На Закарпатті водяться змії понад 2 метри завдовжки (ФОТО)

Не вбивайте плазунів лише через свою несимпатію до них! З таким закликом до всіх закарпатців на особистій сторінці у Фейсбуці звертається доцент кафедри зоології УжНУ Федір Куртяк.

На Закарпатті водяться змії понад 2 метри завдовжки (ФОТО)

Змії у багатьох викликають неймовірний страх. Безперечно, при неочікуваній зустрічі з ними це почуття не дає змоги зорієнтуватися про вид, а з ним – і ступінь небезпеки тварини. Однак, у попередній публікації портал «Зелене Закарпаття » повідомляв, що у фауні Закарпаття, окрім гадюки звичайної, отруйних змій немає. Тут пан Федір називав і характерні ознаки наших змій, за якими чітко можна відрізнити гадюку від схожого на неї вужа.

Особливо звертає увагу зоолог на охорону полоза лісового, чи екскулапової змії. Цей плазун частіш наводить жах саме своїми розмірами: довжина сягає до 2 метрів 20 сантиметрів. Як розповідає пан Федір, побачивши такого «гіганта», люди, навіть не задумовуючись про охоронний статус цієї тварини, активно полюють на неї. Однак, полоз лісовий ніякої небезпеки для людини не становить.

Пан Федір закликає закарпатців: «Не потрібно знищувати безневинних тварин!!!» і, побачивши незнайомий вид, не вбивати, а, за можливості, повідомляти на кафедру зоології біологічного факультету УжНУ ((03122) 32015)

На фото: полоз лісовий, чи ескулапова змія

07 червня 2013р.

Теги: полоз, змія, плазун

Коментарі

вася гречинин 2015-02-24 / 11:37:37
Іще знищувати вид без підстав це злочин. Як булоб нам як що занами прийшлаб сильніша раса щоб знищити нас

Василь Гречин 2015-02-24 / 11:33:40
я бачив багато різних змій. Я їх ловив досліджував і дізнався найловніше. Вони абсолютноне агресивні, адже всім цим ужоподібним немае що протиставити нашим розмірам, навідміну від гадюк і змій. Ще я бачив багато незвичайних зммій, а дослідити їх не можу, томущо заннато вони вдень дообре ховаються, а вночі шукати їх неохота.

ккк 2014-07-17 / 21:54:49
убивати не никати на закони

Маряна 2014-07-07 / 12:26:16
Я бачила змію довжиною, приблизно, 2 м, забарвлення тулуба чорне, блискуче. На голові червоні плями, можливо, голова ціла червона. Хотілося б дізнатися, що це за вид.

молода мама 2013-10-17 / 11:58:42
якби я побачила таку змію, то зомліла б. Правильно зробив цей чоловік. А я від страху не наважилася би. Страшно боюсь,навідь вужів. В нас на подвірі пес знайшов вужа,то ми його прибили. В мене донечці ще року нема.
В нас не подалік був випадок, сім'я пішла на річку дністер купатись,на березі мати погудувала грудну дитину тай залізла покупатись поки дитина заснула. А тим часом вуж заліз до дитини і задушив(заліз у ротик доставав молоко)

Федір 2013-06-08 / 19:07:24
До Богдана:
"НУ так звичайно, 99% закарпатців зроблять саме так, побігнуть дзвонити на кафедру" - саме тому, що не отримують достатньої інформації, а покладаються на свої шкільні знання і стаються проблеми як з жителями так і з тваринами.
"Що-що, а кафедри у нас найбільш підходять під визначення "гарячих ліній", і по ефективності і по часу роботи." - Вт особисто пробували? Як на мене - грубо і недоречно.
"Ви хоч розумієте що сьогодні людина йде в ліс на свій страх і ризик? Є сиворотки від укусів тих же гадюк на кафедрі УжНУ чи будь-де інде на теренах області? То чим ви кращі за тих же мєнтів від екології та дохторів?" - на свій страх і ризик ішла і вчора.... ;-) Однак, краще йти будучи озброєною інформацією про можливі небезпеки. Якщр вкусить гадюка ні ми ні "мєнти від екології" не поможем, думав, що нормальна людина звернеться до "дохторів".

