Голова Закарпатської облради назвав руйнування Народної злочином проти закарпатців

З минулого тижня тривають перипетії на площі Народній. Її доля стала небайдужою для громадськості, яка стали боронити від намагання змінити її первозданний вигляд. В суботу закарпатські міліціонери вдалися до крайнощів – силоміць забирали активістів з площі. Події на Народній прокоментував голова Закарпатської обласної ради Іван Балога.

Голова Закарпатської облради назвав руйнування Народної злочином проти закарпатців

«Обласна «регіональна» влада почала  руйнувати площу Народну. Ні супротив депутатів обласної ради, які не погодили виділення коштів на реконструкцію, ні протести активістів та журналістів, ні думка провідних архітекторів та мистецтвознавців – ніщо не вплинуло на позицію обласної адміністрації.  Всім цим  знехтували заради одного – задоволення нездорових амбіцій губернатора.  Те, що руйнували Народну важкою технікою у минулу  неділю, у той час як ужгородці молилися в церквах, а святі отці всіх конфесій вели святковий молебень з нагоди 1120 річчя Дня міста   свідчить про  боязнь та підступність реалізаторів проекту з руйнування Народної.

Події цих вихідних, коли активістів, журналістів силою забрали міліціонери з Народної, переконує у слабкості влади і про налаштованість діяти по «безпредєлу». Міліція знову, як у 2004-тому році, стає виконувати незаконні вказівки з ОДА.  При тому, що наш край перебуває за показниками криміногенної ситуації на останній сходинці в країні, три сотні правоохоронців на вихідних ганяються за журналістами та активістами, замість того, щоби боротися зі злочинністю в області.

Хочу нагадати, що 21 березня цього року Закарпатська обласна рада більшістю голосів відхилила зміни до Програми підтримки комунально-експлуатаційного, автотранспортного господарства облдержадміністрації та збереження будинку обласної ради і облдержадміністрації як пам’ятки архітектури на 2013 рік. Ними чиновники з адміністрації пропонували виділити з обласного бюджету більше трьох мільйонів гривень на реконструкцію Народної. Депутати сказали чітке «ні» губернатору з його ідеєю паплюження площі.  В квітні архітектори, мистецтвознавці, художники створили при обласній раді консультаційну раду з питань збереження культурно-архітектурної спадщини. Було прийнято резолюцію до керівництва обладміністрації та Ужгорода припинити будь-які «рухи» щодо реконструкції площі Народної. Також вони зазначили, що рішенням виконавчого комітету обласної ради від 5 лютого 1980 року площа Народна внесена до переліку пам’яток містобудування і архітектури та взята на державний облік та збереження.

Втім влада діяла не оглядаючись ні на що – постфактум громада дізналась про проведення тендера, який виграло фермерське господарство, яке досі не вигравало жодного тендера . До речі, будинкоуправління адміністрації взагалі не мало право проводити тендер, адже об’єкт реконструкції перебуває у власності територіальної громади Ужгорода.

Чи є підстави проводити роботи на Народній? Жодних. Площа є у власності міста Ужгород і саме громада міста  має давати   своє «добро» на будь-які роботи. Не виділяли гроші й обласні депутати. Влада натомість притаманним шулерськими методами незаконно направляє мільйон гривень з обласного бюджету свої фірмі для руйнування площі.

Нині  бачимо рішучі дії громадськості, яка боронить Народну. Люди хочуть залишити квартал чеської забудови у тому стані, який нам залишили чеські архітектори. Одна особа  в області не вправі вирішувати, що можна на Закарпатті руйнувати. В той час коли, Закарпатська область перебуває в п’ятіріці регіонів з найгіршими показниками соціально-економічного розвитку країни, коли масово закривають школи та лікарні,  виділяти мільйони з кишені закарпатців і руйнувати Народну – злочин проти громади», - резюмує Іван Балога.

07 жовтня 2013р.

Теги: Народна, міліція

Коментарі

Наталка Майстренко 09.10.2013 / 00:58:39
Досить вже історій з відносин Ледид , Балог, Горєлих, Ратушняків та їм подібних. Площа Народна при чому? А десь були, пане Іван, в суботу? Чоми сь не вийшли слово сказати тотим мєнтам, що дітей там на площі розганяли? Мабуть Вас би вони не поігнорували б!

мітя 08.10.2013 / 13:41:14
Уже скоро Конюха зариють і засиплютьзасранця конченого його РЕГІОНИ вони уже друг друга убивають очередь прийшла і тебе РИГА КІНЕЦЬ.

Василь Роман 08.10.2013 / 08:06:05
Прямий ефір Балоги і Ледиди на телебаченні - цілком "Європейська дорога ". Аргументи з обох сторін цивілізованим шляхом , а не єкскаваторами наїзжати в неділю з парадом міліції для переконливості.

