З Берегова до Хмільника організували Пам'ятну поїздку вузькоколійкою (ФОТО)

4 серпня вже традиційно за ініціативи Йосипа Галайди, директора берегівського «Водоканалу Карпатвіз» та колишнього залізничника з Угорщини Тібора Бачинські було організовано Пам’ятну поїздку Боржавською вузькоколійкою.

З Берегова до Хмільника організували Пам

Проїхатися 105-річною раритетною колією зібралося близько 100 охочих. Були серед них і діти, які сприймали подорож на маленькому потязі як пригоду, і набагато старші люди, котрі їздили вузькоколійкою ще декілька десятків років тому та ностальгійно згадували минуле. Також цьогоріч пасажирами пам’ятної поїздки Боржавською вузькоколійкою стали туристи не тільки з України, але й з Угорщини, Чехії, Польщі.

Як розповів співорганізатор з Угорщини Тібор Бачинські, історія поїздок на кшталт цьогорічної починається ще у 1989 році. Проте декілька років вона відкладалася за різних причин, тому за рахунком у цьому році подорож була приблизно 15-ю. Традиційно за дату для такої події обирають другу неділю серпня (колишній «День залізничника» в СРСР).

Отож, пам’ятна поїздка вузькоколійкою розпочалася з депо у Берегові. Маленький локомотив та 3 вагончики вирушили в сторону Хмільника в Іршавському районі.

Звісно, на початку подорожі не оминув потяг «краєвидів» «славнозвісного» ромського табору. Проте цей факт аж ніяк не зіпсував настрою пасажирам.

Дорогою перед кінцевою станцією були заплановані ще дві зупинки. У с. Великі Береги до пасажирів приєдналися музики, які впродовж всієї поїздки та відпочинку звеселяли запальним виконанням українських, угорських, російських пісень на баяні та саксофоні. Під час неквапливого руху вузькоколійкою, крім чудових пейзажів Берегівського району, можна було побачити місцевих і немісцевих мешканців, які здивовано і захоплено махали руками та посміхалися пасажирам потягу. Далі міні-пїзд зупинився у с. Нижні Ремети, де за програмою було заплановано кофі-брейк. Усіх охочих частували кавою, капучіном, чаєм різних сортів. До напоїв пропонували смачні тістечка. Вже на самій станції «Хмільник» пасажирів з Берегова «зустріли» занедбані вагончики, рясно вкриті іржею -- яскравий приклад того, що унікальна Боржавська вузькоколійка потребує нагально втручання чи то держави, чи приватних інвесторів.

Трішки далі від кінцевої зупинки і розташувалися усі пасажири потягу, а саме під залізничним мостом, у місці, де річка Іршавка впадає у Боржаву. Під упізнавані ритми музик подорожуючі розбили табір, а досвідчений кухар Йосип Галайда з допомогою охочих взявся готувати головну страву — угорський бограч-гуляш. А поки пікантний суп варився, під облаштованим шатром відпочивальників частували усілякими наїдками і напоями різної міцності. Тож, зголоднілих чи спраглих не було. Також люди із задоволенням плавали у швидких водах Боржави, грали з м’ячем, засмагали, співали, танцювали. Ближче до вечора на столи подали запашний бограч-гуляш, після дегустування якого кухарі отримали тільки похвалу.

Подорож любителів вузькоколійки за деяких технічних причин закінчилася на станції «Шаланки» на Виноградівщині. Звідси подорожуючих забрали автобуси. Та, такі несподівані обставини зовсім не зменшили хороших вражень від організації пам’ятної поїздки. Тож, пасажири пообіцяли і наступного року приєднатися до «вшанування» такої особливої Боржавської вузькоколійки.

05 серпня 2013р.

Теги: вузькоколійка, Галайда

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

08:42
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 20 січня
12:58
У дитячій лікарні Закарпаття успішно завершили складне ортопедичне лікування Фото новина
10:16
/ 1
На війні з рф поліг захисник із села Хижа на Берегівщині Віктор Світлинець Фото новина
16:11
/ 2
Житель Тячівщини намагався підкупити прикордонників на «Лужанці» Фото новина
10:36
Сьогодні у Ясіні зустрінуть траурний кортеж із полеглим захисником Андрієм Сергійчуком Фото новина
08:51
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 18 січня
15:58
/ 2
На Закарпатті обговорили можливий перехід шкіл на дистанційне навчання через ситуацію в енергосистемі Фото новина
08:43
На Закарпатті оприлюднили графік вимкнення електроенергії 17 січня
22:33
Підтверджено загибель Михайла Сомоша з Дротинців Виноградівської громади, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
22:12
Від ран, отриманих на війні, в лікарні помер Михайло Гарастей зі Стеблівки Хустської громади Фото новина
17:04
/ 1
В Ужгороді попрощалися з 37-річним полеглим воїном Володимиром Малєвим Фото новина
16:17
На кордоні зі Словаччиною викрили двох киян, які видавали себе за багатодітних батьків Фото новина
14:03
Підтвердили загибель на війні захисника із села Люта на Ужгородщині Івана Галаговця Фото новина
11:25
Стало відомо про загибель військового із Буштина на Тячівщині Миколи Лозана Фото новина
09:02
Енергетики оприлюднили графік відключень світла на Закарпатті 16 січня
18:25
Підтвердили загибель захисника із Тячева Олександра Томишинця Фото новина
16:46
/ 1
У Мукачеві зустріли евакуаційний потяг із Запорізької області Фото новина
15:15
В Ужгороді зупинили п’яного водія, позбавленого права керування Фото новина
14:13
Рятувальники визволили сноубордиста із снігових заметів у горах Рахівщини Фото новина
09:49
/ 1
В Ужгороді попрощаються з Героєм Володимиром Малєвим Фото новина
09:05
/ 1
Гірські рятувальники Рахівщини оновили маркування та попереджувальні знаки на лижних трасах Фото новина
18:20
У Мукачеві затримали водія, який у стані наркотичного сп’яніння скоїв ДТП Фото новина
17:27
У пункті пропуску «Ужгород» відкрили пішохідну смугу руху Фото новина
16:13
/ 1
На війні з росією поліг військовий із Приборжавського на Хустщині Олександр Петах Фото новина
14:15
/ 5
Андрія Савчука звільнили з посади очільника Закарпатського ОТЦК
» Всі новини