На Закарпатті наглядова комісія Європи незабаром проведе міжнародну сертифікацію лісу

Спеціальне обладнання, що допомагає лісівникам наглядати за лісом, встановлено у Рахівському районі. Про це під час брифінгу журналістам розповів начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Фізик.

На Закарпатті наглядова комісія Європи незабаром проведе міжнародну сертифікацію лісу

Допомагає боротись із контрабандою і коупцією у сфері торгівлі деревиною допомагає також маркування деревини :

- Такі заходи роблять ринок лісопродукції більш прозорим, допомагає збільшити обсяг виробництва вітчизняної лісопродукції. Наводимо лад, передусім, у своїй структурі. Півроку тому у автівках лісників встановлено GPS-системи,  які допомагають відстежувати рух та місце перебування працівників. Якщо ж замість заявленого патрулювання людина поїхала в іншому напрямку та дві години простояла десь в лісі, то зрозуміло, що така особа не може працювати на такій відповідальній посаді, - розповів Ігор Фізик. 

Окрім того, заплановано закупівлю повітряно-трелювальних установок усіма держлісгоспами. Зокрема, до кінця року будуть придбанні дві повітряно-трелювальні  установки для ДП «Мукачівське ЛГ» та ДП «Рахівське ЛДГ».

Закарпаття – один із перших регіонів України, де проводиться міжнародна сертифікація лісів. Зараз область теж готується до відвідин наглядової комісії Європи, що повинна провести сертифікацію. 

Проблемою за закарпатських лісівників наразі є всихання смерекових насаджень:

- Такий процес спостерігається і у лісах Львівщини, Франківщини, Буковини. Однією з причин цього є зміна клімату. Температура щорічно зростає і дерева уже ростуть не в своєму ареалі. Боремося з цим процесом шляхом творення змішаних насаджень, - розповів головний лісівник краю. 

Розповів Ігор Фізик і про продаж деревини. Реалізація  необробленої   деревини   здійснюється   через   аукціони  на біржі. Цьогоріч досягнуто рівня продажу понад 84 % лісопродукції виставленої на аукціон та виконання поставок згідно аукціоних угод на 113 %. При реалізації у 2011 р. 80% лісопродукції виставленої на аукціон та виконання  поставки на 81 %. Експорт деревини здійснюється до Словаччини, Румунії та Угорщини.

Прес-центр Закарпатської ОДА

13 вересня 2013р.

Теги: Фізик, брифінг, ліси, насадження, деревина

Коментарі

гаджо 15.09.2013 / 09:24:20
пак поки у Березному ту сертифікацію зроблять то начальник міліції із головою адміністрації весь ліс покрадуть!вже всьо вирізаной біля навколишніх сіл!а вони ріжуть і ріжуть.

НОВИНИ: Соціо

19:48
25 природних скарбів Закарпаття: білоцвіт весняний на Перечинщині Фото новина
18:05
В Ужгороді запровадили новий автобусний маршрут до кордону зі Словаччиною
16:57
У Мукачеві 42-річний чоловік обікрав обласну дитячу лікарню Фото новина
12:11
/ 1
Закарпатська митниця запобігла вивезенню 124-річної книги до ЄС Фото новина
09:04
У Мукачеві відбудеться Хресна дорога за участі близько 200 вірян
19:15
/ 1
У Ганьковиці на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого на Харківщині Василя Дронишинця Фото новина
18:03
В Ужгороді попрощалися із 35-річним захисником Тарасом Сірком, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
16:30
/ 7
Ужгородські депутати дозволили продаж землі в Боздоському парку
16:01
Понад 20 переселенців у Мукачівській громаді отримають житлові ваучери по 2 млн грн
15:16
/ 14
Полеглому комбату "Карпатської Січі" закарпатцеві Олегу Куцину присвоєно звання Героя України
14:36
/ 1
У центрі Ужгорода відкрили фотовиставку «Обличчя стійкості» про героїв тилу і фронту Фото новина
13:11
У Мукачеві виділили майже 2 млн грн захисникам та родинам загиблих
12:18
У селищі Кольчино на Мукачівщині виявили ручну гранату часів Другої світової війни Фото новина
11:03
Закарпатські рятувальники інформують про сніголавинну небезпеку
10:34
25 природних скарбів Закарпаття: Карпатський біосферний заповідник Фото новина
10:18
/ 2
На війні з рф поліг захисник з Ужгорода Олександр Тарнай Фото новина
09:02
/ 3
На КПП «Тиса» закарпатські прикордонники викрили двох чоловіків із підробленими медичними довідками Фото новина
15:30
В Ужгородському університеті відбудеться меморіальний вечір героя Сергія Кузнєва
15:01
В Ужгороді відбудеться прем’єра вистави дитячого екотеатру «Чарівний світ Карпат: уроки Діда-Всевіда»
14:37
У селі Широкий Луг на Тячівщині попрощаються із полеглим захисником Михайлом Дикуном Фото новина
13:50
На Закарпатті від початку місяця 20 водіїв притягнули до відповідальності за нетверезе керування
10:50
В Ужгороді попрощаються із захисником Тарасом Сірком Фото новина
18:29
На війні з рф поліг прикордонник із Солотвина Віктор Рубльовський Фото новина
16:19
У Мукачеві дві родини перевірили через факти психологічного насильства щодо дітей
14:33
У селі Нижнє Солотвино на Ужгородщині попрощалися з полеглим на війні Олексієм Романенком Фото новина
» Всі новини