У притулку в селищі Батьово, що у Берегівському районі, тимчасово перебувають діти, які потрапили в складні життєві обставини, й, будучи там, вони очікують на подальше вирішення своєї долі. Аби дещо розважити їх перед великим святом, познайомити із пасхальними традиціями, громадська ініціатива «Творити добро просто» й влаштувала першу із акцій цього сезону. Одинадцятьох дітей учасники руху зустріли в обласному центрі, де спершу для них квітучими вулицями провів цікаву подорож екскурсовод Кирило Воротинцев, відтак усі разом прогулялися музеєм архітектури і побуту та Ужгородським замком.
Саме на мальовничому подвір’ї головної споруд міста дітей і навчали малювати писанки за давньою технологією: воском, перед тим познайомивши із значенням великодніх символів. Як розповіла Людмила Лівак, котра проводила майстер-клас разом зі своїми друзями-пластунами, техніка виглядає складною, але діти за день цілком можуть їй навчитися. І юні гості з Батьова, хоч і не без зусиль (але з цікавістю!) активно взялися опановувати це мистецтво. Більшість уперше в житті розмальовували писанку, й на завершення майстер-класу неабияк раділи яскравим витворам.
Ця невеличка пізнавальна і розважальна програма від громадської ініціативи «Творити добро просто» (рух діє в Ужгороді, щоб здійснювати розвивальні та благодійні проекти для дітей) відкрила літній сезон, в якому буде ще чимало заходів. А тим часом Олена Ярема, ініціатор руху, підсумовує цей день: "Діти важкі, мається на увазі емоційний стан. Їх важко було зацікавити гарним містом, увагою. Вони були всеціло сконцентровані на своєму смутку. Саме це побачила в їх очах. Приємно було спостерігати за тим, як їх очі почали усміхатися. Сам процес малювання писанок їх захопив неймовірно. Завзято розмальовували писанки не тільки дівчата, але і хлопці. Несподіванкою став подарунок для Юлі (однієї з активісток нашого руху) - розмальована писанка, яка буде першим подарунком з першої Доброї акції. Ще раз впевнилася в тому, що подібні речі потрібно робити не тільки в новорічні свята, а цілий рік. Вони потребують колосальної уваги та підтримки».