В Абранці громада виступає проти закриття школи (ФОТО)

Мешканці села Абранка, що на Воловеччині відстоюють право на існування в селі школи. Нещодавно сільській владі повідомили з райдержадміністрації неприємну новину – заклад планують закрити, мовляв через «неукомплектованість класів». Цього тижня голова обласної ради Іван Балога своїм розпорядженням утворив робочу групу, яка в п’ятницю виїхала в село, щоби з’ясувати ситуацію. У її складі – депутат облради від Воловеччини Михайло Реблян, депутати облради Іван Микульця, Михайло Мотильчак, заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Іван Бібен, працівники апарату облради.

В Абранці громада виступає проти закриття школи (ФОТО)

Нині в Абранці проживає понад 600 мешканців, в селі – 185 дворогосподарства. Село розташоване в двадцяти кілометрах від райцентру. Тут діє дитcадок, фельдшерсько-акушерський пункт та  школа. В школі нині навчається 48 дітей. У Абранці фіксується ріст народжуваності: якщо минулого року тут народилося 10 діток, то лише за п’ять місяців цього року – вже 6. Цієї осені за шкільні парти сядуть 8 першокласників.

В п’ятницю в приміщенні школи депутатський корпус облради, представники робочої групи зустрілися з громадою села, батьківським комітетом   та педагогічним колективом.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

За словами сільського голови Ігора Шишканинця чиновники пропонують закрити навчальний заклад, а дітей возити на навчання до сусідніх сіл небезпечними дорогами. Так, до найближчого села - Підполоззя, де є неповна середня школа 10 кілометрів,  Нижньовортіської школи I-III ступенів – взагалі 15 кілометрів.  І це при тому, що взимку в село взагалі  рейсовий автобус не їздить.

Депутат облради, представник освітянської комісії Михайло Мотильчак відзначив, що нині законодавством передбачена умова для закриття школи – згода територіальної громади. «Ми оглянули приміщення школи – в класах вже зроблені ремонти, заклад підготовлений     до нового навчального року. Тут працює 13 педагогів, троє з яких мають дві вищі освіти, одна – три. В початкових класах вчаться від 5 до 10 дітей, проблеми з наповнюваністю є лише в 5-9 класах, але  за два-три роки проблема вирішиться, адже фіксується ріст народжуваності», - зазначив освітянин.

Директор школи Ольга Понзель відзначила, що цьогоріч всі випускники Абранської школи продовжили навчання. «Минулого навчального року четверо наших учнів стали призерами районних олімпіад. На базі закладу відкрито етнографічний музей. Хоча школа й відноситься до малокомплектних, але якщо нинішня тенденція з народжуваністю в Абранці збережеться, то через чотири роки кількість учнів у школі збільшиться на 40%», - констатувала педагог.

Сільська влада та батьківський комітет школи вважає, що нинішня школа є комфортною за умовами для їх діток, а заяви районних чиновників про нібито малу наповнюваність є лише приводом для закриття школи. Громада справедливо обурюється, адже  у сільських дітлахів намагаються відібрати право здобувати освіту. Люди готові навіть вдатися до крайнощів – перекрити трасу Київ-Чоп.

 «Влада має заощаджувати на видатках для чиновників, а не на підростаючому поколінні. Закрити – найлегший варіант. Але ми категорично проти такого розвитку подій», - зазначила представник батьківського комітету, мати двох учнів Абранської школи пані Олена.

Михайло Реблян, керівник району в минулому, а нині депутат облради відзначив, що в 2008 році  за сприяння Івана Балоги в селі було відкрито дитсадок. Нині його відвідують вже 30 діток, і навіть вже є черга в заклад. «Ми бачимо, що треба працювати на перспективу. Школа й дитсадок в селі – є освітнім й культурним центром в селі. Й закривати такі заклади – неприпустимо. Впевнений, що й інші колеги з обласної ради підтримають нас в цьому питанні. Ми будемо підтримувати громаду й недопустимо закриття школи», - зазначив народний обранець.

В свою чергу сільський голова Абранки Ігор Шишканинець подякував голові обласної ради Івану Балозі, який оперативно відреагував на звернення громади села й створив робочу групу для вивчення цього питання. «Позиція мешканців, влади Абранки однозначна – недопустимо, щоби село залишилося без навчального закладу. Жодної згоди на закриття школи громада не давала і не планує цього робити в майбутньому. І свої права ми будемо відстоювати всіма законними методами», - резюмував сільський голова.

Прес-служба Закарпатської облради

19 липня 2013р.

Теги: Абранка, школа

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

12:35
У Мукачеві поліцейські розшукали двох дітей, які самостійно пішли з дому
09:23
Ужгородка зареєструвала петицію з вимогою переглянути прожитковий мінімум в Україні
09:02
У Румунії врятували чотирьох українців, які заблукали в горах Фото новина
18:14
На Закарпатті дружині загиблого офіцера Армена Петросяна вручили посмертні нагороди Фото новина
13:12
З Говерли евакуювали туристку, яка травмувалася під час спуску Фото новина
11:55
/ 1
На Чорногорі розпочалося цвітіння рододендрона Фото новина
10:01
На Мукачівщині малолітня дитина випала з вікна разом із москітною сіткою
18:22
/ 1
На кордоні з Румунією митники викрили схему ввезення брендового одягу на понад 5 млн грн Фото новина
17:15
/ 1
На Хустщині 13-річний хлопець травмував голову під час пірнання в басейн
15:01
Закарпатські митники знайшли понад тисячу пачок сигарет у тайниках мікроавтобуса Фото новина
13:00
На війні з рф загинув військовий із Вишкова на Хустщині Іван Масловський Фото новина
18:16
/ 2
В Ужгороді родинам шести полеглих воїнів передали державні нагороди Фото новина
16:44
/ 1
Ужгород попрощався з лікарем-хірургом і морським піхотинцем Олегом Наконечним Фото новина
15:42
/ 12
Суд арештував понад 339 тисяч євро та 154 тисячі доларів у справі закарпатського митника Фото новина
14:24
Біля Нижнього Коропця на Мукачівщині оселилася родина лелек Фото новина
12:26
Патрульні виявили нетверезого водія під час перевірки в Мукачеві Фото новина
10:52
Підтверджено загибель воїна з Берегова Сергія Цопіна, який понад три роки вважався зниклим безвісти Фото новина
10:43
/ 6
Компанія, афілійована з Максимом Єфімовим, придбала землю і недобуд під румунським кордоном на Хустщині
08:55
/ 1
Біля Перечина сталася ДТП за участю автокрана Фото новина
16:24
/ 1
Ужгород попрощався із захисником Олексієм Журавльовим, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
14:26
/ 2
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олегом Наконечним Фото новина
09:51
/ 1
В Ужгороді на кількох вулицях тимчасово відключать воду
18:07
/ 1
На сміттєзвалищі в Барвінку сталася вже 16-та пожежа від початку року Фото новина
16:37
На Закарпатті за місяць оштрафували понад 420 водіїв за перевищення швидкості
13:32
/ 1
У Рахові попрощалися із 32-річним Героєм Богданом Беднаром Фото новина
» Всі новини