Чеська делегація оглянула освітні заклади Закарпаття (ФОТО)

Сьогодні після відкриття кабінету чеської мови в Ужгородській школі №3, делегація з чеського краю Височина побувала в Мукачівському дитсадку №9, де цього року реалізувався спільний проект. Завдяки співпраці Височини та Закарпаття тут замінено на енергозберігаючі 62 вікна і 6 дверей. Загалом витратили 210 тисяч гривень - з них 100 тисяч гривень виділила чеська сторона, 110 тисяч виділено Мукачівською міською радою.

Чеська делегація оглянула освітні заклади Закарпаття (ФОТО)

На сьогодні в дитсадку виховується 101 дитина. І їх кількість щороку збільшується, - запевняє начальник міського управління освіти, депутат облради Михайло Мотильчак. Для гостей закладу – гетьманів Височини Їржі Бєгоунека, Парбудіц Мартіна Нетолоцкі, голови обласної ради Івана Балоги, інших учасників делегації маленькі вихованці закладу представили концертну програму. Опісля дітки вручили чеським гостям сувеніри виготовлені в дитсадочку. В свою чергу Іван Балога та Їржі Бєгоунек подарували закладу музичний центр.

Завітали цього дня чехи і в школу Масарика в Сваляві. Два роки тому сесією міської ради навчальному закладу ЗОШ №1 повернуто ім’я першого президента Чехословаччини Томаша-Гарріга Масарика, за сприяння якого і був зведений заклад у 30-тих роках минулого століття. Нині  у школі  навчається 445 дітей. Загальна  кількість класів – 24. З 1 вересня у 5 класі введено факультатив (2 години на тиждень) з вивчення чеської мови, який веде вчителька української мови, славіст Надія Хвуст, яка має статус перекладача з чеської мови. 

У школі протягом  двох останніх  років реалізувався спільний проект із краєм Височина по заміні вікон та дверей. Для  цього  у 2012 році з обласного бюджету було виділено 150 тисяч гривень, з місцевого бюджету – 100 тисяч, чеською стороною через фонд «ВіЗа» – 150 . У 2013 році край  Височина виділив 200 тисяч гривень, з обласного бюджету виділено також 200 тисяч гривень. Якість проведених робіт оцінили й чеські партнери. Опісля гетьмани Височини Їржі Бєгоунека, Парбудіц Мартін Нетолоцкі, Посол Чеської Республіки Іван Почух поклали квіти до бюсту першого президента Чехословаччини Томаша-Гарріга Масарика.

Цього ж дня на Свалявщині учасники делегації відвідали дитсадок у селі Родникова Гута. В рамках спільного проекту із краєм Височина протягом двох років тут  проведено реконструкцію будівлі. Минулоріч освоєно 250 тисяч гривень. За ці кошти проведено ремонт приміщень, замінено вікна, проведено опалення. Цього року  фонд «ВіЗа» виділив 110 тисяч гривень, з обласного бюджету виділено 110 тисяч гривень. Вдалося заміни дах на школі.

Як повідомила керівник навчально-виховного комплексу Магдалина Арендаш  наразі в будівлі на першому поверсі розташовані класи початкової школи, харчоблок, санвузол для учнів та приміщення для прання. У школі навчається 16 учнів. Цього року у перший клас пішло 5 дітей. Другий поверх займає дитячий садок, який відвідують 24 вихованці. Є ігрова кімната, спальня, кімната для роздягання та санвузол. «Завдяки цьому проекту наш заклад суттєво оновлено. І що головне – взимку тепло, після заміни вікон та системи опалення. За що громада Родникової Гути щиро вдячна чеським партнерам та обласній раді за цю допомогу», - відзначила керівник закладу.

Завтра чеська делегація планує відвідати Хустщину та Виноградівщину.

Прес-служба Закарпатської облради

19 вересня 2013р.

Теги: Височина, Чехія, Масарик

Коментарі

pfr 21.09.2013 / 18:39:32
цікаві суми... сотні тисяч гривень на якісь вікна-двері.

БАМчик 19.09.2013 / 23:06:03
якби чехи під контроль взяли освітні заклади Закарпаття.!

НОВИНИ: Соціо

18:14
Громади Закарпаття отримають гранти на розвиток екотуризму Фото новина
17:09
На Закарпатті розпочинається сезон цвітіння унікальної Долини нарцисів
16:17
В Ужгороді попрощалися із полеглим військовим Артуром Каташинським Фото новина
13:19
В Ужгороді розшукали зниклу школярку Фото новина
12:50
/ 3
Службовий пес на КПП «Ужгород» викрив спробу вивезення $100 тисяч Фото новина
10:17
В Ужгороді можливі ускладнення руху на вулиці Карпатської України
09:09
На Ужгородщині затримали водія, який влаштував ДТП у стані сп'яніння Фото новина
07:06
/ 9
Екскерівник прокуратури Закарпаття Казак зі Швеції через суд вимагає майже 5 млн грн недоотриманої зарплати
17:33
У селі Невицьке на Ужгородщині попрощаються із Героєм Анатолієм Макаровичем Фото новина
10:22
В Ужгороді попрощаються із захисником Артуром Каташинським Фото новина
16:15
/ 8
На Закарпатті поліцію звинуватили у незаконному проникненні до будинку
09:29
У Долині нарцисів на Закарпатті розпочалося цвітіння Фото новина
18:27
/ 1
У Вонігові на Тячівщині підтвердили загибель захисника Михайла Росохи Фото новина
16:27
/ 12
Суд на Закарпатті покарав керівника ТЦК за перешкоджання роботі омбудсмана Фото новина
14:34
/ 1
На Берегівщині рятували травмовану туристку біля гірського озера
13:35
/ 2
Туристичний потік у нацпарки Закарпаття скоротився на 10% Фото новина
18:34
Поліція Берегова розшукала дівчину, яка зникла після прогулянки Фото новина
17:51
З російського полону повернулися четверо закарпатських військових Фото новина
13:40
/ 1
У Тересві на Тячівщині підтверджено загибель захисника Василя Рудака, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
12:23
У Хусті медики прийняли пологи в автомобілі швидкої допомоги Фото новина
08:58
/ 1
У Чопі попрощалися з військовим Сергієм Пиреу, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
18:50
Нетверезий мотоцикліст спричинив ДТП в Ужгороді Фото новина
17:25
/ 2
В Ужгороді вшанували ліквідаторів до 40-х роковин Чорнобильської катастрофи Фото новина
14:53
В Ужгороді посадовицю лікарні підозрюють у розтраті понад 468 тис. грн Фото новина
12:23
На кордоні з Угорщиною 50-річний киянин намагався виїхати за чужим паспортом Фото новина
» Всі новини