Консула Генконсульства Чехії у Львові поінформували про ситуацію із Народною (ФОТО, ВІДЕО)

Сьогодні в Ужгороді відбувся круглий стіл на тему «Чехи в Україні: збереження культурної та історичної спадщини на прикладі Закарпатської області».

Консула Генконсульства Чехії у Львові поінформували про ситуацію із Народною (ФОТО, ВІДЕО)

Впродовж кількох годин у приміщенні обласного центру культури нацменшин закарпатські експерти, а також представники Словацької та Чеської республік говорили про можливості збереження й відродження спадщини чехословацького періоду Закарпаття. 

Йшлося про музичну культуру Чехії в Україні, про чеські сліди на Підкарпастькій Русі, про розвиток освіти на Закарпатті за Чехословаччини. З доповіддю про Флоріана Заплетала і його внесок у дослідження історії та культури Закарпаття виступив професор Микола Мушинка.

Наприкінці заходу активісти зі збереження культурної та історичної спадщини передали консулу Генерального консульства Чеської республіки у Львові Валерії Фюлеовій фото із зображеннями площі Народні в різні періоди, а також фото проекту, за яким площу нині збираються реконструювати. Активісти розповіли консулу, що площа відноситься до історичної спадщини чехословацького періоду, числиться як пам’ятка архітектури, однак, незважаючи на її охоронний статус, Народу таки намагаються спаплюжити реконструкцією.

Валерія Фюлеова фото прийняла, але нічого конкретного порадити не змогла. Лише зазначила, що в такій ситуації актив може вільно звернутись із відповідним відкритим листом до Генерального консула Чеської республіки у Львові. Що й буде, ймовірно, незабаром зроблено.  

 
 
 
 

Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн

02 жовтня 2013р.

Теги: Народна, площа, консул, республіка

Коментарі

Копча 03.10.2013 / 11:22:56
Над читачем видно вуха "Пошук захід" ))

читач 03.10.2013 / 07:55:12
цей Давід Павліта,пяниця.прикривав усяку чеську шваль ,яка займається тут контрабандою та рейдерством,

Василь Роман 03.10.2013 / 02:42:20
Копчі - Дякую за Валерію Фюле.
Давід Павліта разом з дружиною Мартіною реалізовували класні культурологічні проекти, сподіваюсь цей вектор співпраці Генконсульство буде розвивати. А Найвищий ,Надзвичайний і Повноважний збагатить свій світогляд, долучившись до піднятого питання.

Копча 03.10.2013 / 00:34:46
Василь Роман 2
Давід Павліта поїхав до Чехії замість нього новим консулом у Львові призначено Валерію Фюле. Натомість найвищим представником Чеської республіки є Надзвичайний і Повноважний Посол Чеської Республіки в Україні Іван Почух котрий краще зможе пояснити військову доктрину НАТО ніж питання збереження історико-архітектурної спадщини. )))

ася УКраинцю 02.10.2013 / 23:59:49
Який конюх такий и ти. З трьох лимонив два вкрасти а ти дальше лох идь по ямах. А доречи рекомендую тоби видвидати обласну судинну хирургию зайди в палати та коридори а потим поидь на ранчо щоб тебе пройшов шок.

до українця 02.10.2013 / 23:49:45
Чехи будували цю площу і це наша спільна культурна спадщина.

123 02.10.2013 / 22:55:40
актуальна стаття:
http://lurkmore.to/%D0%96%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B4

Українець 02.10.2013 / 20:59:58
При чому тут чехи ? Це що їх територія ? , ще 2-3 негативні коменти . Ужгородці. Відправлять чехів на фуй . І. Ти будеш організатором цих подій.

Чех корінний 02.10.2013 / 20:47:19
Поясніть, до чого тут торгово-промислова палата? себто пан який бачить себе і в день і в ночі почесним косулом, коли перестануть розводити як котят бідних дипломатів з Чехії?

2prf: 02.10.2013 / 20:27:28
У нас закарпатський варіант мармуро-золота - Народну закатають в бетон і лупнуть фонтани.

pfr 02.10.2013 / 20:14:28
коли бачу, як у Києві беркутівці обороняють незаконну раду, яка дерибанить землю, і нікого не пускають неугодного, то що казати тут... наступає архітектура по-донецьки. для данєцкіх історія - пусте місце. аби мармур був і блистіло все золотом.

