Ужгород: апогей беззаконності

5 жовтня в Ужгороді досягли свого апогею події, пов’язані з нищенням обласною владою пам’ятки архітектури місцевого значення, якою є, в комплексі довколишньої забудови, площа Народна. Не зважаючи на реалії та закон, влада застосувала силу – в спосіб і масштабах, не співвідносних до ситуації.

Ужгород: апогей беззаконності

О 7-й годині ранку активісти, що чергували на площі, повідомили своїх друзів про появу кількох авто з міліцією та самоскидів від фермерського господарства «Перепілка», яке «виграло» сумнівний тендер по реконструкції площі. Ті з ужгородців, що першими прибули на місце події, поцікавилися, на якій підставі ведуться роботи. Основним аргументів забудовників і міліціонерів, яких, як і раніше, курував заступник голови Закарпатської ОДА Антон Громовий, цього разу стала ухвала, що її прийняла суддя Ужгородського міськрайонного суду Алла Сарай. Відповідно до цього документу, п’ятьом ужгородцям – Олександру Волосянському, Віталію Грегору, Наталії Волошиній, Юлії Дуб та Олегу Дибі було заборонено перешкоджати проведенню робіт з реконструкції площі Народної. Доводити ухвалу до людей, що зібралися в цей час на площі і незаконно витісняти на цій підставі їх з території газону, на якому екскаватор згрібав землю та вантажив її на самоскиди, взялися, чомусь, міліціонери, які не вповноважені це робити.

Після того, як присутні на місці події ужгородці попросили правоохоронців не виходити за межі своїх повноважень і дотримуватися закону, десь через годину прибув працівник Міського відділу державної виконавчої служби Ужгородського міськрайонного управління юстиції. Однак, як з’ясувалося, він не мав повноважень доводити ухвалу до присутніх.

Після того, як судовиконавець через якийсь час повернувся на площу з документом, який засвідчував його право виконувати свої обов’язки, він довів ухвалу суду до громадян, які в цей час перебували на газоні. П’яти осіб, чиї прізвища фігурували в ухвалі, в цей час на площі не було.

Натомість, одразу після того, як судовиконавець, виконавши свою роботу, пішов, міліція почала силою витісняти з газону людей, які жодним чином не перешкоджали роботі працівників ФГ «Перепілка». При цьому в надзвичайно брутальний спосіб було затримано громадських активістів Олександра Волосянського та Віталія Грегора, які в цей час підійшли до гурту.

Не перешкоджав роботі, що видно з наступного відео, і журналіст інтернет-видання Закарпаття онлайн Олег Диба, котрий в цей момент також повернувся в епіцентр подій. Натомість, працівники міліції грубо перешкоджали здійсненню ним журналістської діяльності, вимагаючи покинути територію, при тому, що поряд абсолютно безперешкодно виконували свою роботу його колеги з провладних ЗМІ.Після цього журналіста, який на той час взагалі перебував поза територією газону, силою закинули в міліцейське авто і відвезли в Ужгородський міськвідділ міліції, де на нього, як і на інших затриманих, склали адміністративні протоколи за статтею 185 Кодекс України про адміністративні правопорушення (злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця).

Всього було затримано 7 осіб, серед яких вже згаданимй журналіст Олег Диба та помічник народного депутата, керівник Ужгородської організації ВО «Свобода» Томаш Лелекач, єдиною «провиною» якого було те, що він намагався з’ясувати в міліції, на якій підставі було затримано двох інших свободівців.

Що показово, авто, які в цей час проїжджали через площу, масово сигналили на підтримку протестувальників.

Тобто, не маючи законних підстав для реконструкції пам’ятки архітектури місцевого значення, спорудженої в період входження тодішньої Підкарпатської Русі до складу Чехословацької республіки за проектом чеського архітектора Франтішка Крупки, влада на чолі з «губернатором» Олександром Ледидою вдалася до силового вирішення проблеми. Тому, ймовірно, з наступного тижня події розвиватимуться вже в юридичній площині: як раніше повідомляло Закарпаття онлайн, від імені Закарпатської облради вже подано скаргу до прокуратури Закарпатської області, а, швидше всього, з понеділка буде подано позов до суду.

Паралельно свою підтримку тим, хто відстоював історичну площу від забудовників задекларували кілька народних депутатів, зокрема, нардеп від ВО "Свобода" Валерій Черняков та Віктор Балога.

Ситуацію на площій Народній висвітлили ряд загальноукраїнських інтернет-ЗМІ та телеканалів.

Обурені самим фактом нищення пам’ятки і брутальними методами влади та міліції своє звернення готують найвпливовіші закарпатські митці, архітектори, мистецтвознавці.

