«Напередодні окремі ЗМІ повідомили, що пожежа на сміттєзвалищі перетворюється мало не в національну катастрофу: люди не мають чим дихати, а 120-тисячний Ужгород майже весь опинився в димовому полоні. А насправді ситуація не була настільки трагічною й перебувала під контролем рятувальників, санепідеміологів та екологів», — йдеться у прес-релізі ЦП ГУ МНС в області.
За словами головного державного санітарного лікаря Закарпаття Віри Чиж, після повідомлення про загорання на сміттєзвалищі фахівці провели дослідження атмосферного повітря в чотирьох населених пунктах – селах Барвінок, Горяни, Баранинці та Дравці -, які межують зі смітником. В жодному перевищення гранично допустимих концентраційних норм вмісту шкідливих газів не було виявлено.
Санітарно-епідеміологічна служба вже неодноразово застерігала місцеві органи влади та підприємство, яке опікується цією територією, про незадовільний стан об’єкту, наголошувалось на брифінгу, однак кардинальних заходів досі не вживається. Й далі тверді побутові відходи складуються з порушенням відповідних норм.
Полігон для сміття під Ужгородом працює з 1998 року. Щодня туди звозять до 60 вантажівок — 500-600 кубометрів всіляких відходів. Востаннє велика пожежа на смітнику була влітку 2003-го.
ДОВІДКА
Майже три доби вогнеборці гасили пожежу на Ужгородському сміттєзвалищі. Її причиною найімовірніше вважають навмисний чи ненавмисний підпал.
ЗІК
26 липня 2007р.
Теги: