Бурого в'язня з Львівщини вимагають відправити на реабілітацію на Закарпаття

У Львівській області, поблизу міста Стрий, на відпочинковій базі «Шепільська» у звіринці в клітці утримується бурий ведмідь для розваг.

Бурого в

„Приїхавши відпочивати на цю базу у вихідні, я була вражена умовами, в яких мешкає ведмідь, – каже пані Ірина, відвідувачка бази, – бетонна підлога, брудна вода у мисці, тісний розмір клітки та якась стара автопокришка для розваги. Не можливо зрозуміти, що цікавого у тому, аби сфотографуватися на фоні нещасної тварини та спостерігати за клишоногим, який позбавлений природних умов існування. Особисто мене обурює, що у XXI сторіччі у моїй країні, яка намагається стати членом Європейського Союзу, виявляється можливим тримати в клітці ведмедя в жахливих умовах заради незрозумілої сумнівної розваги”. 

В Україні ведмідь бурий є видом, що зникає. Він занесений до Червоної книги України, Червоного списку МСОП (Міжнародний союз охорони природи), CITES (Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення ) та охороняється Бернською конвенцією. 

Згідно зі ст.19 Закону України «Про Червону книгу України» спеціальне використання (добування, збирання) об’єктів Червоної книги України з метою отримання прибутку забороняється. 

Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» ст.3.2. утримання диких тварин у неволі допускається, якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Утримання диких тварин у неволі без створення відповідних умов не допускається. 

„Хочемо звернути увагу відповідних контролюючих органів, а саме Держекоінспекції та прокуратури у Львівської області щодо незаконності утримання бурого ведмедя в неволі з метою отримання прибутку, що є очевидним, адже база відпочинку «Шепільська», не є благодійною, освітньою чи науковою установою, – каже Наталя Вишневська з Національного екологічного центру України, – окрім того, утримуючи червонокнижну тварину, так звані власники зобов’язані мати відповідний дозвіл від Мінекології та ветеринарні документи, які регулюють перебування дикої тварини у неволі. Враховуючи поширену незаконну торгівлю дикими тваринами в Україні, власники також мають довести й ЗАКОННІСТЬ набуття дикої тварини у власність”.

Згідно із «Порядком утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах» підкреслюємо – мінімальна площа приміщення, у якому може утримуватися ведмідь бурий, становить 30 м2, й це має бути не клітка, а вольєр. 

„Львівські зоозахисники вже надіслали запити щодо законності утримання ведмедя у неволі у відповідні інстанції. Ми будемо намагатися звільнити ведмедя з переміщенням його до Синевирського реабілітаційного центру. Сподіваємось, що до цього заходу долучаться колеги з благодійної організації „4 лапи”, завдяки зусиллям яких вже врятовано декількох ведмедів в Україні, – каже Андрій Курач, голова Західноукраїнського товариства захисту тварин.” 

У 2011 році в Україні в Закарпатській області за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів та міжнародної благодійної організації „4 лапи” був створений Синевирський реабілітаційний центр для бурих ведмедів. Центр є відкритою установою, куди може потрапити кожен та побачити бурих ведмедів. 

„На жаль, ведмедів після довгого утримання в неволі вже неможливо випустити на волю, але замість тісної клітки та недолугих хазяїв в Реабілітаційному центрі вони знайдуть спеціалістів, які можуть надати їм кваліфіковану допомогу та створять сприятливі умови для життя, складуть якісні раціони харчування тощо, – каже Катерина Полянська, член Національного екологічного центру України, – на території України в природних умовах залишилося лише близько 200 особин ведмедя бурого через знищення природного ареалу його існування та браконьєрство. В приватних звіринцях, пересувних зоопарках, пересувних цирках, біля кафе, на базах відпочинку утримується до 300 ведмедів. Треба підтримувати діяльність реабілітаційних центрів та заборонити розводити ведмедів, які вже потрапили в неволю й яких потім продають в такі самі зоокутки”. 

За додатковою інформацією звертайтеся: 

Наталя Вишневська, НЕЦУ 
 098 257 6176 
nataliavishnevska at gmail.com 

Катерина Полянська, НЕЦУ 
 067 266 4438 
ktgreentree at gmail.com

29 травня 2013р.

Теги: ведмідь, Синевир

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 4
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 8
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 1
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 5
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
/ 4
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 2
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 5
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
» Всі новини