До ювілею Ужгорода побачила світ книжка Сергія Федаки «Ужгород: роки і люди»

В Ужгороді відбулася презентація напрацювань закарпатських краєзнавців до 1120-річного ювілею обласного центру Закарпаття. Головне, чим краєзнавці хочуть потішити ужгородців до річниці міста є нове видання авторства професора, історика Сергія Федаки «Ужгород: роки і люди».

До ювілею Ужгорода побачила світ книжка Сергія Федаки «Ужгород: роки і люди»

Як розповів Сергій Федака,  «Ужгород: роки і люди» - хронологічний та бібліографічний довідник, яких місту завжди бракує. «Видання присвячене ювілею міста. Працювати над матеріалом я почав 15 років тому, ще на друкарській машинці, багато з молодих не застали такі агрегати,- каже Сергій Федака. -  У довіднику подано максимально детальну хронологію історії Ужгорода та інформації про всіх діячів, чиїми іменами названо міські вулиці. В Ужгороді багато вулиць з цікавими іменами потім він закинув матеріали, а нещодавно знайшов старі файли та повернувся до роботи і довів справу до логічного завершення.

«Це було непросто, але вдалося місяць за місяцем прослідкувати всі матеріали, які публікувалися по Ужгороду. Без газетних публікацій було б тяжко це укласти. Книга, як і всі довідники, виплодом колективної праці.,- розповідає професор. – Понад 200 сторінок видання складає інформація про постаті, на честь яких названо 295 з 594 вулиць Ужгорода-- різні діячі історії, культури тощо, більш чи менш відомі. По кожному я дав біографічні дані, намагався дати практично по кожному дати вичерпну біографію».

Вийшла книга у видавництві «Ліра», в оформленні обкладинки використано старовинні листівки Ужгорода. Автор сподівається, що книжка не залежиться і планує довидати ще тиражу, доповнивши окремі розділи деякими довідками. Зокрема назбирати інформації про Б.Тлехаса, директора заводу «Турбогаз», завдяки якому з’явилися цілі житлові квартали у місті чи Фрідріха Гленца, який посприяв проведенню дитячої олімпіади в Ужгороді у 1990 році.

Михайло Делеган, голова Закарпатської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, зауважив, що закарпатські краєзнавці прагнуть, щоб життя області було відоме не тільки фахівцям, але й широкому загалу. Тому активно працюють над удосконаленням координації краєзнавчої роботи, зустрічаються з активними представниками інших організацій і залучають до своєї. Зокрема, членами організації стало чимало письменників.

Василь Густі, голова Закарпатської спілки додав «Наскільки минуле у нас складне і багате, що його треба знати. І письменники до цього долучилися, стали ще членами спілки краєзнавчої. Тим більше, що останнім часом творчість письменників, які присвячують історії нашому часу, активізувалася. У новому виданні Сергія Федаки все дуже детально, вивірено, правдиво, об’єктивно для всіх, хто цікавиться бодай трохи історією нашого краю».

Ужгородський прес-клуб

24 вересня 2013р.

Теги: Федака, Ужгород: роки і люди

Коментарі

Новина 24.09.2013 / 18:54:57


Анонімний тролінг. Коментар видалено. Адмін


НОВИНИ: Соціо

17:29
На війні з рф загинув Захисник із Воловця — Іван Мадяр Фото новина
16:25
Екологи з’ясовують причини почервоніння води у річці Уж Фото новина
15:43
/ 2
Прокуратура вимагає більшу заставу для підприємця, що перевозив ухилянтів у фурі на Закарпатті Фото новина
14:23
У Рахівській громаді проведуть стерилізацію безпритульних тварин Фото новина
13:15
/ 1
Влада та інвестори домовляються про відновлення “Flex” у Мукачеві Фото новина
12:16
У Мукачеві після ракетного удару якість повітря поступово покращується Фото новина
10:58
На Берегівщині зафіксували спалах африканської чуми свиней серед диких кабанів Фото новина
09:59
Рятувальники ліквідували масштабну пожежу після ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
08:56
/ 11
В Ужгороді поліцейського звільнили за захист ветерана від ТЦК Фото новина
19:31
/ 1
Велика закарпатська афера
18:43
Лікарі повідомили про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
17:49
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали 18-річну переправницю разом з «клієнтом» Фото новина
16:46
До Мукачева прибув евакуаційний потяг з Дніпропетровщини Фото новина
15:43
На Тячівщині взяли під варту двох переправників Фото новина
14:36
Працівники водоканалу в Мукачеві натрапили на міну часів Другої світової Фото новина
13:09
/ 1
Чоловік, якого рятувальники витягли з урвища на Рахівщині, помер Фото новина
12:59
/ 1
На Рахівщині 26-річний турист з Бахмута зірвався в урвище Фото новина
12:12
/ 1
Собака допоміг закарпатським прикордонникам затримати порушників на кордоні з Румунією Фото новина
10:03
У Мукачеві другу добу гасять пожежу після ракетного удару рф по підприємству Фото новина
09:07
Сімох чоловіків, які шукали шлях за кордон у Telegram, затримали на Тячівщині Фото новина
06:56
/ 1
Закарпаття втрачає туристичний потенціал через рішення про будівництво вітряків - експерт
23:53
Жінки, які захищають Карпати. Наталія Вишневська про вітряки на Закарпатті та участь громадськості Відео новина
19:53
Відкрито реєстрацію на подорож екоклубу в Ясіня "Стежка Довбуша"
17:24
У Воловці взято під варту підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої Фото новина
16:48
/ 1
Керівництво угорщини уникає згадки про росію після ракетного удару по Мукачеву Фото новина
» Всі новини