На Закарпатті поменшало зайців

На Закарпатті, та і в Україні загалом, поменшало зайців. Про це «Зеленому Закарпаттю» повідомили в Державній екологічній інспекції у Закарпатській області.

На Закарпатті поменшало зайців

На Закарпатті цьогоріч помітно зменшилася популяція зайців. Аналогічною є ситуація по всій Україні. Так, у деяких областях країни, чисельність цих тварин досягла критичної межі. Це, зокрема, стосується Житомирської та Полтавської областей.

 

Фахівці вважають, що таку ситуацію спричинили кілька основних факторів. Основним з них називають звичайну циклічність у життєвому розвитку представників фауни: кілька років тому європейські вчені довели, що кожні вісім років популяції переживають перепади у чисельності. Іншою, не менш важливою причиною зменшення чисельності зайців у краї, є масове випалювання сухої рослинності – місць постійного перебування заячої малечі. Як відомо, за сприятливих в Україні зим ці тварини дають приплод вже у кінці лютого – на початку березня. За кілька днів самка залишає малят зігріватися саме у цьому залишеному після зими хмизу. Тому після його винищення зайчата не мають ніякого захисту.

У центральних областях України цю проблему провокує і нинішня тенденція агропромисловості до масових висаджень кукурудзи: розорення землі для цієї культури починається у березні – періоді розмноження зайця. Немало в центальних лісах України і найбільших ворогів заячої популяції – лисиць.

Нагадаємо, що проблема зменшення популяції вухатих у краї мала місце у 90 роках. Тоді вона була ще гострішою: їх «ловили» освітленням автомобільних фар. У цей період в Ужгородському та Мукачівському районах популяція зайця була помітно «підбита». Однак, у цієї тварини великий репродуктивний потенціал (може давати приплод 3 рази на рік), тому чисельність з роками відновилася.

Ольга Борсук, Зелене Закарпаття

05 липня 2013р.

Теги: зайці

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

18:15
Закарпатця, який до смерті побив 10-річну падчерку, засудили до довічного ув’язнення
17:00
У Мукачеві планують створити індустріальний парк «ЕКО Мукачево» для розвитку інновацій
16:27
На Закарпатті кіберполіція попереджає про фейкові повідомлення від імені МВС Фото новина
15:11
На Тячівщині чоловік отримав 12 років в’язниці за вбивство двоюрідного брата Фото новина
14:12
В Анталії студентка УжНУ виборола два “золота” чемпіонату світу з шашок Фото новина
13:05
У Мукачеві прощатимуться із полеглим захисником Романом Погребняком Фото новина
12:16
Книга закарпатського письменника Андрія Любки вийшла у США Фото новина
10:58
6 листопада на Закарпатті очікується суха погода з туманами
09:10
Закарпатські музейники та артисти створили відеопроєкт про звучання народних інструментів Фото новина
17:56
В Ужгороді п’яний водій спричинив ДТП біля торгового центру Фото новина
16:14
/ 2
На ПП «Чоп (Дружба)» викрили пасажира з фальшивими документами про інвалідність Фото новина
15:57
/ 5
"Євроінтеграційний" і "екологічний" комітети ВР на виїзному засіданні на Закарпатті вивчатимуть проблему з будівництвом вітроелектростанцій на високогір'ї
15:20
/ 1
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Тіберієм Полянським Фото новина
14:20
Мукачево запрошує на шаховий турнір — Кубок Святого Михаїла
13:23
У Мукачеві зустріли евакуйовану родину із Запорізької області Фото новина
12:09
/ 1
На Закарпатті зафіксували дві спроби незаконного вивезення дітей за кордон Фото новина
11:04
/ 2
На Закарпатті переправники облаштували «власний» пункт пропуску біля КПП «Вилок» Фото новина
10:09
На високогір’ї Карпат фіксують мороз до -4°C і північний вітер Фото новина
09:05
Закарпаттяобленерго повідомило графік відключень електроенергії на 5 листопада
08:52
/ 1
АРМА передало в управління "Ведмежу діброву" Медведчука на Закарпатті
18:01
У жовтні в Ужгороді народилися 180 малюків, серед них дві двійні
17:11
/ 1
На Закарпатті викрили офіцера Міноборони, який заробляв на незаконному переправленні військовозобов’язаних Фото новина
16:25
/ 2
На Донеччині поліг Юрій Бенко з Тересви на Тячівщині Фото новина
15:13
На Закарпатті відкрили набір на тримісячний курс національного спротиву
13:59
/ 2
Судитимуть закарпатця, який воює на боці російських окупантів
» Всі новини