Після "оптимізіції" десятків шкіл влада Закарпаття хоче наполовину "оптимізувати" профтехосвіту

На Закарпатті планують скоротити кількість професійно-технічних училищ. Із вісімнадцяти - до десяти. В управлінні освіти кажуть - на зекономлені гроші збираються оновити застарілу матеріально-технічну базу закладів. Педколективи - проти. Кажуть - молодь позбавляють можливості навчатися.

У Великоберезнянському ПТУ - збори педколективу. Нещодавно викладачам повідомили про "оптимізацію" закладу: на базі двох училищ створять одне. Але за двадцять кілометрів від Березного у Перечині. Педагоги - проти. 

Марія Каменца, викладач хімії і біології ПТУ №33 смт. Великий Березний:

- Нам не дають змоги зробити ліцензії, а раз немає ліцензій - ми не маємо право набору, а як не маємо право набору, значить йде ліквідація.

В облдепартаменті освіти також заявили, що з першого вересня пенсіонери не працюватимуть узагалі, а їх 27. Що ж до інших тридцяти дев'яти викладачів - так само - жодних гарантій.

Марта Рогач, майстер виробничого навчання:

- Коли ми задавали питання: будь ласка, скажіть, так як ми передпенсійного віку - ми будемо працевлаштовані? Він відхилив це питання в сторону.

ПТУ в Березному єдиний заклад у районі, де можна здобути професію. Нині тут навчаються майже триста студентів. Іван здобуває фах слюсаря-тракториста. Однак, якщо на заняття доведеться їздити аж до Перечина - від освіти відмовиться, каже хлопець. Уже зараз він щодня долає шістдесят кілометрів з рідного села до Великого Березного. 

Іван Опаленик, студент 2 курсу ПТУ №33 смт. Великий Березний:

- Мені стипендії якраз вистачає, щоб тут навчатися. А там треба ще десь 500 гривень, щоб їздити, тому я не можу там поїхати навчати. 

У департаменті освіти заспокоюють: остаточного рішення ще не ухвалили. Але, говорять, працювати, як раніше, училище точно не буде. Мовляв, його утримання економічно невигідне: заклад розрахований на шістсот студентів, а навчається - удвічі менше. 

Валерій Тороній, заступник директора Департаменту освіти Закарпатської ОДА:

- На утримання цього закладу щороку виділяється чотири мільйони. У лютому місяці закінчило підготовку і здало державну атестаційну кваліфікацію 30 учнів слюсар з ремонту автомобілів, працевлаштовано аж один. 

Та педколектив Великоберезнянського ПТУ вірить, що заклад усе ж не закриють. З відповідним листом вони вже звернулися до президента.

Марина Коваль, Юрій Ковальов, телеканал "Інтер"

15 травня 2013р.

Теги: ПТУ, училище, оптимізація

Коментарі

Катерина 16.05.2013 / 12:32:51
А ще вчора, було написано в повідомленнях преси, що країні не вистачає слюсарів, а тут закривається ПТУ, яке готує таких спеціалістів, і при цьому заявляється що одного з них працевлаштовано!!!
Або зараз безробіття дуже велике, або заступник директора Департаменту освіти Закарпатської ОДА бреше... і Оскільки безробіття в країні дуже велике, то я не вірю заступнику, якийсхоже зацікавлений в закритті цього ПТУ!!!!!!!!!

НОВИНИ: Соціо

17:28
На Закарпатті забудовник відшкодував понад 9,4 млн грн несплачених податків
14:57
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
14:56
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Володимиром Тарапатою Фото новина
12:35
На Закарпатті через суд повертають 12 га землі під сонячну електростанцію
10:46
Медики в Ужгороді врятували чоловіка після зупинки серця Фото новина
18:38
У селищі Кобилецька Поляна на Рахівщині прощатимуться із захисником Олександром Нічіпоруком Фото новина
17:54
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Рожковим, який понад два роки був безвісти зниклим Фото новина
16:50
В Ужгороді відбудеться обласний фестиваль кар’єри «Платформа твоїх можливостей 2026» Фото новина
14:20
У Хусті до бюджету повернули понад 1,2 млн грн пайових внесків
18:21
На війні з рф поліг закарпатець Володимир Гріга, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
17:40
/ 1
У Мукачеві відбудеться прощання з полеглим Героєм Юрієм Шепою Фото новина
16:39
В Ужгороді попрощалися з 40-річним полеглим Героєм Сергієм Захожим Фото новина
16:09
/ 1
Закарпатського прикордонника нагороджено державною відзнакою «За оборону України» Фото новина
13:55
У горах Закарпаття рятувальники двічі допомагали травмованим туристам Фото новина
12:44
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Олексієм Рожковим Фото новина
10:16
Трьох нелегальних перевізників викрили на Закарпатті Фото новина
09:04
На Хустщині перевіряють воду через підозру на небезпечну інфекцію Фото новина
15:04
На Закарпатті обмежать рух великогабаритного транспорту через аварійний стан мосту Фото новина
13:09
/ 1
На Мукачівщині відкрили «Стелу пам’яті та надії» Фото новина
11:38
В Ужгороді попрощаються із захисником Сергієм Захожим Фото новина
16:46
Мукачево прийняло всеукраїнські змагання кінологів Фото новина
11:05
У Виноградові вшанували матерів і дружин полеглих Героїв та передали державні нагороди Фото новина
18:34
/ 1
На Мукачівщині поліція розслідує поширення інтимних відео
12:52
/ 1
У Мукачеві затримали двох чоловіків, які намагалися пограбувати склад Фото новина
11:51
На Закарпатті ліквідували масштабну пожежу на території курорту Фото новина
» Всі новини