виборець 07.10.2013 / 19:16:28

Заради об’єктивності. І.Балога по цій ситуації абсолютно правий. Але доля правди є і у коментарі «не балога 2013-10-07 / 14:17:20».
Тому кожний має отримати «своє» і за «своє». Треба вміти визнавати власні помилки.
У братів Балог з О.Ледидою є своя багаторічна «історія» стосунків (робочих, політичних, особистих).
Це не бідні люди, які заробляли і заробляють в одному регіоні, і саме це і виведе їх на рівну дорогу.
Хотілося б, звісно, щоб на «європейську» та чим скоріше.

Вуйко з полонини 07.10.2013 / 16:20:29
Для НЕ БАЛОГА: в почерку під статтєю легко відчувається вправна рука Володьки Закуренного головного трольщика задрипанойі партейки ригго анналів конюха Баранинського який будучи Молдовано- Гагаузом вообше наср... В на Закарпаття і для нього головне обісрати всіх політичних. Опонентів і патріотів і відрапортовани в штаб синьо- жопих до столиці шо він відпрацював свою зарплатню начальника штаба риггів

Адмін 07.10.2013 / 14:40:59


http://zakarpattya.net.ua/News/108248-Zakarpatski-deputaty-ne-daly-hubernatoru-rekonstruiuvaty-ploshchu-Narodnu


Неймар 07.10.2013 / 14:31:34
чого він як голова облради не виклав питання на голосування?на рахунок реконструкції.

не балога 07.10.2013 / 14:17:20
де ти умнік був, коли твій братець вирубав на народній всі кущі, а перед економічним факультетом розбив фонтан.
де ти розумнику був, коли це поле було жовте, чому не поливав і не сіяв траву з братом, а дивився з вікна на дворняг.
Крупка мабуть тоді щасливий був, а зараз ні.

Не студент 07.10.2013 / 13:14:17
Поважна, чесна, справедлива, моральна людина.

НОВИНИ: Соціо

11:53
На Закарпатті судитимуть «чорного археолога» за спробу продати унікальний скарб Фото новина
10:38
Ужгородський замок презентував сучасний бренд Фото новина
09:39
На війні з рф поліг воїн із Нижніх Ремет - Михайло Попович Фото новина
08:42
На Говерлі травмувалася 18-річна туристка із Закарпаття Фото новина
18:25
На «Тисі» митники вилучили брендові сумки та взуття майже на мільйон гривень Фото новина
16:36
/ 3
В Ужгороді після негоди авто застрягло у воді під залізничним мостом Фото новина
14:48
/ 8
В Ужгороді з’явилася 78-ма мініскульптура — на честь угорської шахістки Юдіт Полґар Фото новина
13:14
/ 2
На Тячівщині батька підозрюють у вбивстві власного сина Фото новина
12:29
Закарпатців попереджають про значні дощі та грози 14–15 вересня
09:17
/ 1
Помер закарпатський фотограф, журналіст і військовий Павло Білецький Фото новина
17:42
На Рахівщині підліток викрав 17 тисяч гривень з авто Фото новина
16:54
У румунських Карпатах рятувальники розшукали трьох українців
11:07
Ужгородський замок став майданчиком Міжнародного кінофестивалю Фото новина
09:03
/ 1
На війні з рф поліг Захисник із селища Ясіня - 37-річний Василь Андращук Фото новина
23:38
/ 6
Мешканці Калин на Тячівщині закликали голову Закарпатської ОВА зупинити "ГЕСівське" свавілля на Тересві та захистити громаду Відео новина
18:17
/ 2
Дружина загиблого воїна зі Сваляви закликає підтримати петицію про присвоєння йому звання Героя України Фото новина
17:20
У замку «Паланок» скасували частину обмежень для відвідувачів
16:20
На Рахівщині судитимуть торговця наркотиками, який ховав «товар» у дитячій іграшці Фото новина
15:26
Закарпатець віз із-за кордону роутери на пів мільйона без декларування Фото новина
13:25
/ 1
Закарпатські прикордонники пострілами зупиняли порушників Фото новина
12:15
/ 1
На війні з рф поліг 33-річний військовий із Хуста Фото новина
11:15
Керівнику підприємства на Закарпатті повідомили про підозру у спробі контрабанди лісоматеріалів Фото новина
09:55
У румунських Карпатах врятували двох харків'ян Фото новина
08:56
Прямі потяги з Закарпаття до ЄС вирушили сьогодні Фото новина
18:22
У Мукачеві попрощаються із полеглим Захисником Олександром Волкодаєвим Фото новина
» Всі новини