У вівторок влада спробує засудити журналіста, редактора "Закарпаття онлайн" Олега Дибу

Починаючи з 8 жовтня в Ужгороді починаються суди над ужгородцями, що їх міліція з безпрецедентним застосуванням сили безпідставно затримала на площі Народній під час мирної акції протесту проти реконструкції цієї пам'ятки архітектури місцевого значення.

У вівторок влада спробує засудити журналіста, редактора "Закарпаття онлайн" Олега Дибу

Першим у вівторок в Ужгородському міськрайонному суді відбудеться суд над одним із найвідоміших журналістів Закарпаття, головним редактором інтернет-видання Закарпаття онлайн Олегом Дибою. Справу №308/17318/13 доручено вести судді Ігорю Івашковичу.

Нагадаємо, що 5 жовтня Олег Диба разом з іншими журналістами, громадськими активістами та просто ужгородцями перебував в епіцентрі подій на площі Народній. В момент зачитання судовим виконавцем ухвали суду, якою йому та іншим громадянам заборонялося перешкоджати роботам, що їх здійснює на площі Фермерське господарство «Перепілка», Олега Диби на площі взагалі не було, що було констатовано самим судовиконавцем і зафіксовано на камери всіма присутніми в цей час на місці події журналістами. Так само є беззаперечним те, що журналіст з’явився на газоні, де в цей час працювали чимало його колег, тільки під час силового затримання учасників протестної акції правоохоронцями. Ситуацію знімали чимало журналістів і в жодному епізоді не зафіксовано ані перешкоджання Олега Диби роботі працівників ФГ«Перепілка», ані, тим більше, злісної непокори працівникам міліції, яка інкримінується журналістові. Заперечуючи невідомим людям у цивільному та міліціонерам, які намагалися перешкоджати йому у виконанні його журналістських обов’язків – відеофіксації того, що відбувалося на площі, О.Диба постійно вказував їм на те, що він перебуває тут виключно як журналіст і ніяких дій по перешкоджанню роботам, що ведуться на площі, не здійснює. Натомість, що зафіксовано кількома відеокамерами з різних ракурсів, міліціонери за вказівкою директора ФГ«Перепілка» Руслана Кіршенбаума несподівано накинулися на нього, коли він взагалі перебував за територією будівельного майданчика і в службовому авто відвезли в приміщення міськвідділу міліції, де, як і на решту 6-х затриманих, на нього склали протокол за статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушення (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції).

Абсурдність звинувачення очевидна і саме через призму цього судового засідання, для якого вибрали суддю, що через обставини затримання на хабарі його помічниці є залежним від міліції, буде видно, наскільки далеко збирається зайти влада у своїй боротьбі з журналістами та громадою обласного центру Закарпаття.

Судове засідання у зазначеній справі О.Диби є відкритим і призначене на 11.00 в кабінеті №34. Тому, за бажання, побачити на власні очі все, що відбуватиметься у залі суду, зможуть всі колеги-журналісти і просто ужгородці.

Слухання у справах інших 6-ти ужгородців, затриманих міліціонерами того дня на площі, призначено на 9-10 жовтня.

07 жовтня 2013р.

Теги: суд, затримання, Диба

Коментарі

до Zoltan 2013-10-08 / 13:02:06 2013-10-08 / 18:57:46
Підтримую Ваш коментар!
Це мабуть єдиний приклад помсти з боку влади нерадивим журналістам, нащо закарпатська влада спроможна, цим самим губернатор і К показали вчергове свій страх та слабкість...

СТЬОПА 2013-10-08 / 14:11:04
до О.Д. Проблема не в площі Народній. Ердоган не Ледида та й Таксим не народна, і то нічого не сталося. А тут так собі... трохи покричали, як у нас кажуть - посуєтили, і все буде, як було. Проблема в тому, що slavus - sklavus.

Неймар 2013-10-08 / 13:54:25
це плачевно що в нас така демократія.і ми ще хочемо в Європу...

О.Д. 2013-10-08 / 13:52:12
СТЬОПА, у кожному жарті є доля жарту.)

