Там дно вкрито півметровим шаром пластикових пляшок. Сміття так багато, що по ньому можна перейти з одного берега на інший. Селяни намагаються розібрати завали. Та все намарне. Поки одні розчищають, інші паскудять.
Ще два десятки років тому, з ностальгією згадує сільський голова, водойма була чиста. Ловили рибу та плавали на човнах. Пластик у селі з’явився разом із туристами.
Мешканці призвичаїлися до сусідства із пластиком. Нижче за течією випасають худобу, а ще нижче купаються самі.
Щоб не втонути у пластикових горах, селяни вичерпують сміття з річки, сортують, а потім здають. За день вибирають до 500 кілограмів - це приблизно 10 тисяч пляшок. Заробляють на цьому 200-300 гривень.
Кілька років тому пластикові бар’єри були через кожні 200 метрів. Половину з них нині розчистили. Та місцеві самі закидають річку пластиком.
Екологи кажуть, Боржаву ще можна врятувати. Однак, чистити річку потрібно негайно. Вступаючи в термореакцію пластик виділяє небезпечні токсини, які щохвилини руйнують екосистему водоймища.
Місцеві скаржаться, у Боржаві майже нема риби. А ще кілька років тому тут водилося 5 червонокнижних видів.
СТБ
Iван 2013-07-20 / 09:59:28
Нашi батьки,дiди,прадiди, залишили нам набагато бiльше нiж те що залишиться пiсля нас,нашим дiтям... Кожну таку свиню,бидло,нелюда хто скидуе смiття по дорогах,рiчках,селах Жорстоко карати!!!
Михайло 2013-07-20 / 00:19:57
"...Та місцеві самі закидають річку пластиком..."
"... Місцеві скаржаться, у Боржаві майже нема риби..."
......................................................
Це один із проявів соціальної шизофренії. ЗаСрати все навколо себе і нарікати на безпорядок. Ніби сусіди, які нарікають не впізнають сусідів, котрі висипають сміття. Невже туристи годні стільки сміття принести? А куди викидують порожні пляшки усі генделики?