати роботу й далі. Можливо, розглянемо питання щодо виділення коштів на ремонт приміщень обласного архіву, - сказав у п’ятницю, 8 листопада, Державний секретар Міністерства закордонних справ Угорщини Жолт Неймет під час зустрічі в Закарпатській ОДА.

– Цього року на реконструкцію архіву виділено 5 мільйонів гривень. Наступного – плануємо залучити ще близько 8 мільйонів. За ці гроші будуть створені умови, котрі дозволять регулювати вологість та температуру у приміщеннях архіву, - розказав Олександр Ледида. – Стосовно ж будівництва автобану, котрий угорська сторона вже проклала до кордону із нашим регіоном зі свого боку, повірте, Закарпаття, зацікавлене чи не найбільше. Адже такий потужний інфраструктурний проект додасть динаміки розвитку нашого регіону. Тому на зустрічах з керівництвом країни я неодноразово порушував питання будівництва сучасного автобану в об’їзд Берегова та Мукачева. Це ж питання лобіюють у Верховній Раді закарпатські депутати.

Наприкінці зустрічі Державний секретар Міністерства закордонних справ Угорщини Жолт Неймет запросив голову Закарпатської ОДА Олександра Ледиду відвідати з офіційним візитом Угорщину. Керівник області пообіцяв скористатись запрошенням у найближчий час.

Довідка

Частка Угорщини у зовнішній торгівлі товарами за період січень-серпень 2013 року складає 21%. Найбільшу частку експорту до сусідньої країни становлять механічні машини та устаткування (87,5% всього експорту товарів до Угорщини). Імпортує область, здебільшого, механічні та електричні машини і устаткування (68% всього імпорту з країни), органічні та хімічні сполуки (5,7%), плодоовочеву продукцію та консервну (3,5%). Сьогодні також діє кілька двосторонніх міжурядових органів. Зокрема, Спільна міжурядова українсько-угорська комісія з питань економічного співробітництва, Українсько-Угорська міжурядова змішана комісія з питань транскордонного та прикордонного співробітництва, Змішана українсько-угорська комісія з питань забезпечення прав національних меншин.

08 листопада 2013р.

Теги: Угорщина, Неймет, Держсекретар

НОВИНИ: Соціо

12:03
В Ужгороді попрощаються із захисником Владиславом Діусом Фото новина
10:56
У Закарпатському музеї відзначать День працівників культури тематичною екскурсією
09:08
/ 1
В Ужгороді водій катався "під кайфом" й отримав штраф у понад 58 тис. грн Фото новина
17:46
/ 4
Закарпаття заробило понад 25 млн грн на туризмі Фото новина
16:06
/ 1
У Чинадійові увіковічнили пам’ять учасника Карпатської Січі Михайла Петричка Фото новина
14:27
/ 1
На Закарпатті викрили переправників, які брали до $15 тисяч з кожного Фото новина
12:05
/ 4
Директору Закарпатського муздрамтеатру присвоєно звання «Заслужений артист України» Фото новина
10:43
/ 1
В Ужгороді відзначили 48 митців і працівників культури міської премією Фото новина
08:56
Через ракетну атаку потяг Ужгород – Харків стоїть понад 3 години
17:53
На Тячівщині судитимуть чоловіка за вбивство власного сина Фото новина
16:34
/ 1
ЗМІ розповіли про нового управителя "Ведмежої діброви" Медведчука на Закарпатті
16:27
На Тячівщині чоловік підпалив авто сусіда Фото новина
16:04
/ 2
Більшість закарпатців вважають найбільшою проблемою регіону корупцію, а вихід – у посиленні кримінальної відповідальності та оновленні влади
15:19
Закарпатці під час опитування висловилися щодо переселенців, політики орбана, самоідентифікації, належності регіону та вітряків
14:57
Завтра у Мукачеві прощатимуться з полеглим Героєм Юрієм Дешком Фото новина
13:48
/ 2
На Закарпатті судитимуть двох жінок за підтримку «русского міра» Фото новина
12:55
Виноградівські рятувальники ліквідували вогонь у господарській споруді Фото новина
11:03
На Мукачівщині сталася пожежа у готельно-ресторанному комплексі Фото новина
10:09
На війні з рф поліг військовий із Горонди Ігор Юрпалов Фото новина
09:13
/ 2
ВККС визнала підтвердженою інформацію про недостовірність відомостей в деклараціях голови Рахівського райсуду Ємчука та звернеться до ВРП
08:59
Неповнолітні мукачівки вигадали грабіж, щоб «провчити» знайомих після сварки
18:15
/ 1
Закарпатця, який до смерті побив 10-річну падчерку, засудили до довічного ув’язнення
17:00
У Мукачеві планують створити індустріальний парк «ЕКО Мукачево» для розвитку інновацій
16:27
На Закарпатті кіберполіція попереджає про фейкові повідомлення від імені МВС Фото новина
15:11
На Тячівщині чоловік отримав 12 років в’язниці за вбивство двоюрідного брата Фото новина
» Всі новини