Голови сільрад Ужгородщини поскаржилися Азарову на Держказначейство

13 вересня під головуванням Михайла Фединця відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. У ньому взяли участь голова райдержадміністрації Віктор Ледіда, заступник голови районної ради Віра Данко, заступники голови РДА Анатолій Черниченко та Василь Гутич, керівники структурних підрозділів, сільські голови.

Голови сільрад Ужгородщини поскаржилися Азарову на Держказначейство

З питання поводження з твердими побутовими відходами виступив голова районної ради Михайло Фединець. В обговоренні взяли участь  Сергій Воробець, виконавчий директор фірми „АВЕ”, Анатолій Черниченко, заступник голови РДА, Віктор Дмитрук, Марія Рущак, Олександр Сюч, Юрій Марусяк, відповідно Оноківський, Яроцький, Тийгласький та Баранинський сільські голови та інш. Питання співпраці з фірмою „АВЕ” зацікавило сільських голів, було багато запитань щодо укладення договорів, умов співпраці та ціни за обслуговування. На всі ці запитання в ході зустрічі присутні отримали відповідь. Також домовились, що на запрошення фірми „АВЕ” в жовтні місяці буде організовано поїздку в м.Мішкольц (Угорщина), де сільські голови Ужгородщини матимуть змогу на місці ознайомляться з роботою сміттєпереробного заводу.

 

З питання казначейського обслуговування  місцевих бюджетів Державною казначейською службою України інформували голова районної ради Михайло Фединець та начальник управління Державної казначейської служби України в Ужгородському районі Оксана Кісюк. Дане питання викликало велике занепокоєння серед сільських голів. Як звучало у виступах, на сьогодні складається вкрай складна ситуація із обслуговуванням видатків місцевих бюджетів органами Державної казначейської служби України. Уже декілька місяців органи місцевого самоврядування не мають можливості оплачувати виконані роботи та послуги, незважаючи навіть на наявність коштів на рахунках. Такі порушення фінансосвого законодавства призвели до неможливості ефективного управління фінансовими ресурсами територіальних громад. Присутні на засіданні члени координаційної ради – сільські голови  у своїх виступах вносили різні пропозиції. Зокрема, проведення взаємозаліків, об'єднання сільських голів для надання допомоги одні одним за рахунок спецкоштів, пропонували звертатися у вищестоячі органи для відповідного реагування. Особливо емоційними були виступи Марії Коваль-Мазюти, Василя Торми, Золтана Сільваші, Галини Малинич, Олександра Сюча, Андрія Поляка відповідно Кам'яницького, Тисаагтелецького, Великодоброньського, Соломонівського, Тийгласького сільських голів та заступника голови виконкому Сторожницької сільської ради.

Як підсумок, було прийнято рішення направити Звернення з даної проблеми до Прем'єр-Міністра України Миколи Азарова. 


Прем'єр-міністру України

Азарову М. Я. 

ЗВЕРНЕННЯ 

Вельмишановний Миколо Яновичу!

На сьогодні склалася вкрай складна ситуація із обслуговуванням видатків місцевих бюджетів органами Державної казначейської служби України. Уже декілька місяців органи місцевого самоврядування району не мають можливості оплачувати виконані роботи та послуги, незважаючи навіть на наявність коштів на рахунках.

Місцеве самоврядування Ужгородського району характеризується недостатністю дохідної бази, але при цьому територіальні громади шукають шляхи наповнення бюджетів для подальшого розвитку. Та навіть ті кошти, які є в місцевих бюджетах та яких явно недостатньо, тижнями, місяцями лежать на рахунках державного казначейства. Суцільне безгрошів'я паралізувало роботу не тільки комунальних служб, а й бюджетних організацій. Складається безвихідна ситуація в комунальній сфері: у найскладніший період року відсутні кошти на ремонт доріг, придбання піску тощо. Не проводяться розрахунки за виконані роботи з комунальними підприємствами і підрядними організаціями. У розпал сезону бюджетним установам важко знайти підрядні організації для проведення будівельних і ремонтних робіт: вони відмовляються працювати з бюджетними установами, оскільки змушені за власні кошти проводити роботи, а потім місяцями не можуть отримати бюджетні борги.