Що ж до ваших натяків на політичні підтексти, то не судіть, будь ласка, по собі. За весь цей час у мене не було жодного зв'язку ані з котримсь із "політичних кланів", ані з представниками позаземних цивілізацій. Я був на Народній виключно за велінням серця і власними переконаннями. Знаю, що 99% інших учасників тих подій - також. Усе значно простіше, ніж це хочуть побачити і пояснити як виправдання власній замовності і продажності наші "опоненти".

СТЬОПА 2013-10-08 / 13:39:05
до О.Д. Я, звичайно, жартую. Але й процес ні в що не перейде - ні в які площі, бо журналісти не ведуть інтереси народні, а є представниками певних політичних кланів, і виконують їх замовлення. Хоча, зрештою, поняття "народ" таке розмите на теренах від Уралу до Тиси....

Zoltan 2013-10-08 / 13:02:06
Тоже мне нашли "супербандита", Олега Дыбу. Одно дело не соглашаться с его мировозрением в некоторых моментах, другое дело организовать такое смешное судилище над ним. П.С.: А когда будет суд над поджигателями автомашин, над даишниками, которые издеваются над людьми, над таможенниками, кторые в миллионы пропускают контрабандный товар, над чиновниками-корруоционерами, над самими судями-коррупционерами итд.?!

Мейсону 2013-10-08 / 12:43:37
Ваш справедливий суддя замішений у хабарництві, тому не хваліть того, хто цього не заслуговує. Що стосуєся компетентності, то спочатку потрібно, щоб наші судді були компетентними та непідкупними, тоді вже можна буде говорити по суті.Казки пропоную розказувати в садочках, там вам більше повірять.

О.Д. 2013-10-08 / 12:18:38
Тату, ужгородец, СТЬОПА.

Розслабтеся. Цей "процес" буде для вас другою площею Народною ))

СТЬОПА 2013-10-08 / 11:57:05
А шо? Юлька сидить? Сидить. То хай теж посидить.

Ужгородец 2013-10-08 / 11:55:37
Ну теперь и ты будешь зеком! Поймёшь как других людей оскорблять.

тату 2013-10-08 / 11:22:25
Наколю купола. Недорого.

пасажир 2013-10-08 / 10:48:12
у волосянського коли? тому точно можуть 15 суток і штраф впаяти. когось показово по максимуму отоварять а у диби суддя ваще супер )))

Ужгород 2013-10-08 / 09:58:31
Якщо ці бовдури щось "присудять" Олегові Дибі, то ти цим тільки піднімуть йому авторитет.

мейсон 2013-10-08 / 09:02:10
Суддя з досвідом(в свій час -2004 році, одного активіста,а тепер опозиційного депутата захистив)тому поради дати йому відвід є некомпетентною позицію людини, яка прграла всі справи в суді,а тому тепер заявляє всім суддя відвід.

Гуцул з рахова 2013-10-08 / 07:13:47
А я не тобі Вододимире Петровичу кажу шо мене поправльиєш ригговська шавко? Шо собі хочу то і пишу по гуцульський а ти йди в гузи....ю

О.Д. 2013-10-07 / 23:41:18


Дякую всім за добрі слова і фейсбуківські "лайки" під статтею. Щоб було зрозуміло, мені абсолютно байдуже, в який спосіб завершиться це засідання. Влада програла ще задовго до нього. Бо громадська думка значно важливіша, ніж ухвала суду. І якою б не була ця ухвала, влада однаково прогрАє: засудивши незаконно журналіста - отримає додаткові негативні резонанс і ріст незадоволення, а не засудивши - додаткове підтвердження того, що вона діяла незаконно. Не знаю, хто порадив Ледиді силовий сценарій, але цей радник - дурень. Хоча, звичайно, автором цього рішення може бути і сам "губернатор"... ))


небайдужий закарпатець 2013-10-07 / 22:54:15
Шановний п.Олеже! Громадськість з Вами! Журналістська спільнота з Вами! Простий люд з Вами! Усі небайдужі, навіть ті, хто працює в установах ОДА на площі, вболівають за Вас.Так як Ви один та ще пару Ваших однодумців наважилися на сміливий, ризикований крок - встати на заваді знищення памятки архітектури та історії нашого краю. Нічого,Ви все витримаєте,Ви є сильна особистість,Ви є журналістом-Ваш хліб нелегкий!Тому судді, як і влада бояться таких акул пера, як Ви та подібних Ваших колег.Справедливість та правда має перемогти!
Прохання інформувати про кожне засідання, аби як найбільше прийшло громадян під суд.Більше буде нас, простих смертних підтримувати наших патріотів-це буде справжня сила!