Вчора інформацію про ситуацію довкола площі Народої було передано представникам Генерального консульства Чеської Республіки у Львові.

Тобто, на разі ситуація виглядає так, що навіть якщо «фермерам» з «Перепілки» вдасться зняти з колишнього газону шар грунту і зробити ряд інших робіт, це зовсім не означає, що плани ініціаторів знищення однієї з ужгородських пам’яток буде доведено до кінця...

Версія подій провладного сайту Карпатньюз. З неї також видно безпідставність затримань, перешкоджання журналістській діяльності та шокуюче затримання журналіста О.Диби

Коментар керівника ФГ "Перепілка" Руслана Кіршенбаума Відео Ужгород.ін

Хронологія подій від журналістів М-студіо

05 жовтня 2013р.

Теги: Народна, міліція

Коментарі

Раціонально? 2013-10-09 / 12:24:45
Яка ж думка Ужгородців? - "авто, які в цей час проїжджали через площу, масово сигналили на підтримку протестувальників."

Опришок 2013-10-09 / 08:05:36
В ужгороді живуть самі бариги і чмирі даже собственнойі гордості нивкого нема всі лиш торгувати і контробас возити і якшо шось утікати в Словакію чи на Мадяри

вітько 2013-10-07 / 23:17:33
Далеко Ужгороду до забутої Богом і людьми Врадіївки...

экосалінон 2013-10-07 / 22:24:24
РОДЮЧИЙ ШАР ГРУНТУ СЮДИ НЕ ПОВЕРНЕТЬСЯ. ПАВЛЕЙ - ТУПОРИЛА ГНИДА, ЯКЩО НЕ ПРАЦЮЄ ЗГІДНО ЕКОЛОГІЧНИХ СТАНДАРТІВ. ГОЛОВА ПЕРЕПІЛКИ ЛЕДВЕ ВАРНЯКАЄ І НА КАМЕРУ ЖОДНОГО ДОКУМЕНТА НЕ ПОКАЗАВ.

Богдан 2013-10-07 / 22:03:21
Мусора підараси.Сосуть бандитам і їхнім висуванцям,але прийде і на пса мороз...

Дніпро 2013-10-07 / 16:27:17
http://blogs.pravda.com.ua/authors/sobolev/5252b236aeae6/

великолазівець 2013-10-07 / 11:51:31
коли у в.лазах вібдувалось виконавче провадження по усуненню перешкод почергового служіння греко-католицькій громаді,то менти стояли як вкопані і пальцем не торкнуись до екстремістів з правосл. громади МП,які блокували вхід до церкви і перешкоджали виконанню.А тут 'доблесна' міліція порядних людей,мирних протестувальників шіковно пов'язала.Ось така у нас 'справелива' влада і такі 'чесні' менти.Гнати їх в шию

ДМБ 2013-10-07 / 07:16:59
Ледида гавнюк. Міліція гавнюки. В державі в якій люди не займаються своєю справою не буде порядку. Є куди витратити 3 млн., запитайте у громадськості, що турбує людей що треба для області, місту. Запитайте людей чим мають зайнятись міліціонери, кого ловити, що розслідувати? Вам скажуть, що те, що ви там робите нікому не потрібно, це закопування народних грошей на народній, обкрадання простих людей, це злочин проти Ужгорода, проти держави

О.Д. 2013-10-06 / 22:47:42
Ужгородка, ви з місяця впали? )) А який сайт більше від Закарпаття онлайн відстоював Корону? Задайте в пошук по сайту слово Корона і побачите...

Заяць 2013-10-06 / 22:18:57
Було б непогано.

Рома 2013-10-06 / 21:59:24
Народні гроші за реконструкцію площі підуть в бандитські кишені.

Петро Ужгородець 2013-10-06 / 21:54:53
Міліція надивилася відео своїх колег-гопників з інших регіонів і теж почала себе так поводити. Вони ж знають хто у них пахан. Конюх рішив бабла підзаробити і силою добро навязує. Хай приведуть до порядку інші сквери і парки, поставлять люки, приберуть сміття, полагодять дороги.... До нового року нам так цей парк потрібен як зайцю трете яйце

оля 2013-10-06 / 20:57:38
Всі мудрі коментарі видаляєте.А я всерівно знаю,що Ледида мудра людина і всі свої справи доводить до кінця.Слава порядним людям!!Позор продажним тварям!!!

Ужгородка 2013-10-06 / 20:11:19

Чому Корону не рятуєте, яку Волошин розбирає?! Чому на Набережній, де тепер Апріорі ніхто не лягав під бульдозера, коли той руйнував історичну будівлю?! Слабо?!!!! Чи може Корона менш цінна ніж бур'ян на Народній?! Де Ви ?! Активісти?!