Звідси випливає заборгованість з виплати заробітної плати, а отже, і заборгованість перед Пенсійним фондом України. Знижуються і надходження до місцевого бюджету, адже податок з доходу фізичних осіб є основним джерелом наповнення місцевих бюджетів.

Такі порушення фінансового законодавства призвели до неможливості ефективного управління фінансовими ресурсами територіальних громад. Криза взаємних бюджетних розрахунків, яку маємо нині, – результат  спотвореної бюджетної системи.

Враховуючи зазначене вище, звертаємось до Вас терміново вжити відповідних заходів, в тому числі ініціювати внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України, що передбачатимуть чіткий порядок обслуговування місцевих бюджетів за доходами і видатками.

 

                                                              Звернення прийнято на засіданні

                                                              координаційної ради з питань

                                                              місцевого самоврядування при

                                                               голові Ужгородської районної ради

                                                              13 вересня 2013 року

16 вересня 2013р.

Теги: казначейство, бюджет

Коментарі

Небайдужий 2013-09-16 / 09:31:51
А Конюх чим ся занимать, що вже ситуація в області стає неконтрольованою? То не лем в Ужгородському районі, а й в інших. Добре що дуже файно знають за людські гроші фестивалити.

НОВИНИ: Соціо

16:45
У Мукачеві анонімний благодійник передав для малозабезпечних кілька ящиків з медикаментами
13:16
/ 1
В Ужгороді на публічних консультаціях визначили 2 варіанти, з-поміж яких обиратимуть туристичний логотип міста
11:42
Ужгородська швейна фабрика – одне з перших підприємств, яке перепрофілювалося в умовах карантину
09:16
Лікарі та медичний персонал Мукачева отримали премії від 50 до 100%
22:44
ФОТОФАКТ. У Виноградові освоїли пошив захисних костюмів
18:28
В Ужгороді донори можуть взяти участь в "карантинному" розіграші подарунків
14:57
У пунктах пропуску Чопського загону продовжують пропуск громадян України, що повертаються з Євросоюзу
13:37
/ 3
В Ужгороді встановили спеціальні станції для прибирання за собаками
12:27
Мукачівська райлікарня отримає 4 апарати ШВЛ та аналізатор крові
12:20
Із 1 квітня на Свалявщині – "сезон тиші" у лісах
16:48
/ 2
Юна мукачівка сьогодні буде змагатись у "Голосі країни" за вихід у прямі ефіри
13:01
/ 2
Департамент охорони здоров'я Закарпатської ОДА шукає "протитуберкульозного" фінансового мененджера на 645 тис грн
11:53
/ 3
"Жить" – ужгородський гурт "4исла" презентував нову пісню
11:42
/ 6
Закарпатська митниця оголосила тендер на понад 8,5 млн грн на реконструкцію туалетів у ПП "Тиса"
16:17
/ 1
На усіх пунктах пропуску на Закарпатті черг немає
13:40
В Ужгороді за донорами, хто не може через карантин самостійно здати кров, готові відправляти транспорт
13:09
/ 3
Випробування Боржавськими полонинами: витримали не всі
13:04
/ 2
Поблизу Ужгорода з'явилась алея дуба червоного
14:42
Закарпатською митницею з початку року пропущено 626 573 транспортні засоби
13:36
У лютому мережі АЗС на Закарпатті продали пального на понад 288 млн грн
13:34
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-лютому перевезено 790,4 тисяч тонн вантажів
13:14
Торік обсяг вирощування сільськогосподарських тварин в аграрних підприємствах Закарпаття збільшився на 29,7%
13:00
Закарпатгаз запровадив швидку реєстрацію в онлайн-сервісі 104.ua
09:44
На закарпатських пунктах пропуску – жвавий пасажиропотік
09:42
З наступного тижня Укрпошта доставлятиме ліки у віддалені села Закарпаття
» Всі новини