Зарплата закарпатців на 21% менша від середньої по Україні

У серпні 2013 р. на підприємствах, в установах та організаціях щомісячного обліку було зайнято 181,7 тис. штатних працівників, середня номінальна заробітна плата їх склала – 2605 грн., що на 4,5% менше ніж у липні п.р. та на 8,0% більше ніж у серпні минулого року.

Зарплата закарпатців на 21% менша від середньої по Україні

Заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 2,3 раза перевищувала рівень законодавчо встановленого державного соціального стандарту (з 1 січня 2013р. встановлена мінімальна заробітна плата – 1147 грн.), однак на 21,1% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину у серпні склали 17,51 грн. проти 21,34 грн. в середньому по Україні.

За розмірами середньомісячної зарплати у серпні 2013р. першість традиційно утримували установи державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування, підприємства по постачанню електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря, транспорту, складського господарства, установи фінансової та страхової діяльності. Заробітна плата у працівників зазначених установ та підприємств перевищувала середній показник в економіці області від 35,5% до 50,8%.

Значно нижчою, була зарплата працівників підприємств тимчасового розміщування й організації харчування, сільського господарства, поштової та кур’єрської діяльності, у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 57,1–65,2% середнього її розміру, який склався в економіці області. Серед видів промислової діяльності найнижчий рівень оплати праці зафіксовано на підприємствах металургійного виробництва, іншої неметалевої мінеральної продукції, харчових продуктів, по виробництву шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів.

Протягом серпня 2013р. одному штатному працівнику оплачено в середньому 149 год., з них відпрацьовано 121 год. (по Україні – 128 год.).

Для виконання у серпні обсягу робіт (послуг), випуску продукції, за умови повного завантаження працівників відповідно до встановленої тривалості робочого часу було достатньо в цілому по економіці 97,9% задіяної штатної чисельності. Надлишок робочої сили у промисловості становив 1,1 тис. працівників, або 2,6% середньооблікової чисельності штатних працівників зайнятих у цьому виді діяльності.

Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у серпні 2013р. порівняно із липнем п.р. знизилась на 3,5%, а порівняно з серпнем 2012р. зросла на 9,5%.

О.Головач, начальник відділу статистики праці ГУстатистики у Закарпатській області

14 жовтня 2013р.

Теги: зарплата, заробітна плата

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

09:04
Через нічну атаку рф поїзди до Закарпаття курсують із затримками
17:07
/ 10
Нардеп заявив про нову схему «бусифікації» на Закарпатті
12:13
/ 1
В Ужгороді попрощаються із захисником Юрієм Легезою Фото новина
10:00
/ 1
На Мукачівщині зафіксували сказ у домашньої кішки Фото новина
15:38
/ 1
В Ужгороді патрульні виявили наркотики в автомобілі BMW Фото новина
09:33
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим на війні з росією Василем Геричем Фото новина
09:09
На Харківщині поліг прикордонник Олександр Барон із Заброді Великоберезнянської громади Фото новина
18:05
/ 5
На Закарпатті туристичний збір зріс майже на 43% Фото новина
16:07
/ 1
На Закарпатті водій міжнародного автобуса їхав із чужою чіп-картою Фото новина
15:11
/ 2
У циганському таборі на Ужгородщині зафіксували спалах гепатиту А
11:27
/ 1
В Ужгороді через ремонт вулиці Карпатської України тимчасово змінили маршрути автобусів
09:58
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Іштваном Гуяном на позивний «Smile» Фото новина
09:01
/ 1
Четверо українців опинилися в небезпеці в Румунських Карпатах
18:25
У Карпатах під час зливи заблукали дві туристки з Одеси Фото новина
17:37
Лікарі Львова врятували немовля із Закарпаття зі складною вродженою вадою Фото новина
16:27
В Ужгороді відкрили рух вулицею Карпатської України Фото новина
14:42
До 9 годин затримки: низка потягів до Закарпаття курсує із запізненням
11:48
/ 1
На Закарпатті викрили двох нелегальних перевізників Фото новина
11:03
/ 1
Підтверджено загибель 20-річного захисника зі Сваляви, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:21
/ 1
У Барвінку знову горіло сміттєзвалище Фото новина
11:54
/ 2
На Закарпатті обрали найкращі вина 2026 року Фото новина
18:18
/ 26
В Ужгороді відкрили нову мініскульптуру, присвячену легендарному лікарю Андрію Новаку Фото новина
12:46
/ 1
На Тячівщині судитимуть депутата, який не задекларував майно та доходи на понад 6 млн грн Фото новина
11:39
/ 3
Закарпатські прикордонники зірвали контрабанду сигарет із використанням безпілотників Фото новина
11:03
/ 1
Ужгородці показали, як виглядав Полуничний Місяць цієї ночі Фото новина
» Всі новини