Інспекція праці знайшла порушення у діяльності підприємств швейної галузі Закарпаття

Протягом липня – серпня цього року фахівці Територіальної державної інспекції з питань праці у Закарпатській області проінспектували швейні підприємства Закарпатської області.

Інспекція праці знайшла порушення у діяльності підприємств швейної галузі Закарпаття

Як засвідчив аналіз проведеної роботи на всіх суб’єктах господарювання цієї сфери порушується трудове законодавство.

Найбільш поширені порушення, які фіксувалися державними інспекторами праці в ході перевірок – це порушення законодавства про  оплату праці особливо в частині додержання строків виплати заробітної плати.

Зокрема встановлено, що несвоєчасно виплачують заробітну плату                 в  ТзОВ «Укран Абітекс» м. Берегово, ТзОВ «Хох – Берег ЛТД» м. Берегово, СП у формі ТзОВ «Хустекс - ЛТД» м. Хуст, ТзОВ «Європейська фабрика, м. Хуст, ТзОВ «СП Тернотекс - ЛТД» с. Терново Тячівського району, ДП «Мода проджект» м. Виноградів, ТзОВ «Росс Україна» смт. Середнє, Ужгородського району,  ТзОВ «Добротекс» с. Добронь,  Ужгородського району, ПАТ «Гроно текс» м. Виноградів, ТзОВ «Сандерс Виноградів» м. Виноградів, ТзОВ «Іролі» смт. Міжгір’я, ТзОВ «Березнянка»,  смт. Великий Березний, ЗАТ «Ужгородська швейна фабрика», ПАТ «Мрія» м. Мукачево. 

Крім цього, невчасно виплачують належні при звільненні кошти своїм робітникам такі роботодавці: ТзОВ «Укран Абітекс», ТзОВ «Хох – Берег ЛТД», СП у формі ТзОВ «Хустекс - ЛТД», ТзОВ «Зеніт Текс» м. Тячів, ТзОВ «СП Тернотекс - ЛТД», ТзОВ «Росс Україна»,  ТзОВ «Добротекс»,  ПАТ «Гроно текс», ТзОВ «Іролі», ТзОВ «Зарах Моден Україна» м. Берегово, ТзОВ «Березнянка». При цьому більшість із них «забувають» нарахувати звільненим працівникам середній заробіток за весь час затримки до дня фактичної виплати заробленої важкою працею платні.  

Як відомо на підприємствах швейної промисловості, переважно використовується праця жінок та молоді в т.ч. неповнолітніх осіб. Не стали винятком і проінспектовані вище підприємства. Проте, як засвідчили результати перевірок,  відносно вказаної категорії працівників роботодавці також порушують трудове законодавство. Зокрема керівництво ТзОВ «Укран Абітекс» та ТзОВ «Європейська фабрика» залучає своїх працівників до надурочних робіт, які перевищують норми  встановлені ст. 65 КЗпП України.

Свідомо порушуючи вимоги трудового законодавства, керівники  ТзОВ «Сандерс Виноградів» та ТзОВ «Європейська фабрика» використовують працю жінок у нічний час, при цьому у останньому підприємстві у нічний час, вихідні і неробочі дні працюють жінки, що мають дітей до 3 років.

У ТзОВ «Хох – Берег ЛТД»,ТзОВ «Зеніт Текс», ТзОВ «СП Тернотекс - ЛТД», СП у формі ТзОВ «Хустекс - ЛТД»  порушується законодавство про працю неповнолітніх працівників.

Так, відповідальні службові особи всіх вищезгаданих підприємств, допустили до виконання трудових функцій неповнолітніх працівників, не забезпечивши при цьому проходження останніми попереднього медичного огляду, обов’язковість якого визначена ст. 191 КЗпП України.    

Приймаючи на роботу неповнолітніх робітників, керівництво ТзОВ «Хох – Берег ЛТД» та  ТзОВ «СП Тернотекс - ЛТД» в порушення ст. 26 КЗпП України, встановило останнім випробувальний термін, крім того в останньому підприємстві не ведеться спеціальний облік працівників,  які не досягли вісімнадцяти років.

Загалом за результатами здійснення контрольно-наглядових заходів державними інспекторами праці виявлено 157 порушень законодавства про працю на усунення яких, керівникам перевірених підприємств внесено відповідні приписи. На винних  осіб складено і скеровано на розгляд до суду адміністративні протоколи та оформлено відповідні подання про притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників,  які допустили порушення законодавства про працю.

В.Фека, головний спеціаліст Територіальної державної інспекції з питань праці у Закарпатській області

24 вересня 2013р.

Теги: швейна

Коментарі

SGy 2014-09-19 / 08:16:16
Дуже цикава писанина....
Я працівник одніеї фірми про яку тут написано.
Може щось я не розумію, але зарплату отримаю як і інші працівники вчасно....
Сплачують за працю поза робочим часом.....

краянин 2013-09-24 / 18:23:32
саме ліпше коли нич не працює!Тогди порушень нияких нема!Тих перевіряльників-кровососів треба гет сокращати,най ідуть кромплі садити.З кромплями в Україні непорядок,а вони туй шаставуть ги пацкуни!

Ужгородець 2013-09-24 / 12:06:33
А чому не перевірять Джейбіл,Гроклін- Карпати!Там все окей?Туди не пускають "зверху"?А чому стільки безробітних в краї?Мабуть треба подякувати за це перевіряючим холуям!

Закарпатець 2013-09-24 / 11:22:31
Задрали перевірки!Закриються підприємства і куди попруть перевіряючі законники!В ж..у може і далі!Будуть перевіряти ОДА,МВС,прокуратуру?Буде по=донецки,всі в шахту чи в могилу?

НОВИНИ: Соціо

12:59
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 1
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 1
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 1
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 3
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
16:54
/ 1
Анонсованого відкриття ще двох КПП на Закарпатті поки не відбулося
15:11
ФОТОФАКТ. На відрізку дороги між Кам'яницею та Перечином через розчистку дерев заблоковано автомобільний рух
14:50
/ 1
Будівництво спорткомплексу у Невицькому на Ужгородщині – на завершальній стадії
13:56
/ 7
Прокуратура 4 роки зриває судові засідання в справі незаконної "прихватизації" ужгородським суддею двору багатоповерхівки на вул. Володимирській
13:28
У Виноградівську, Тячівську та Іршавську лікарні волонтери передали захисне спорядження для медиків
13:25
На Тячівщині "п'яний" Vоlkswаgеn Jеttа в’їхав у паркан
12:15
/ 2
ОПОРА зібрала інформацію про те, де шукати нардепів Закарпаття і як до них звертатися
12:08
Молодіжні громадські організації Ужгорода запрошують подавати своїх представників до складу Молодіжної ради
09:58
/ 6
Невідомі пошкодили дерева на площі Петефі в Ужгороді
15:32
Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії
» Всі новини