Організація роботодавців міста Ужгород ініціювала зміни до Кодексу законів про працю України

Нещодавно на базі ТОВ «Ядзакі Україна», що на Ужгородщині, відбулося чергове робоче засідання організації роботодавців міста Ужгорода.

Організація роботодавців міста Ужгород ініціювала зміни до Кодексу законів про працю України

На сьогодні членами неурядової організації є 12 провідних підприємств обласного центру. Зокрема, ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика», ПАТ «Машзавод ТИСА», ТОВ «Автоспортсервіс «СІНТ», ТДВ «Патент», ПАТ «Ужгородський Турбогаз», ВАТ «Закарпатавтотранс», ТОВ Завод «Конвектор», ТОВ «Гроклін-Карпати», ДП «Юридична компанія Колегіум», ТОВ «Ядзакі Україна», ТОВ «Тріо-Транс».

До роботи поважного зібрання були запрошені начальник територіальної державної інспекції з питань праці в Закарпатській області Іван Грицик, директор Ужгородського міського центру зайнятості Сергій Олексіюк та керівник з енергозбуту ПАТ «Закарпаттяобленерго» Артем Мартинюк.

Засідання під керівництвом голови організації, директора ТДВ «Патент» Івана Ключевського розпочалося з приємної нотки - прийняття нового члена організації роботодавців м.Ужгорода - ПРАТ «Видавництво «Закарпаття» корпоративне підприємство ДАК «Укрвидавполіграфія» та вручення офіційного свідоцтва його директору Сергію Варцабі.

Відтак, учасники приступили до обговорення питань порядку денного. Серед перших розглянули окремі положення КЗпПУ. Оскільки у згаданому кодексі час від часу відбуваються зміни і у роботодавців наразі виникає багато запитань, тож до розмови запросили Івана Грицика. Найбільше їх цікавили питання можливості підприємств автомобілебудівної галузі застосовувати підсумований облік робочого часу, збільшення граничного максимуму надурочних годин на рік. Наголошувалося, що на безперервно діючих підприємствах, де за умовами виробництва не може бути додержана встановлена для даної категорії працівників щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації підприємства, запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин (40 годин на тиждень ). Увага членів організації зверталася на те, що відповідно до положень ст. 62 КЗпПУ надурочні роботи, як правило не допускаються, або можуть застосовуватися лише у виняткових випадках. Що дуже важливо, надурочні роботи не повинні перевищувати для кожного працівника чотирьох годин протягом двох днів підряд і 120 годин на рік.
Директор ТОВ «Ядзакі Україна» Мілош Босак зауважив, що в Україні трудове законодавство потребує модифікації, оскільки КЗпП в Україні був ухвалений ще за радянські часи, а ми повинні йти у ногу з нашими європейськими сусідами. Наразі, пропозиції щодо змін до законодавства вже були підготовлені, однак на засіданнях парламенту вони не були враховані. Але якщо ми маємо змогу впливати на зміни у законодавстві, тоді слід це робити зараз. Має бути створена відповідна робоча група від Закарпаття, яка повинна цим займатися, - додав пан Мілош.

Роботодавці міста Ужгорода взяли активну участь в обговоренні питань порядку денного засідання, висловлювали власні зауваження. Зокрема директор ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика» Мирослава Каламуняк запропонувала при внесенні доповнень до згаданого законодавства врахувати і зміни в оплаті надурочних годин, а також святкових та вихідних днів.

Учасники дійшли згоди в тому, що підготують свої пропозиції до змін у трудове законодавство, з тим аби надіслати їх Федерації роботодавців України.
Відтак, Сергій Олексіюк презентував послуги служби зайнятості для роботодавців, зокрема, підбір персоналу, зміни до законодавства про зайнятість, які набули чинності з 1 січня 2013 року. Зазначалося, що відповідно до нормативних документів, після того як на підприємстві створена відповідна вакансія, роботодавці у десятиденний строк мають подавати до центру зайнятості звіт форми 3-пн про потребу в кадрах. Йшлося також і про масове вивільнення працівників на підприємствах, відшкодування єдиного внеску. Крім того, наголошувалося, що громадяни у віці 45 і більше, котрі працюють, при бажанні мають право змінити професію. Для таких людей за сприяння центру зайнятості навчання проводиться безкоштовно.

