На сесії Тячівської райради відмовилися від сміттєвого полігону (ВІДЕО)

Сьогодні відбулося засідання 15-ї сесії Тячівської районної ради. З 74 депутатів присутні були 53. Також були запрошені 7 обласних депутатів, проте з’явилися тільки 3.

На сесії Тячівської райради відмовилися від сміттєвого полігону (ВІДЕО)

Розглядалися питання про підготовку бюджетних установ до роботи в осінньо-зимовий період, роботу Тячівського РЕМу та реальний стан електромереж. 

Звітувала про свою роботу депутатська комісія районної ради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства. 

На сесії був представлений новий начальник районного МВС Басараб П.В. 

Внесено ряд змін та доповнень до діючих програм щодо земельних відносин в районі на період 2013-2015, програми розвитку туризму та рекреації в Тячівському районі до 2015, а також програми розвитку транскордонного співробітництва в районі до 2015 року.

Майже всі рішення порядку денного були прийняті, проте,  багато дискусій викликала передача в оперативне управління КП «Агенція регіонального розвитку Тячівського району», тому по цьому питанню рішення не прийняли. Його відправили на доопрацювання. 

Також вирішено ряд  майнових питань і внесено зміни та доповнення щодо ефективного використання майна спільної власності територіальних громад сіл та селищ Тячівського району на період  до 2014 року. 

Одне з питань, внесене  в порядок  денний у вигляді проекту рішення «Про внесення змін до районної Програми поводження з твердими побутовими відходами на 2012-2014 роки», за ініціативи громади смт Буштино було взагалі зняте. Селяни зібрали 957 підписів проти розгляду даного питання.

Рішення передбачало вилучення сільськогосподарських угідь  площею майже 22 га із земель Буштинської селищної ради для будівництва полігону для побутових відходів.

Наведемо текст звернення, підписаного  буштинцями: 

«Ми, жителі селища Буштино, вкрай обурені діями Тячівської районної адміністрації, яка протягом останніх років незаконно, всупереч волі та інтересам громади селища Буштино намагається виділити земельну ділянку під регіональний полігон та будівництво сміттєпереробного підприємства на землях Буштинської селищної ради.

Не дивлячись на обіцянки та завірення, надані керівниками Тячівської РДА на сесіях Буштинської селищної ради, зустрічах з жителями селища Буштино, інтерв'ю та публікаціях в районній пресі про те, що регіональний полігон та сміттєпереробні підприємства не будуть розміщатися на землях Буштинської селищної ради, головою райдержадміністрації  І.Бринзяником приймається розпорядження від 19.04.2013 р. №233 ,яким, в рамках згаданої районної Програми, передбачається фінансування будівництва полігону для захоронення ТВП, відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, спричинених вилученням сільськогосподарських угідь (21,99 га) із земель Буштинської селищної ради.

І такі дії вчиняються всупереч інтересам громади селища Буштино та позиції її органів самоврядування, що знайшли своє відображення в рішеннях, прийнятих на загальних зборах територіальної громади від 3 березня 2011 року, і на сесіях Буштинської селищної ради від 22 березня 2011 року та від 17 червня 2011 року, якими прийнято рішення №187 та №245 "Про заборону виділення, передачу чи надання у користування земель Буштинської територіальної громади та заборону надання дозволів (погоджень) на розміщення, будівництво сміттєзвалища та сміттєпереробного заводу, використовувати діюче сміттєзвалище виключно для потреб селища Буштино».

На сесії Буштинської селищної ради, яка відбулася 13 лютого 2012 року, було прийнято рішення №469 «Про звернення до голови Тячівської районної адміністрації щодо відміни зазначених розпоряджень голови Тячівської районної державної адміністрації», а у випадку відмови чи бездіяльності адміністрацій - подати до суду позов про визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, які обмежують права та інтереси територіальної громади, а також повноваження ради та її органів.

На сесії Буштинської селищної ради, яка відбулася 27 червня 2013 року, було прийнято рішення про відмову передати в концесію послуг та надання повноважень щодо поводження з твердими побутовими відходами терміном на 49 років. Такі ж рішення прийняті селами Вонігово, Новобарово та Теребля.

Крім того, на засіданнях сесій Буштинської селищної ради прийнято рішення про створення нового Буштинського комунального підприємства, яке опікуватиметься питаннями захоронення побутових відходів для селища Буштино. Готується відповідний проект Статуту, який повинний бути винесений на чергову сесію для розгляду та затвердження.

Враховуючи вищенаведене, ми, жителі селища Буштино, пропонуємо відхилити пропозицію Тячівської райдержадміністрації та направити роботу Тячівської районної ради на забезпечення екологічної безпеки та законних інтересів громад Буштина та навколишніх населених пунктів».

26 липня 2013р.

Теги: Тячів, Буштино

Коментарі

Дені 2013-07-27 / 14:43:24
Не твп а тпв.І для чого їм 22га у Тячівському р-ні всі селища.

НОВИНИ: Соціо

22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
» Всі новини