"Коли в цій статті, при всій повазі до редакції будуть практичні поради та інфа де можна ВЧАСНО дістати протиотруту, позиція природоохоронних органів, тоді шансів на виживання у полоза лісового з’явиться значно більше і люди не вмиратимуть глупою смертю." - статті є і не одна, у цій вони цитуються. Протиотруту, спеціально для Вас повідомляю, можна отримати у "дохторів", а позиція природоохоронних органів висвітлена у 3 виданні Червоної книги України. Це відомі для пересічного закарпатця речі. Дивно, що все ще є люди, які задля дешевого власного піару критикуватимуть те у чому немають найменшого поняття... ;-)

Др. Мальтус 2013-06-08 / 15:17:22
Погоджуюсь з Русином - це правда, що на наших теренах йде справжній зоомор, нищать все живе. Переїдеш лише кордон Берегівщини з сусідньою Угорщиною - і маєш нагоду помітити й лисицю, і козулю, і цікавих птахів, яких не бачиш вдома. На жаль, там і під колесами чимало тварин гине, однак це свідчить про те, що принаймні є кому гинути, в нас же на узбіччях доріг тільки бродячи пси.

Богдан 2013-06-08 / 12:38:39
"не вбивати, а, за можливості, повідомляти на кафедру зоології біологічного факультету УжНУ ((03122) 32015)"
НУ так звичайно, 99% закарпатців зроблять саме так, побігнуть дзвонити на кафедру, Що-що, а кафедри у нас найбільш підходять під визначення "гарячих ліній", і по ефективності і по часу роботи. Ви хоч розумієте що сьогодні людина йде в ліс на свій страх і ризик? Є сиворотки від укусів тих же гадюк на кафедрі УжНУ чи будь-де інде на теренах області? То чим ви кращі за тих же мєнтів від екології та дохторів? А проблема з теплішими роками тільки зростатиме…

Ризикувати вмерти від банального укусу змії ніхто не буде. Коли в цій статті, при всій повазі до редакції будуть практичні поради та інфа де можна ВЧАСНО дістати протиотруту, позиція природоохоронних органів, тоді шансів на виживання у полоза лісового з’явиться значно більше і люди не вмиратимуть глупою смертю.

О.Д. 2013-06-08 / 01:03:47
Такого розміру полоз - справді унікальний. Таке враження, що він значно довший за 2,20

Русин 2013-06-08 / 00:03:34
На жаль мої одноплемінники-дебіли не лише кращих від себе за кульок гречки і пару гривень озброюють мандатами, але і нищать братів менших (за яких несуть відповідальність), оскільки ті не мають свідомості.
На такого полоза молитися треба, це генофонд, а двонога тварина ще і хизується зробленим.
Будуємо державу. із ким.

О.Д. 2013-06-07 / 23:58:37


Віт, полози в дім не лізуть. Вони взагалі намагаються уникати людей. А водяні вужі бувають і сіро-чорні, але вважається, що основне їх забарвлення якраз оливково-зеленувате - http://www.naturalist.if.ua/?p=1890





А червоними бувають неотруйні мідянки. Але їх ви навряд чи бачили у воді.


Віт 2013-06-07 / 23:44:58
А ви це скажіть своїй дитині, або похилого віку батькам, що ця зміюка не отруйна, коли вона заповзе вам в двір. Вбивати все що повзає!!! Мужику на фото респект! А чому "захисники" мовчать про декілька людей, що померли торік від укусів??? Один з них був мій знайомий. На Латориці особисто бачив змій неприродного червоного кольору, причому багатьох. Вужі червоні не бувають, інші змії в воді не живуть, тоді що це?

Громадянка 2013-06-07 / 23:27:20
Штраф за вбивство змії 4000 гр. Не було б цьому парубку так весело , якби закони працювали...

Виктор 2013-06-07 / 21:33:23
О?бязательно нужно было убивать

Копча 2013-06-07 / 20:22:20
На фото треба додати - сільський дебіл та полоз лісовий, чи ескулапова змія.

НОВИНИ: Соціо

15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
23:02
Україна та угорщина погодили відкриття нового ПП "Велика Паладь – Надьгодош" для легкового транспорту
» Всі новини