павлей 02.10.2013 / 19:46:26
що Ви розумієте в архітектурі .Треба заасвальтувати усі тротуари які викладені бруківкою малою в чехословацькому районі ,ато ноги мож на поламати коли ходиш по ній

Василь Роман 02.10.2013 / 19:44:47


Без сумніву , найвищий представник Чехії в Україні пан Павліта знайде час і можливість внести ясність в питання збереження історико-архітектурної спадщини . І переконаний - аргументи пана генерального консула базуватимуться на висновках найавторитетніших фахівців сучасної чеської архітектури.


читач 02.10.2013 / 19:25:05
Чехи багатьох навчили як треба будувати.Тепер, коли обирають для купівлі житло, перевагу віддають саме чеським квартирам та будинкам, навіть багаторічним, старим архітектурам, тобто проектуванню чеськими архітекторами, це насправді вічний бренд, високі стелі -просторні кімнати та на багато десятків років.То ж на мою думку, "досвідченому архітектору" Павлею, автору реконструкції пл.Народної в м.Ужгороді, далеко до чеських проектантів, які мислили та втілювали декілька століть до нього, "найвидатнішого архітектора" сучасності...

ужгородець 02.10.2013 / 18:34:51
Зараз Павлей на чеського консула виллє відро помий та скаже, що чехи не розуміються в архітектурі і їм не під силу зрозуміти його геніяльного проекту...

НОВИНИ: Соціо

16:56
У Чинадійові на Мукачівщині попрощалися із військовим Ярославом Рущанином, якого понад два роки вважали зниклим безвісти Фото новина
16:20
Спортсмен підкорив шість найвищих вершин Карпат за один день Фото новина
14:53
У Мукачеві патрульні затримали дебошира з кастетом і висувним ножем Фото новина
09:37
/ 1
У Солочині на Мукачівщині проведуть в останню путь захисника Володимира Уліганця, який понад два роки був зниклим безвісти Фото новина
09:04
На Хустщині під час земляних робіт чоловік знайшов артилерійський снаряд часів Другої світової війни Фото новина
13:44
У Мукачеві патрульні виявили водія у стані наркотичного сп’яніння Фото новина
10:05
На Ужгородщині чоловіка оштрафують за випалювання сухої стерні біля житлових будинків Фото новина
09:20
Ще одного водія оштрафували за забруднення території поблизу Синевиру Фото новина
21:37
/ 1
На Харківщині поліг Віктор Маріонда з Рахова Фото новина
17:59
В Іршаві під час руху загорілася вантажівка Фото новина
16:59
На війні загинув Герой із Рахова Андрій Петрищенко Фото новина
14:21
В Ужгороді безкоштовно вакцинуватимуть котів і собак проти сказу
13:05
/ 1
В Ужгороді 30 липня попрощаються із полеглим на війні з рф захисником Андрієм Куном Фото новина
11:42
Рятувальники, поліція та прикордонники другий день шукають зниклого на Ужгородщині чоловіка Фото новина
11:16
На Закарпатті затримали чоловіка, який влаштував серію фейкових повідомлень про мінування Фото новина
18:39
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
16:19
В Ужгороді нетвереза водійка без прав влаштувала ДТП Фото новина
15:21
/ 1
У селі Осій на Хустщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Матіком, який більше трьох років був зниклим безвісти Фото новина
14:14
Рятувальники показали фото ліквідації наслідків негоди на Закарпатті Фото новина
11:55
/ 2
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з рф захисником Володимиром Рогачем Фото новина
21:18
В Іршавській громаді попрощалися з захисником Олександром Вінніченком зі Смологовиці Фото новина
17:57
В Ужгороді під час нічної пожежі постраждали двоє людей Фото новина
13:55
/ 1
В Ужгороді 28 липня попрощаються із полеглим захисником Миколою Філюком Фото новина
11:58
У селі Тихий на Ужгородщині попрощаються із загиблим воїном Євгенієм Бушмакіним, який більше року був зниклим безвісти Фото новина
11:26
/ 1
Підтвердили загибель на війні Героя із села Онок на Берегівщині Миколи Заріцького Фото новина
» Всі новини