ВЛАДУ-ГЕТЬ!!! 2013-10-07 / 22:48:51
ГЕТЬ ТАКУ ВЛАДУ,ЩО ПЕРЕСЛІДУЄ ЖУРНАЛІСТІВ!!!

До гуцула з Рахова 2013-10-07 / 22:23:25
Не сороми Рахівщину, навчись грамоті.

Ужгородець 2013-10-07 / 21:57:39
Яка неординарна оперативність! Цікаво до чого буде апелювати суддя? Адже документів, які б підтвердили законність дій екскаваторів на площі так і не було надано журналістіам.Цей показовий суд є найкращою рекламою для О.Д. Невже чиновники цього не усвідомлюють? З пресою воювати - воювати марно і собі в збиток... Адже пропонувалося знайти альтернативний варіант. Але ж ні. Тільки павлеєвське творіння влаштувало "вишуканий" смак керівних осіб області. Тепер маємо... Через два тижні - приїзд Президента, а в нас не площа, а будмайданчик. Сором та й годі!

НОВИНИ: Кримінал

12:54
На Хустщині викрили групу раніше судимих крадіїв, що обкрадали односельців
11:24
/ 2
6 учасників масової бійки в Берегові, внаслідок якої помер один із чоловіків, постануть перед судом
11:17
/ 3
Іноземців-паломників, які спробували незаконно потрапити в Україну, затримали на Закарпатті
09:03
/ 4
Посадовця Великоберезнянського райвідділу земельних ресурсів підозрюють у службовому підробленні
16:16
За грабіж напідпитку мешканець Ужгорода проведе 4 роки у тюрмі
15:32
На Закарпатті з Перечинського лісгоспу вимагають стягнути близько 600 тис грн збитків за порушення лісового законодавства
13:34
В Ужгороді затримали крадія, котрий у квітні виніс із ювелірної крамниці вироби на 300 тис грн
12:59
/ 1
Екскерівника територіального відділу Антимонопольного комітету на Закарпатті судитимуть за отримання хабаря
03:54
/ 3
На Іршавщині лоб у лоб зіткнулися 2 автомобілі
03:47
На в'їзді в Мукачево вантажівка в'їхала в зад легковика
15:02
/ 2
На Закарпатті жінка намагалася завезти з Угорщини імпортні чоловічі бритви в обхід митного законодавства
13:34
/ 1
При обшуку будинку мешканця Тячівщини на горищі знайшли рушниці, пістолети та набої
09:26
/ 1
На Закарпатті на місці втечі сполоханих контрабандистів прикордонники знайшли 43 ящики сигарет
02:58
У Тячеві зіткнулися легковик, мікроавтобус та вантажівка
15:47
/ 2
В Ужгороді спіймали грабіжників, що відібрали вночі у жінки сумку та втекли
13:02
На Мукачівщині зупинений п'яний водій вистрибнув із автівки і намагався втекти від поліції
09:54
На Закарпатті контрабандисти втекли від прикордонників, покинувши 8 пакунків сигарет
09:14
Неповнолітнього мешканця Хуста взято під варту за підозрою у вбивстві
02:57
Закарпатця, розшукуваного за зґвалтування, затримали на Львівщині за грабіж
01:17
/ 3
ФОТОФАКТ. На Іршавщині "п'яна" автівка вилетіла в кювет і зупинилася за кілька метрів від озера
12:32
В автоаварії на Іршавщині при зіткненні ВАЗу з автобусною зупинкою загинули двоє мешканців Білок