ОПОРА озвучила підсумки ЗНО-2013 на Закарпатті

В Ужгород відбулася прес-конференція «Підсумки проведення ЗНО-2013 в Закарпатській області: оцінка громадських спостерігачів».

ОПОРА озвучила підсумки ЗНО-2013 на Закарпатті

Координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Закарпатській області Святослав Бабіля розповів про особливості зовнішнього незалежного оцінювання у 2013 році, зокрема,  дотримання процедури ЗНО персоналом та учасниками, проведення так званих «технологічних перерв» та застосування металошукачів на пунктах тестування.

Зважаючи на суспільний резонанс навколо теми стандартизованого тестування та намагання окремих політиків дискредитувати систему зовнішнього незалежного оцінювання, Громадянська мережа ОПОРА впродовж червня 2013 р. проводила незалежне спостереження за процедурами ЗНО, аби мати змогу об’єктивно оцінити процес перевірки знань. Адже лише результати комплексного спостереження дають можливість робити висновки про ефективність існуючої системи моніторингу якості освіти, її прозорість, рівність та справедливість по відношенню до різних категорій учасників.

Загалом, за словами Святослава Бабілі, у кампанії спостереження ГМ ОПОРА на Закарпатті брало участь 11 спостерігачів у 4-ьох містах області (Ужгород, Мукачево, Хуст, Виноградів). Спостерігали за проведенням ЗНО з десяти предметів: хімія, українська мова та література (дві сесії), іноземні мови, російська мова, математика (дві сесії), географія, історія України (дві сесії), фізика, біологія та світова література.

«Предметом спостереження стало дотримання процедур стандартизованого тестування як персоналом пунктів тестування (перевірка документів під час пропуску учасників в пункт тестування та аудиторію, розпакування/запакування контейнера з тестовими матеріалами, реагування на порушення обов’язків абітурієнтами, дотримання процедури застосування метало детекторів під час оголошення технологічної перерви тощо), так і його учасниками (наявність необхідних документів для участі у ЗНО, відсутність додаткових предметів, технічних засобів під час роботи над тестом, дотримання норм, що забороняють списувати, консультуватися, складати тест за іншого учасника ЗНО), - розповів Святослав Бабіля.

«Цьогорічна кампанія була показовою, - каже координатор кампанії, - єдиною новацією було запровадження чітко визначеної процедури використання металодетектора, що унеможливило використання мобільних телефонів під час тестування». Суттєво зменшилась кількість появи абітурієнтів без необхідних для участі у ЗНО документів, що свідчить про проведення якісної інфокампанії та відповідальність самих абітурієнтів. Також одним з цьогорічних результатів є досить висока дисциплінованість абітурієнтів. Так, за весь період ЗНО в Закарпатській області зафіксовано лише 8 випадків позбавлення абітурієнта права написання тестів через виявлення в нього телефону (1 випадок в Ужгороді, та по 2 в Мукачеві, Хусті та Виноградові) 4 українська мова та література, 2 – математика, 1 – хімія, 1 – англійська мова.

Щодо явки, то цього року найнижча явка абітурієнтів була не тестування з всесвітньої історії (82,86%), а найвища – з української мови та літератури, під час першої сесії (92,25%).

Любомира Мегела, заступник директора Закарпатського інституту  післядипломної освіти, відповідальна за ЗНО в Закарпатській області, зауважила що персонал, відповідальний за ЗНО працював дружньо, злагоджено, досконало знаючи роботу. «Прикро, що було 8 порушень абітурієнтів. Цей предмет складати у цьому році вони вже не можуть, - зауважила Любомира Мегела. -  Тестування пройшло організовано, оцінки виставлені  на персональних сторінках абітурієнтів на тест-порталі. Я всім бажаю успіхів, стати хорошими студентами та хорошими спеціалістами».

Абітурієнти також мають право упродовж трьох днів після оприлюднення результатів тестування на сайті Українського центру оцінювання якості освіти звернутися з апеляційною заявою до Центру. Термін подачі фіксується за відтиском поштового штемпелю на конверті. З 4 до 11 липня відбудеться додаткова сесія ЗНО. Доповідачі також нагадали, що сертифікати не мають терміну обмеження і дійсні з  2008 року, - повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.

27 червня 2013р.

Теги: ЗНО

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

20:40
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 2
18:21
Помер військовослужбовець з Косівської Поляни на Рахівщині Тимур Колачук Фото новина
16:49
/ 7
Єпископ Мукачівської греко‑католицької єпархії зустрівся з Папою Римським у Ватикані Фото новина
15:52
Вже завтра у Мукачеві відкриють магазин європейського бренду JYSK Фото новина
12:50
На Берегівщині підтвердили загибель Миколи Кіяна, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
11:04
/ 1
На Закарпатті зафіксували критичні порушення прав дитини Фото новина
10:07
У Мукачеві нетверезий водій вилетів у кювет Фото новина
09:02
/ 1
В Ужгороді запустили новий автобусний маршрут
16:58
У Мукачеві цього тижня відкривається Retail Park з розіграшем iPhone 17
10:08
У Мукачеві патрульні затримали водія у стані сильного алкогольного сп’яніння Фото новина
23:31
/ 1
Закарпаття у нотатках Дмитра Донцова за 1918-1919 роки
21:38
/ 1
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 1
08:57
/ 1
На Закарпатті прикордонники зустріли Вифлеємський вогонь миру Фото новина
17:23
/ 1
Офіцера 128-ї Закарпатської бригади Василя Полянчича нагородили «Хрестом бойових заслуг» Фото новина
15:36
Прикордонники Чопського загону затримали двох іноземців на Закарпатті Фото новина
13:19
В Ужгороді водій BMW керував авто у стані алкогольного сп’яніння
16:00
У Львові завтра попрощаються зі Степаном Гігою
14:13
У Данилівці на Берегівщині підтвердили загибель на війні прикордонника Мирослава Матьовки Фото новина
20:44
/ 3
Пішов із життя легендарний закарпатський співак Степан Гіга
18:02
/ 1
В Ужгороді попрощалися з головним сержантом Володимиром Бирою Фото новина
17:48
/ 1
Митниця на Закарпатті виявила порушення на майже 250 млн грн за 11 місяців Фото новина
16:56
Прикордонники Чопського загону долучилися до всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" Фото новина
14:04
/ 1
На Запорізькому напрямку поліг військовий із Берегова Сандука Болог Фото новина
10:42
Жителеві Рокосова на Хустщині в Інституті серця пересадили донорське серце Відео новина
10:10
/ 2
На Закарпатті заборонили святкову ілюмінацію та підсвітку рекламних вивісок
» Всі новини