Найперше «Електронна книга скарг України» (адреса - reaction.org.ua) створювалась для ширших можливостей комунікації медійників і громадян: ображені несправедливістю люди можуть залишити на ресурсі запис разом зі своїми контактними даними. Далі ж, якщо, на думку окремих ЗМІ, тема важлива і потребує термінового вирішення, журналісти цілком можуть стати посередником в оприлюдненні проблеми і винесенні її на загал.
Як розповів інтернет-виданню Закарпаття онлайн Ален Бобров, проект «Електронна книга скарг України» був запущений близько пів року тому, за цей час її користь доведена кількома сюжетами на ТБ, в основу яких лягли залишені громадянами на ресурсі скарги, а також реакцією на кілька скарг правоохоронних органів. «За великим рахунком жодна з подібних платформ не може дати змоги читачам вирішити проблему повною мірою. Але от, наприклад, за матеріалами «ЕКСУ» на телеканалі 1+1 вже вийшло, здається, 4 сюжети, телеканал 2+2 зробив 1 сюжет. Крім того, за результатами одного з цих сюжетів було відкрито кримінальне провадження», – розповів Ален Бобров.
Над створенням ресурсу Ален Бобров працював самотужки, на все-про все знадобилось близько 6 місяців. Стільки ж часу ресурс уже успішно працює: скарги то «сиплються» одна за одною, то наступає певний "штиль". Якихось обмежень щодо тем і їх «резонансності» в оприлюдненні скарг немає, залишити свій запис на ресурсі, каже розробник, може будь-хто, «незалежно від того, чи стосується вона політики, чи зірок, чи дяді Петі з сусіднього парадного».
Ресурс, за словами Алена Боброва, під’єднаний до стрічки новин кількох інтернет-пораталів, відтак, є більше шансів, що проблеми людей стануть відомими ширшому колу медіа й журналістів. «Люди мають шанс зробити свою проблему публічною, адже інтернет – це як лавина: раптом з'являється купа перепостів, матеріали цитуються, "кочують" з одного ресурсу на інший», – розповів розробник. І наостанок наголосив: формат "Електронної книги скарг" не передбачає виключно тільки скарг і негативу - тут також можна залишити і добрі відкуги, і добрі повідомлення, для чого існує окрема спеціальна рубрика.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
Ганна 2021-07-13 / 21:45:16
Дай Боже йому здоров"я, сили, витримки, наснаги на таку добру справу.Побільше таких небайдужих журналістів які переймаються долею простих людей.....