Моніторинг діяльності міліції Закарпаття виявив суттєві порушення прав та свобод людини

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Моніторинг діяльності міліції Закарпаття виявив суттєві порушення прав та свобод людини

Під час проведення моніторингового візиту представники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадським монітором від Благодійного фонду «Розвиток» Наталією Козир виявили неналежний загальний санітарний стан камерних та інших приміщень, а також суттєві недоліки умов тримання в ізоляторі тимчасового тримання Ужгородського міського відділу міліції, зокрема, недостатній рівень штучного та природного освітлення, відсутність припливної вентиляції в камерах. Стіни та стеля приміщень ізолятору уражені грибком. Всюди, навіть у легкодоступних для прибирання місцях, – павутиння та бруд, у тому числі й у кімнаті підігрівання їжі,  кабінеті медичного працівника, душовій тощо. Настил ліжок влаштовано з металу замість дощок. Спецустанова не забезпечена медикаментами та медичним інвентарем відповідно до встановлених норм. Не дотримуються вимоги щодо безумовної фіксації й повідомлення органів прокуратури про випадки поміщення до установи осіб, у яких під час первинного обстеження виявлено тілесні ушкодження. Порушується порядок реєстрації виведень із камер утримуваних осіб, ведення документації з цих питань не відповідає нормативним вимогам.

Місткість камерних приміщень ІТТ Мукачівського міськвідділу міліції за корисною площею на одну утримувану особу не відповідає національним та міжнародним стандартам. Природне освітлення камер недостатнє.

Лише дві камери з п’яти спеціального приймальника для утримання осіб, підданих адміністративному арешту, обладнані санітарними вузлами та умивальниками з підведенням водопроводів. У камерних приміщеннях установи відсутня будь-яка вентиляція. Загальний санітарний стан установи незадовільний.

У перевірених спецустановах міліції камерні приміщення не вмебльовані тумбочками і настінними шафами для зберігання продуктів харчування та предметів особистої гігієни утримуваних. Кабінети слідчих і адвокатів не забезпечені майном та обладнанням відповідно до вимог Положення про кімнати для проведення слідчих дій та інших заходів в органах і підрозділах внутрішніх справ України. В установах відсутні кімнати для побачень.

У Мукачівському міському відділі не виконуються вимоги Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо створення  умов  для  безперешкодного  доступу інвалідів до  об'єктів  фізичного  оточення (вхід до будівлі не обладнано пандусом). Всупереч нормативним вимогам вільний доступ до книги скарг і пропозицій та приймальні громадян не забезпечено, а кімната не обладнана належним інвентарем, немає юридичної літератури. Відсутня система відеоспостереження в коридорах адміністративної будівлі, наявність якої передбачена відомчими нормативними актами. Кімната для проведення слідчих дій та інших заходів не обладнана системами відео- та аудіофіксації, що унеможливлює контроль за дотриманням прав людини під час проведення цих дій. Місткість кімнат для затриманих та доставлених чергової частини міськвідділу міліції за корисною площею на одну утримувану особу не відповідає національним та міжнародним стандартам.

У ході відвідування спецустанов учасниками моніторингової групи  були опитані всі затримані, взяті під варту та піддані адміністративному арешту (загалом 20 осіб), які там трималися на момент відвідування. В ході спілкування утримувані особи скаржилися на надто тривалий загальний час (12 годин) їх етапування  з Ужгорода до Мукачевого.

Водночас монітори відзначили і позитивні аспекти та небайдужість адміністрації до виявлених проблем і бажання знайти практичні шляхи їх вирішення.

За результатами візитів готуються звіти  із зазначенням недоліків та рекомендацій щодо їх усунення, які будуть направлені до Міністерства внутрішніх справ та Генеральної прокуратури для належного реагування.

20 вересня 2013р.

Теги: міліція, порушення

Коментарі

Варош 2013-09-20 / 21:32:53
Тоді хто буде кришувати Погорелова?

Суддя Дредд 2013-09-20 / 12:55:09
Схоже, Варцабі залишилося недовго

НОВИНИ: Кримінал

03:19
Держінспектора митного поста "Тиса" Пловайка відсторонили за "візуальний" хабар в 200 євро - Нефьодов (ВIДЕО)
02:41
В Ужгороді оперативно затримали "щипачку"
01:30
У ПП "Косино" через сигаретну контрабанду в чоловіка вилучили "Тойоту Авенсіс"
01:26
У ПП "Тиса" в буковинця через контрабандні сигарети вилучили мікроавтобус
21:34
/ 2
Ужгородська міськрада назвала "штучним нагнітанням" реакцію журналістів на "запізнення" свого представника на суд по "Короні"
18:18
На Міжгірщині розірвано договір з недобросовісним орендарем комунальної землі
18:09
За смерть 1-річної дівчинки в ліжечку від запаленої свічки на Перечинщині відповідатиме її батько
15:17
/ 3
Ужгородська міськрада не прийшла на суд за своїм же позовом по "Короні"
14:46
/ 1
ВРП відсторонила суддю Рахівського райсуду Тулика від здійснення правосуддя
12:25
/ 2
На березі Тиси на Закарпатті затримали "водолаза", що, вийшовши з річки, кинувся навтіки від прикордонників
11:12
У Виноградові спинили водія "Ниви", що кермував, "маневруючи", у стані наркотичного сп'яніння
10:39
/ 4
На Закарпатті митники вилучили в українця, що повертався зі Словаччини, медичне обладнання
02:34
У Виноградові поблизу школи знайшли труп чоловіка
19:01
/ 7
Суд залишив під вартою звинуваченого у смертельній ДТП Олефіра, хоч депутати Перечинської райради хотіли взяти його на поруки
18:32
/ 1
На Рахівщині через недбалість лісника вирубано 36 дерев на суму 200 тис грн
18:16
На Закарпатті українець хотів завезти з Італії препарати психотропної дії
16:52
На Тячівщині п'яний закарпатець вкрав авто односельця та поїхав на Львівщину до дівчини
16:16
/ 1
Підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої в Ужгороді триматимуть під вартою без можливості внесення застави
09:42
/ 1
Нелегала з Чехії, котрий ще торік приїхав в Україну, виявили на Закарпатті
03:18
/ 11
Студентку в Ужгороді зґвалтував нацгвардієць – правник
12:40
/ 2
Через 490 пачок контрабандних сигарет на "Тисі" в українця вилучили Volkswagen
11:00
/ 3
Тячівець вкрав мотоцикл зі спецмайданчика відділу поліції і ховав у спальні
02:32
У Львові розглядають апеляцію закарпатського гінеколога, звинуваченого у смерті матері 3 дітей
15:31
/ 5
Ще одна членкиня ДВК з Іршавщини визнала провину в незаконній видачі бюлетенів для голосування
14:36
/ 3
В Ужгороді погоджено підозру у зґвалтуванні нападнику на 17-річну дівчину
» Всі новини