На засіданні було обговорено ситуацію, що склалася між підприємствами м.Ужгорода (споживачами електричної енергії) та ПАТ «Закарпаттяобленерго». Організація роботодавців м.Ужгорода вже зверталася до енергетиків з листом, в якому, зокрема, йшлося, що ряд провідних промислових підприємств м.Ужгорода та Ужгородського району скаржаться на неправомірні дії енергопостачальної компанії. Щодо цього вирішили спільно із ПАТ «Закарпаттяобленерго» підготувати звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики стосовно змін в оплаті за спожиті енергоносії замість попередньої оплати - оплати по факту використання, або авансовий платіж не більше 50% заявленого обсягу споживання.

Прес-служба Організації роботодавців м.Ужгорода для Закарпаття онлайн

16 жовтня 2013р.

Теги: роботодавці

Коментарі

Працівник 2013-10-16 / 15:50:35
А підняття зарплат до європейського рівня вони чого не ініціювали. Дуже гарно, працюйте в три зміни ще й надурочні, а ми вам надурочну зарплату

НОВИНИ: Соціо

14:32
На підприємствах і в організаціях Закарпаття в лютому було задіяно 149,3 тис осіб
13:35
На Закарпатті до місцевого бюджету перераховано понад 1,2 млрд грн податків та зборів
13:24
Мукачівцям пропонують платити за воду, не виходячи з дому
12:10
За I-ий квартал до бюджету Ужгорода надійшло понад 261 млн грн
11:24
На Закарпатті створено Антикризове об’єднання "Здоров’я і Життя"
10:48
Небайдужих закарпатців закликають здавати кров
09:31
Рахунки за електроенергію на Закарпатті контролери традиційно рознесуть споживачам
16:47
ФОТОФАКТ. З авто мукачівця "карантинно" зняли всі колеса
18:04
В Ужгороді волонтери роздали малозабезпеченим продуктові набори
15:35
/ 2
Ремонт ділянки дороги Мукачево-Сільце планують завершити за 2 тижні
15:33
/ 3
У період карантину на Закарпатті зростають ціни на продукти
00:43
/ 2
Велосадиба на перехресті світових шляхів
15:56
Угорщина змінила правила транзиту для українців, які повертаються додому
15:26
Населення Ужгорода на 1 січня становило 115,5 тисяч людей
15:23
/ 5
В Ужгороді за 2 години зібрали підписи під петицією проти "приватного" платного паркування в центрі міста
14:17
На кінець лютого закарпатці боргували за газ 1123,8 млн грн, за електрику – 172,4 млн грн
12:08
Закарпатські податківці розповіли про про мораторій на проведення перевірок
11:55
/ 5
UA: ЗАКАРПАТТЯ транслюватиме недільні богослужіння
11:54
400 харчових пакетів для пенсіонерів, багатодітних сімей та людей із інвалідністю передали священники Хустського деканату
09:20
На Закарпатті господарі і в період карантину обробляють городи і працюють в теплицях
00:49
Оприлюднено повну версію судового рішення по скасуванню висновку з ОВД щодо будівництва ВЕС на Боржаві (ДОКУМЕНТ)
23:03
"Нестандартну" парковочну розмітку в Ужгороді мають усунути - поліція (ДОКУМЕНТ)
22:42
/ 9
Під тиском ЗМІ і громадськості у "скандальній" пральні Хустської ЦРЛ почали ремонт
18:16
/ 4
У мерії Ужгорода пояснили про платні парковки в центрі міста
15:42
Закарпатці можуть здійснити обмін посвідчення водія онлайн, котрі видавались терміном на 2 роки
» Всі новини