Повідомляється, що разом зі своїми австралійськими колегами Агентство національної безпеки США розробило шпигунську програму для реєстрації відео, дзвінків та інтернет-трафіку і чотири основних сервери, куди приходили дані, що розміщувалися на території Австралії та Нової Зеландії.
Раніше у вівторок в обліковому записі Twitter глави комітету Держдуми з міжнародних справ Олексія Пушкова з'явилося повідомлення, що Сноуден нібито дав згоду на пропозицію президента Венесуели Ніколаса Мадуро про політичний притулок, але через півгодини це повідомлення з мікроблога зникло. Пушков пізніше пояснив, що цю інформацію він дізнався з випуску теленовин.
Президент Венесуели погодився дати Сноудену політичний притулок
Минулої неділі глава венесуельського МЗС Еліас Хауа заявив, що влада Венесуели чекає у понеділок від Сноудена відповіді на пропозицію про надання притулку.
Нагадаємо, раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро заявив, що його країна отримала прохання про притулок від Сноудена.
***
Колишній співробітник ЦРУ Сноуден втік до Гонконгу в травні, після чого оприлюднив інформацію про секретні операції спецслужб щодо стеження в інтернеті.
Через організованим ним витік стало відомо, що американські спецслужби отримали доступ до даних про мільйони телефонних дзвінків, а також до серверів найбільших інтернет-компаній. Крім того, Сноуден розсекретив інформацію про прослуховування спецслужбами CША телефонів високопоставлених чиновників Євросоюзу.
З Гонконгу Сноуден перебрався до Москви, де, за повідомленням ЗМІ, і перебуває досі - в транзитній зоні міжнародного аеропорту Шереметьєво.
10 липня 2013р.
Теги: Сноуден, шпигун, США