На Закарпатті унікальна оборонна "лінія Арпада" приваблює любителів мілітарі-туризму (ВІДЕО)

Військова техніка різних часів та кількох народів. Понад три тисячі експонатів зброї, спорядження, амуніції й медичних інструментів зібрали закарпатські ентузіасти. Вони взялися популяризувати мілітарі-туризм, розповідаючи історію воєнних і повоєнних часів. Унікальна оборонна "лінія Арпада", яка дісталася закарпатцям з часів Другої світової війни, вже стала туристичною принадою краю.

На Закарпатті унікальна оборонна "лінія Арпада" приваблює любителів мілітарі-туризму (ВІДЕО)

Юрій Савицький, турист із Києва:

- Радіостанцію я знаю, бо колись займався електронікою. А на Говерлі ми знайшли майже такого снаряда, як тут стоїть.

Це - окремі експонати Колочавських бункерів, які місцеві ентузіасти взялися відновлювати 4 роки тому. Всі 36 таких об'єктів, які є на Міжгірщині, належать до 600-т кілометрової оборонної "лінії Арпада". Її 1943-44-го років збудували угорці.

Василь Дербак, екскурсовод:

- Гравій, пісок , брали із нашої річки Тереблі. Дуже тщатєльно - на російській мові, промивали, аби там не було глини, привозили дуже якісну арматуру, якісний цемент і з цих матеріалів споруджували ось оці споруди.

За 4-ри роки колочавці відреставрували 5 бункерів, зібрали понад 3 тисячі експонатів - від медичних голок, до зброї й спорядження: мін, касок, автоматів, кулеметів, сигнальних ракет, форми фашистських і радянських бійців. У підземеллях можна побачити госпіталь та бункери - командний, спостережний, радистів.

Василь Дербак, екскурсовод:

- Усі чуйно відгукнулися на відтворення історії свого села. Могли віддавати, дарувати, тому не випадково стільки зібрано від нашого населення цих речей.

Відновлювати інші бункери збираються за кілька років. Поки-що туристам вистачає п'яти відреставрованих. Найчастіше приїздять угорці. Лінія Арпада - частина їхньої історії. Українці ж, здебільшого, поєднують приємне з корисним.

Петро Штаєр, виходець із Колочави:

- Природа доповнює історичні речі, які в нас є. А ці історичні речі доповнюють нашу природу. Це вже нерозривно. Природа у нас красива й історичні речі просто унікальні.

Закарпатський мілітарі-туризм набирає популярності. Щотижня колочавські бункери оглядають кілька десятків гостей. Наступного року планують розробити туристичний маршрут уздовж усієї "лінії Арпада".

Володимир Мельник, Перший Національний

22 вересня 2013р.

Теги: мілітарі-туризм, лінія Арпада

Коментарі

не мент 23.09.2013 / 16:33:14
збирали зброю в місцевого населення ???? це роздум для працівників СБУ міліції, в кого вони отримали зброю??, і чи не залишилось в цих громадян ще зброї ????, над цим питанням треба подумати працівникам СБУ, тому що міліція спить разои з їх начальким , Пеца Ю Е, прокинтесь від літньої сплячки і проаналізуйте даний матеріал, а то Колочавці скоро підірвуть вас на міні . п, Варцаба покажіть цей матеріал вашим міліціштам, а то вони вилучають пільки незрозумілі ножі в алкашів !!!!

Дайош музей! 23.09.2013 / 08:34:00
"тому не випадково стільки зібрано від нашого населення цих речей."
"до зброї й спорядження: мін, касок, автоматів, кулеметів"

Підпільник Кіндрат, підпільник Кіндрат
в надійному місці сховав автомат...

Виходить, з пісні слів не викинеш ;)
Червона рута 1989
http://www.youtube.com/watch?v=E9U3y1T7hXg

штаер 22.09.2013 / 17:05:04
аржевітіне коли ти мені повернеш гроші за памятники ???, які я наліпив ! ти евреє колочавський !!

Генек 22.09.2013 / 09:47:10
Цікаво, звичайно, що відновлюються такі об’єкти. Сам був у бункері в селі Верхня Грабівниця. А чи є так само відновлені і перетворені в музеї ДОТи Лінії Сталіна?

любитеб 22.09.2013 / 02:42:54
колочава стане скоро обласним центром. а аржевiтiн головним козаком у колочаве

НОВИНИ: Соціо

17:42
На Рахівщині підліток викрав 17 тисяч гривень з авто Фото новина
16:54
У румунських Карпатах рятувальники розшукали трьох українців
11:07
Ужгородський замок став майданчиком Міжнародного кінофестивалю Фото новина
09:03
/ 1
На війні з рф поліг Захисник із селища Ясіня - 37-річний Василь Андращук Фото новина
23:38
/ 5
Мешканці Калин на Тячівщині закликали голову Закарпатської ОВА зупинити "ГЕСівське" свавілля на Тересві та захистити громаду Відео новина
18:17
/ 1
Дружина загиблого воїна зі Сваляви закликає підтримати петицію про присвоєння йому звання Героя України Фото новина
17:20
У замку «Паланок» скасували частину обмежень для відвідувачів
16:20
На Рахівщині судитимуть торговця наркотиками, який ховав «товар» у дитячій іграшці Фото новина
15:26
Закарпатець віз із-за кордону роутери на пів мільйона без декларування Фото новина
13:25
/ 1
Закарпатські прикордонники пострілами зупиняли порушників Фото новина
12:15
/ 1
На війні з рф поліг 33-річний військовий із Хуста Фото новина
11:15
Керівнику підприємства на Закарпатті повідомили про підозру у спробі контрабанди лісоматеріалів Фото новина
09:55
У румунських Карпатах врятували двох харків'ян Фото новина
08:56
Прямі потяги з Закарпаття до ЄС вирушили сьогодні Фото новина
18:22
У Мукачеві попрощаються із полеглим Захисником Олександром Волкодаєвим Фото новина
17:49
Відкрито реєстрацію на подорож для дітей до водоспаду Скакало
17:16
На Закарпатті діти з діабетом отримали сучасні інсулінові помпи Фото новина
15:48
На війні з рф поліг захисник із села Бадів на Берегівщині — Михайло Драч Фото новина
15:24
Ветерани побували на екскурсії в Ужгородському замку Фото новина
14:03
У Берегові через негоду на дорогу впало дерево Фото новина
13:11
/ 2
Школярі Мукачева зібрали понад 400 тисяч гривень для ЗСУ Фото новина
12:04
Екоклуб у Ясінях запрошує в мандрівку до гори Костирівка
11:59
У Мукачеві затримали грабіжника, який напав на жінку в під’їзді та відібрав золоті прикраси Фото новина
11:37
На Закарпатті викрили дві схеми переправлення ухилянтів Фото новина
10:08
/ 2
На Закарпатті викрили наркоугруповання з мільйонними прибутками Фото новина
» Всі новини