Працює відділ уже понад 10 років. Основними його завданнями є забезпечення раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, заповідна справа. Тут видають дозволи, погодження, встановлюють ліміти на використання природних ресурсів місцевого та загальнодержавного значення.
"Ми узгоджуємо всі дії по використанню природних ресурсів на території об’єктів природно-заповідного фонду, – говорить начальник відділу біоресурсів Анатолій Олександрович Поляновський, – і маємо прослідкувати, щоб з природного середовища люди могли взяти їх лише стільки, скільки дозволено за науковими розробками. Наприклад, зараз в області відбувається масове збирання чорниці, ожини, малини. Тому на цей рік, скажімо, у Між-гірському районі дозволено використати 410 тонн чорниці, у Свалявському – 210, у Рахівському – 108,6 тонн цієї ягоди. За перевищення такого нормативу передбачено адміністративне стягнення".
Відділ бере участь у розробці екологічних програм. Нещодавно було внесено пропозиції до Загальнодержавної цільової програми збереження та відтворення біорізноманіття на 2008 – 2025 роки щодо збереження на території краю популяцій бурого ведмедя та лосося дунайського. Ці види занесені до Червоної Книги України і перебувають під загрозою зникнення, тому їхнє відтворення неможливе без здійснення спеціальних заходів.
Одним із пріоритетних напрямів діяльності відділу є забезпечення подальшого розвитку заповідної справи. Анатолій Олександрович повід-омив про перспективи створення щонайменше трьох заказників: лісовий заказник "Темнатик" (Воловецький район), лісове урочище "Дубки (Свалявщина)" та ботанічний заказник "Борсучий", що у Великоберезнянському районі. Загальна їх площа становитиме 1202 га. Для порівняння – це складає 3/4 території такої країни, як Ліхтенштейн. В планах зробити це до кінця 2007 року.
Прес-служба ДУ охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області
13 липня 2007р.
Теги: