Під під ініційоване мером «скорочення» підпали 5-ро осіб, зокрема відомі своїми опозиційними до нинішньої влади поглядами Олександр Волосянський, Маргарита Мощак та Надія Холодняк. Лояльною до мера більшістю депутатів дана пропозиція була підтримана і кількісний склад виконкому було зменшено до 14 осіб.
Голова депутатської фракції «Батьківщина» в міській раді Василь Гнатків назвав такі дії В.Погорєлова «самоуправством та глумом над чинним законодавством України і здоровим глуздом».
Всупереч вимогам Законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про місцеве самоврядування в Україні» питання про зменшення кількісного складу виконавчого комітету не було доведено не тільки до ужгородців, а й до самих депутатів. Свою ж пропозицію мер зачитував не з проекту рішення, як того вимагає закон, а з листка. І лише після закінчення сесії поспіхом був виготовлений проект рішення, який не проходив обов’язкову юридичну експертизу, не обговорювався депутатами міськради, не отримав висновку профільної депутатської комісії ради щодо можливості його включення до порядку денного сесії. Не були зазначені й правові підстави й мотиви необхідності прийняття такого рішення, що підтверджується власне і текстом самого рішення №888.
Як наслідок, опозиційні депутати подали міському голові депутатські звернення з вимогою щодо з’ясування причин порушення ним порядку, визначеного Регламентом ради та законом. Водночас, було подане депутатське звернення до прокуратури міста щодо вжиття заходів прокурорського реагування та з метою ініціювання питання щодо притягнення міського голови Ужгорода до встановленої законом відповідальності.
У отриманій депутатами відповіді міського голови зазначено про наявність у нього права на подання пропозиції щодо визначення складу виконкому та процитовані відповідні норми закону. Однак, мер уникнув відповіді по суті і не зазначив причин порушення ним способу реалізації свого права на зменшення виконкому. Бо, як стверджують депутати-опозиціонери, частина 2 статті 19 Конституції України чітко зобов’язує посадових осіб органів місцевого самоврядування діяти не лише на підставі, а й в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно, з протиправним, на його думку, рішенням не погодився колишній член міськвиконкому та громадський діяч Олександр Волосянський. З вищезазначених підстав він подав позов до Ужгородського міськрайонного суду. «Згідно ухвали суду від 7 травня 2013 року справа була призначена до розгляду на 10 годину 21 травня 2013 року, однак, у зв’язку з клопотанням представника міськради засідання було перенесено на 14 годину 4 червня 2013 року», - повідомив Олександр Волосянський інтернет-виданню Закарпаття онлайн.
для бодя 2013-05-23 / 08:13:36
Не бояться?Скільки ГО існує,а хоч одні звертались до суду,коли приймались ним незаконні рішення на сессіях,виконкомах?тільки тоді щось відбувається,коли воно персонально стосується когось,як у данному випадку.Місто відкрито розкрадають,на інформаційні запити не відповідають по суті,одні відпики на зразок "пішов в Ж"..Закони діють і на мерів,тільки треба піднімати ці питання.Хто хоч раз попросив Погорелова прозвітувати перед виборцями за ці роки?Подумай.
Татко 2013-05-23 / 00:35:56
Шкода шо голосував за нього...... Думав порядний чоловік.... Нехай задумається і він і синуля....
бодя 2013-05-22 / 23:09:50
Так ніхто його, вроді, і не боїться...
Просто чудак наділений владними повноваженнями і це його рятує. До пори, до часу.
Ужгород 2013-05-22 / 22:33:26
Перестаньте боятись того Погорелова і Ужгород обере достойну,порядну людину.Стара людина,не боїться ні чорта ні бога,робить,що заманеться йому.Погорелова на заслужену пенсію.