Робочу групу української сторони, до якої ввійшли фахівці Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса та Закарпатського центру з гідрометеорології, очолювала заступник начальника Держекоінспекції Оксана Фенцик.
Під час зустрічі експерти проаналізували якість води р. Тиса в створах Валя Вішеулуй/Ділове і Течеу/Тячів та констатували, що в 2012 році транскордонного забруднення на українсько-румунській ділянці р. Тиса не зафіксовано. За результатами порівняння аналізів спільно відібраних проб води з р. Тиса, які проводилися на базі лабораторій м. Байя-Маре та м. Ужгород, Робочою групою встановлено, що значення показників є співставними. Сторонами також узгоджено Програму проведення спільних вимірів витрат води та відборів проб води на 2013 рік для р. Тиса та р. Батарч (Тарна Маре).
Крім того, українська Сторона проінформувала румунську Сторону, що нею підготовлено та передано для розгляду заступнику Уповноваженого Уряду України пропозиції до проекту Регламенту оцінки якості прикордонних вод та заходи, що вживаються при надзвичайних забрудненнях, яких не можливо уникнути на прикордонних водотоках. Планується, що зазначений проект Регламенту буде обговорено на зустрічі заступників Уповноважених Урядів в Україні 4-7 листопада 2013 року.
Державна екологічна інспекція у Закарпатській області
Роман 2013-10-30 / 12:05:59
Вийшли мало побухати,кромпля зїсти і освоїти гроші в кінці року.На Тисі є станція яка слідкує за якістю води сама.Чи то муляж за державні гроші?Можна подумати румуни будуть скидувати хлам із своїх хвостосховищ рудників тепер в маловоддя при всіх.Вони скидують в мутну воду і особливо весною в паодки постійно,але це ніхто не бачить і особливо не хоче бачити,бо навіщо та морока?
Гуцул 2013-10-30 / 09:24:04
Ідіть подивіться на виїздні з Ділово в сторону Рахова дуже прекрасно видно кочугури сміття. Це позор просто. Це голова сільської ради не бачить?
Михайло 2013-10-30 / 09:03:05
"...та констатували, що в 2012 році транскордонного забруднення на українсько-румунській ділянці р. Тиса НЕ ЗАФІКСОВАНО."
.............................................................
"Не зафіксовано" ще не оначає НЕ ЗАБРУДНЕНО. І одна і друга сторона має пряме зацікавлення "КОНСТАТУВАТИ відсутність забруднення", бо насправді обидві сторони і є забруднювачами.
Щоб переконатися в протилежному, не потрібно скликати комісії. Достатньо в с. Діловому пройтися вздовж берегів річки Тиса
( можна аж до Рахова)і без всяких аналізів побачити купи сміття. А також спитати в знаючих людей, як працюють очисні споруди в Рахові, В. Бичкові, Кобилецькій Поляні. От і виходить ВІДСУТНІСТЬ ПРИСУТНОСТІ.