Як уже розповідала «Зеленому Закарпаттю» Неля Пилипівна, ентомофауна на території Карпат, яку займає Ужанський національний парк є чи не найбільш багатою і дослідженою. Лише з рідкісних її представників тут проживає 56 видів, які входять до червоних списків фауни України, Карпат, Міжнародних конвенцій.
Цьогоріч на території парку виявили і три види рідкісних представників жуків. Це – ковалик лускатий (Lacon lepidopterus), вузьконадкрил гладкий (Ditylus laevis ) та Барос Шнайдера (Boros schneideri). Всі ці види жуків є лісовими видами, і, що не може не радувати лісівників парку, пов’язані із первинними добре збереженими лісами. Барос Шнайдера на сьогодні вважається взагалі вимираючим видом жуків в Україні і відомий в Карпатах за поодинокими давніми знахідками, бо у нас, як відомо, ліси піддаються постійним вирубкам, тож своєї природньої вікової межі практично ніколи не досягають. Вузьконадкрил гладкий є нічним жуком, проте цікаво, що в умовах Закарпаття він веде денну активність.
Зараз науковці парку досліжують вплив людського фактору на популяції крилатих (кажанів, птахів, метеликів тощо), які населяють територію Ужанського національного парку. Пані Неля каже, що вже перші результати цього вивчення планують оприлюднити взимку. Тоді ж планують закінчити дослідження місць і умов проживання, кількісного складу популяцій великих хижаків, які населяють ту частину Українських Карпат, яку займає Ужанський національний парк. Так, три тижні тому вже розклали пастки для бурого ведмедя, рисі та вовка.
Istvan 2013-10-12 / 16:53:38
Точніше буде так писати: "На Закарпатті теж живе найбільший нічний метелик Європи"