... 2013-10-06 / 19:32:00
Ржеш і не можеш, тоді це для тебе конюх площу будує. Тільки трави не буде, але можна буде лизати бетон... або дупу.

ржунемагу 2013-10-06 / 19:04:54
15 діб дає суд, котрий відбудеться завтра.

... 2013-10-06 / 14:54:04


Фінасисту. Краще вже самоубийся, бо якщо не бачиш, то вже тобі нічого не допоможе. Розумієш, народжений повзати літати не може. А для того, щоб зрозуміти культурне і естетичне пыдгрунтя проблеми, треба би трохи піднятися, тобто літати. А ти видно із роду плазунів. Співчуваю.

Попередній коментар видалено через хамський зміст. Адмін


Дивлюся я на коментарі: 2013-10-06 / 14:18:46
А що, вас вже випустили з міліції? А то могли б і по 15 діб дати, дарма це не зробили.

ужгородець 2013-10-06 / 12:22:10
Якесь дуже дебільне рішення суду зачитували держвиконавці. Це котрим "третім особам" заборонено знаходитись на будмайданчику?

Третіми особами можуть бути не тільки захисники, але і менти, і Жалива і ті ж держвиконавці...

до dom2 2013-10-06 / 01:37:44 2013-10-06 / 11:30:02
захищати закон по вашому це справа придурків?Дуже прикро,що громадянам ,які не бояться міліцейського свавілля та відкрито заявляють претензії до оборзівшої від безкарності місцевої влади,замість підтримки та небайдужого ставлення звучать такі принизливі,з собачим підлабузництвом до керівників з білого дому глузливі коментарі!Ганьба таким коментаторам!Честь і слава захисникам площі НародноЇ!Бог все рівно накаже тих,хто зневажає народ і прагне будь-що здерти з нього останню копійчину!

НОВИНИ: Кримінал

11:11
В Ужгороді чоловік спробував обміняти в обміннику фальшиві 50 доларів
11:00
На Закарпатті затримали двох турків, що мали намір незаконно дістатися країн ЄС
10:50
На Закарпатті жінка намагалася перетнути кордон за паспортом своєї сестри
10:48
/ 1
На Тячівщині затримали чоловіка, що викрав у жінки авто та гроші з сумки і в п'яному стані врізався в огорожу
10:27
Мешканця Мукачева судитимуть за домашнє насильство щодо матері
09:29
За привласнення дизпалива та підробку документів судитимуть двох працівників підрозділу Укрзалізниці на Берегівщині
17:35
До 8 років засуджено ексарбітражного керуючого та керівника приватних підприємств за заволодіння майном золотодобувного комплексу на Закарпатті
17:31
У пункті пропуску "Ужгород" службовий собака "винюхав" у легковику українця згорток з канабісом
15:54
Суд в Ужгороді вирішив примусово привести на засідання обвинуваченого в нападі на журналіста
13:29
У Перечині нетверезий водій без посвідчення, здійснюючи обгін, врізався у МАН й утік
12:02
У Мукачеві розшукали водія, що наїхав на припарковане авто і залишив місце події
11:01
/ 3
У горах Закарпаття затримали двох чехів, які лісом пробиралися в Україну
07:43
У Мукачеві містянин викрав із майстерні літнього чоловіка, у якого раніше працював, електроіснтрументи
14:15
/ 2
В Ужгороді "п'яний" ГАЗ в'їхав ззаду в BMW
18:20
/ 21
Псевдоактивіста Данацка, який підпалив автівку під будівлею ОДА, помістили до ізолятора
12:14
В Ужгороді затримали чоловіка, що у п'яному стані під час сварки підпалив будинок своєї подруги
12:06
Українця й угорця, що намагалися заїхати в Україну з підробленими ПЛР-тестами, виявили на Закарпатті
01:25
/ 11
Псевдоактивіст Данацко підпалив перед Закарпатською ОДА свій "русинський" автомобіль
23:57
/ 1
На Мукачівщині зіткнулися дві "Шкоди"
16:39
Після перевірки Держекоінспекції справу "вінницького" асфальтобетонного заводу на Закарпатті розгляне суд
15:34
/ 3
Екскерівницю Держгеокадастру на Закарпатті викрили на махінаціях з землею на понад 15 млн грн
15:19
/ 1
Прокуратура через суд вимагає повернути державі землі водного фонду на Хустщині
14:54
/ 2
Суд в Ужгороді оштрафував обвинуваченого в нападі на активіста за неявку в засідання
14:31
На Закарпатті під час спроби перетину кордону затримали угорку, розшукувану за кримінальне правопорушення
12:50
/ 1
На Закарпатті на кордоні зі Словаччиною затримали німця, який лісом пробирався в Україну
» Всі новини