У зазначеному заході взяли участь: начальник Державної сільськогосподарської інспекції в Закарпатській області Козак В.А., директор ДУ „Держгрунтоохорона” Бандурович Ю.Ю., директор Закарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції інституту сільського господарства Карпатського регіону УААН Федорюк М.Д., начальники управлінь та відділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, сільськогосподарські товаровиробники області.
Розпочинаючи нараду директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Готько А.А. зазначив, що сьогодні існує необхідність уточнення питання структури посівних площ технічних культур під урожай 2014 року, з врахуванням вимог урядових документів у частині збереження родючості грунтів та дотримання оптимального співвідношення культур у сівозмінах, що вимагає постанова Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2010 р. № 164 „Про затвердження нормативів оптимального співвідношення культур у сівозмінах в різних природно-сільськогосподарських регіонів”, зокрема в частині посівів соняшнику.
Сівозміна дозволяє розробити агрономічну стратегію підвищення продуктивності грунту і врожайності сільськогосподарських культур, визначає та взаємопов’язує в єдиний комплекс усі ланки системи землеробства.
Тому дотримання науково-обґрунтованої сівозміни є стабільний чинник раціонального використання сільськогосподарських земель, якою не можна нехтувати.
Начальник Державної сільськогосподарської інспекції в Закарпатській області Козак В.А. звернув увагу товаровиробників про дію постанови Кабінету Міністрів України від 2 листопада 2011 р. N 1134 „Про затвердження Порядку розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь” та відповідальність за не дотримання вимог нормативно-правових актів які координує Державна сільськогосподарська інспекція в Закарпатській області.
Директор ДУ „Держгрунтоохорона” Бандурович Ю.Ю. поінформував присутніх, що контроль за родючістю грунтів здійснює саме ДУ „Держгрунтоохорона” і запропонував керівникам сільськогосподарських підприємств укладати договори на проведення аналізу грунтів та виготовлення відповідних агро-паспортів.
Також відмітив, що Закарпаття є екологічно чистою зоною, тому необхідно це підтримувати і надалі розвивати екологічно чисте землеробство.
Директор Закарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції інституту сільського господарства Карпатського регіону УААН Федорюк М.Д. окреслила науково-обгрунтовану структуру посіву та необхідність її дотримання в умовах малоземелля.
Підводячи підсумки наради директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Готько А.А. запропонував товаровиробникам збільшити посів озимих зернових, створювати насіннєві ділянки для вирощування репродуктивного насіння, високих посівних якостей, а через регіональну „Програму розвитку та підтримки галузі рослинництва на 2012-2015 роки” буде компенсовано сортову надбавку придбаного базового насіння зернових культур - 100%, насіння 1 репродукції до 50 відсотків повної вартості. У обласному бюджеті на зазначені цілі є 300 тис. грн.
землевпорядник 2013-09-24 / 18:46:23
Начальник інспекці- Козак В.А. -чи бачив хоч один проект за своє життя із землеустрою, що забезпечуютє еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь та з чим його їдять . То не в селі - Чорноголові казки розказувати .