Прокурор Закарпатської області Юрій Бенца: Конституційні права громадян — це святе

Днями в Ужгороді відбулося засідання колегії прокуратури Закарпатської області на якому підводили підсумки роботи за перше півріччя 2007 року. Прокурор області Юрій Бенца, у своєму вступному слові, об’єктивно та критично відмітив наявні недоліки та упущення у роботі підпорядкованих прокурорів, але не оминув і позитивні моменти покурорських зусиль.

Прокурор Закарпатської області Юрій Бенца: Конституційні права громадян — це святеОсновні зусилля працівників прокуратури, як і торік, зосереджувалися на здійсненні нагляду за додержанням законів щодо захисту прав і свобод громадян та інтересів держави

Завдяки поліпшенню координації діяльності правоохоронних органів з початку року вдалося добитися суттєвого зниження злочинності, в тому числі тяжких і особливо тяжких кримінально-караних діянь.

У першому півріччі 2007 року на території області зареєстровано 22 умисних вбивства, усі вони, крім одного, розкриті. Значно зменшилась кількість згвалтувань – з 9 вчинених у минулому році, до 3 у цьому. Розбоїв, хуліганств та крадіжок також поменшало.

Але, на жаль, стали більше скоювати тяжких тілесних ушкоджень – 49, у тому числі із смертельними наслідками - 17, злочинів у сфері обігу наркотиків - 182, та шахрайств - 84.

Відбулися позитивні зрушення і в організації нагляду за додержанням конституційних прав і свобод громадян, у першу чергу права на своєчасне одержання заробітної плати. На цьому напрямі застосовуються і кримінально-, і цивільно-правові засоби.

Зокрема, проти злісних боржників – роботодавців порушено 19 кримінальних справ.

Загалом, проти осіб, які порушували конституційні права і свободи громадян, у першому півріччі порушено 78 кримінальних справ, з них 47 – про охорону прав неповнолітніх.

Із розслідуваних слідчими прокуратури 306 справ, які направлені до суду, половина у сфері економіки.

Із 3.742 млн.грн. заподіяних збитків відшкодовано 3.152 млн.грн, що становить 84,2%. Цей показник також вдвічі вищий за середньо-український.

з числа закінчених та направлених до суду 175 справ про злочини у сфері економіки, з них про банки та банківську діяльність – 12 справ, про зовнішньоекономічну діяльність – 4, про привласнення, розтрату майна або заволодіння шляхом зловживання службовим становищем – 60 справ, про приватизацію – 24 тощо.

Прокурорами на місцях активізовано позовну роботу по відшкодуванню збитків, заподіяних корупційними діяннями. Зокрема збільшилася кількість заявлених до суду позовів та сума відшкодування.

Слічим відділом прокуратури області порушено 38 кримінальних справ щодо 41 особи про злочини з ознаками корупційних діянь.
Кримінальні справи порушувалися відносно 8 державних службовців. Ще 19 – посадовці органів місцевого самоврядування. Серед них 17 депутатів усіх рівнів, 12 працівників органів МВС, два працівника ДПА.

Всього корупційними діяннями було завдано збитків на суму – 731 тис. грн., з яких відшкодовано 677 тис. грн.

Однак прокурорсько-слідчу діяльність на цьому напрямі спільно з іншими правоохоронними необхідно посилювати, - наголошувалося днями на засіданні колегії прокуратури області.

Порівняно з минулим роком, значно активніше стали представляти прокурори інтереси громадян і держави в судах. Зокрема, на захист прав громадян пред”явлено близько 1600 позовів, майже вдвічі збільшилася їх кількість в інтересах неповнолітніх, зросло їх число також в порядку кримінального судочинства і на відшкодування збитків, усунення порушень, пов”язаних з корупційними діяннями .

За ті чи інші правопорушення, з ініціативи прокурорів, до відповідальності з початку року притягнено 1614 винних осіб, а за документами прокурорського реагування відшкодовано більше 13 млн. грн., в тому числі 4,652 млн. грн. до бюджету.

Прокурори взяли участь у судовому розгляді 1033 кримінальних справ з винесенням вироків.

Упродовж першого півріччя органами прокуратури вирішено 3219 звернень, за результатами їх розгляду поновлено права 355 громадян.
Прес-служба прокуратури Закарпатської області
02 серпня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Кримінал

17:56
На Закарпатті підприємець намагався контрабандою вивезти за кордон лісоматеріали Фото новина
14:33
У Виноградові засудили чоловіка, який систематично грабував людей
09:45
На Тячівщині водійка з підробленим посвідченням тікала від поліції Фото новина
12:55
/ 1
У Мукачеві судитимуть трьох нападників, зокрема сина депутата облради, які побили 20-річного хлопця в новорічну ніч
11:36
На Закарпатті затримали зловмисників, які на надувних човнах переправляли «ухилянтів» за кордон Фото новина
13:08
У Берегові затримали іноземця, який перебував у міжнародному розшуку Фото новина
15:11
В Ужгороді вилучили немовля, яке 22-річна мати із Запоріжжя продала сторонній людині Фото новина
15:25
На Закарпатті судитимуть групу переправників, які за гроші вивозили чоловіків за кордон Фото новина
14:00
/ 1
У пункті пропуску «Лужанка» затримали авто, розшукуване Інтерполом Фото новина
22:51
/ 1
Злочин завдовжки у 20 років: як родина Льовочкіна легалізувала землі, куплені за вкрадені в держави гроші
18:09
Правоохоронці затримали чоловіків, причетних до крадіжок та грабежів на Рахівщині та Хустщині Фото новина
17:13
На Хустщині затримали наркоторговця, який після виходу під заставу продовжив збут наркотиків Фото новина
15:26
На Закарпатті розслідують смерть 7-річного хлопчика у реабілітаційному центрі Фото новина
11:06
/ 2
У Мукачеві повідомили про підозру чоловікові, який ошукав подружжя пенсіонерів на понад 1,1 млн грн Фото новина
14:55
/ 2
Закарпатка намагалася перетнути кордон із фальшивою страховкою та запропонувала хабар Фото новина
11:09
Суд покарав мукачівку, яка систематично била і принижувала чоловіка, роком пробації та програмою для кривдників
08:53
У Мукачеві за "п'яне" водіння покарали водія "Мерседеса" Фото новина
16:55
/ 7
На Тячівщині директор дитсадка та спільники розікрали майже 1 млн грн під час ремонту Фото новина
15:42
На Берегівщині викрили спробу переправлення 23-річного киянина за кордон Фото новина
15:01
/ 6
На Закарпатті затримали чоловіка, який обіцяв «вирішити питання» служби за $4 тисячі Фото новина
13:06
/ 1
У Мукачеві двоє підлітків за вечір пограбували чотирьох людей Фото новина
16:03
/ 1
На Закарпатті судитимуть учасників наркомережі з прибутком до пів мільйона гривень на місяць Фото новина
12:45
/ 6
В Ужгороді на 7 років ув’язнили військового, який двічі втікав з полігону в Оріховиці
12:19
Поліція Мукачева затримала рецидивіста, який торгував метамфетаміном Фото новина
13:12
/ 2
Чотирьох закарпатців підозрюють у незаконному видобутку піщано-гравійної суміші з річки Тиса Фото новина
» Всі новини