Зарплата закарпатців на 23% менша від середньої по Україні

У березні 2013 року на підприємствах, в установах та організаціях щомісячного обліку Закарпатської області було зайнято 185,8 тис. штатних працівників, середня номінальна заробітна плата їх склала – 2469 грн., що на 7,5% більше ніж у лютому п.р. та на 9,9% – ніж у березні 2012 р.

Зарплата закарпатців на 23% менша від середньої по Україні

Заробітна плата працівників підприємств, установ та організацій щомісячного обліку області у 2,2 раза перевищувала рівень законодавчо встановленого державного соціального стандарту (з 1 січня 2013 р. встановлена мінімальна заробітна плата – 1147 грн.), однак на 23,1% була меншою від середнього рівня по Україні. Нарахування за оплачену годину у березні склали 17,63 грн. проти 21,98 грн. в середньому по Україні.

За розмірами середньомісячної зарплати у березні 2013 р. першість традиційно утримували установи державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування, фінансової та страхової діяльності, підприємства по постачанню електроенергії, газу пари та кондиційованого повітря, транспорту, складського господарства. Заробітна плата у працівників зазначених установ та підприємств перевищувала середній показник в економіці області від 14,0% до 68,4%.

Значно нижчою, була зарплата працівників підприємств сільського господарства, тимчасового розміщування й організації харчування, у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування, підприємств поштової та кур’єрської діяльності. Рівень зарплати у працівників даних підприємств становив 53,3–64,5% середнього її розміру, який склався в економіці області. Серед видів промислової діяльності найнижчий рівень оплати праці зафіксовано на підприємствах по виробництву іншої неметалевої мінеральної продукції, харчових продуктів, по виробництву одягу.

Протягом березня 2013 р. одному штатному працівнику оплачено в середньому 140 год., з них відпрацьовано 134 год. (по Україні – 139 год.).

Для виконання у березні обсягу робіт (послуг), випуску продукції, за умови повного завантаження працівників відповідно до встановленої тривалості робочого часу було достатньо в цілому по економіці 96,6% задіяної штатної чисельності. Надлишок робочої сили у промисловості становив 1,6 тис. працівників, або 4,1% середньооблікової чисельності штатних працівників зайнятих у цьому виді діяльності.

Реальна заробітна плата, яка враховує зміни споживчих цін у березні 2013р. порівняно із лютим п.р. зросла на 7,3%, а порівняно з березнем 2012р. – на 11,2%, – повідомила Закарпаття онлайн т.в.о. начальника відділу статистики праці Головного управління статистики у Закарпатській області С.Сличко.

17 травня 2013р.

Теги: зарплата, заробітна плата, працівник

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

10:00
В Ужгороді попрощалися із захисником Юрієм Легезою, який більше року був безвісти зниклим Фото новина
09:10
У Карпатах рятувальники евакуювали двох туристів Фото новина
17:42
/ 5
На Закарпатті екслісничому повідомили нову підозру через декларацію Фото новина
16:32
/ 1
У Сваляві гойдалка вдарила по голові дворічну дівчинку
16:03
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні 34-річним Василем Митровкою Фото новина
15:39
/ 4
Журналістка-розслідувачка Олена Мудра очолила "Суспільне Ужгород"
15:20
У Мукачеві затримали п'яного водія, який намагався втекти від патрульних Фото новина
09:55
На війні з росією поліг Віктор Попович з Розтоків на Рахівщині Фото новина
09:04
Через нічну атаку рф поїзди до Закарпаття курсують із затримками
17:07
/ 12
Нардеп заявив про нову схему «бусифікації» на Закарпатті
12:13
/ 2
В Ужгороді попрощаються із захисником Юрієм Легезою Фото новина
10:00
/ 1
На Мукачівщині зафіксували сказ у домашньої кішки Фото новина
15:38
/ 1
В Ужгороді патрульні виявили наркотики в автомобілі BMW Фото новина
09:33
У Тернові на Тячівщині попрощаються з полеглим на війні з росією Василем Геричем Фото новина
09:09
На Харківщині поліг прикордонник Олександр Барон із Заброді Великоберезнянської громади Фото новина
18:05
/ 5
На Закарпатті туристичний збір зріс майже на 43% Фото новина
16:07
/ 1
На Закарпатті водій міжнародного автобуса їхав із чужою чіп-картою Фото новина
15:11
/ 2
У циганському таборі на Ужгородщині зафіксували спалах гепатиту А
11:27
/ 1
В Ужгороді через ремонт вулиці Карпатської України тимчасово змінили маршрути автобусів
09:58
/ 1
В Ужгороді попрощалися із полеглим захисником Іштваном Гуяном на позивний «Smile» Фото новина
09:01
/ 1
Четверо українців опинилися в небезпеці в Румунських Карпатах
18:25
У Карпатах під час зливи заблукали дві туристки з Одеси Фото новина
17:37
Лікарі Львова врятували немовля із Закарпаття зі складною вродженою вадою Фото новина
16:27
В Ужгороді відкрили рух вулицею Карпатської України Фото новина
14:42
До 9 годин затримки: низка потягів до Закарпаття курсує із запізненням
» Всі новини