Держгірпромнагляд оприлюднив результати розслідувань НП у Мукачеві та Ужгороді

Завершили роботу комісії з розслідування технічних причин відразу двох нещасних випадків, пов’язаних з використанням газу у побуті, що сталися у перших числах квітня у Мукачеві та обласному центрі.

Перша за хронологією НП сталася  6 квітня у приватному будинку на вул. І.Франка у м. Мукачево: внаслідок отруєння продуктами спалювання природного газу в лікарню потрапили двоє діточок віком  три і чотири роки та 17-річний юнак. За інформацією голови комісії, головного державного газотехнічного інспектора територіального управління Держгірпромнагляду Людвіга Андращука, до біди призвело використання господарями для опалення житлових приміщень газової плити, розташованої на кухні помешкання. Цим самим було порушено п. 1.4.4 «Правил безпеки систем газопостачання України». До організаційних причин аварії члени комісії віднесли непроведення працівниками Мукачівської філії ПАТ «Закарпатгаз» інструктажу з безпечного користування газовими приладами з власниками помешкання під час планово-технічного обстеження (п. 4.5.27 «Правил безпеки систем газопостачання України»).

Того ж таки 6 квітня, близько 19-ої години було припинено газопостачання у двох під’їздах  п’ятиповерхового житлового будинку, що на проспекті Свободи в Ужгороді. Без голубого палива опинилися відразу 24 квартири. Як повідомив голова комісії, головний державний газотехнічний інспектор теруправління Держгірпромнагляду Олександр Гойс, аварійне відключення спровокувало несанкціоноване підключення одного з мешканців будинку до газопроводу, внаслідок чого в систему газопостачання потрапила вода. Технічними причинами аварії названо, по-перше,  самовільне виконання заміни господинею помешкання існуючого протічного водонагрівача з відведенням продуктів згорання у димохід іншого протічного водонагрівача, на який відсутній паспорт і сертифікат.  По-друге, власниця квартири самовільно, без залучення фахівців спеціалізованого  підприємства, приєднала протічний газовий водонагрівач до системи газопостачання, чим спричинила заповнення системи газопроводів водою.  Комісія також встановила організаційні причини аварії.

Першою названо порушення періодичності працівниками ПАТ «Закарпатгаз» планових технічних обслуговувань систем газопостачання житлових будинків. Так, ПТО системи газопостачання у злощасній квартирі 2012 року взагалі не проводилося. Вказано також на недостатній контроль з боку комунального підприємства ЖРЕР-4 та ПАТ «Закарпатгаз» за проходженням інструктажів мешканцями житлових будинків з безпечного користування газовими приладами під час вселення у помешкання.

Крім того, аби унеможливити виникнення таких чи подібних  аварій у майбутньому, членами комісій розроблено цілий ряд конкретних заходів.

Управління Держгірпромнагляду по Закарпатській області

24 квітня 2013р.

Теги: Держгірпромнагляд, розслідування

Коментарі

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

14:06
На Рахівщині 24-річний киянин зірвався зі скелі Фото новина
15:23
На Хустщині через ймовірне коротке замикання бойлера сталася пожежа Фото новина
09:10
На Тячівщині алабай напав на 9-річного хлопчика
17:21
/ 1
На Рахівщині у ДТП постраждали п’ятеро людей, серед них двоє дітей
13:22
В Ужгороді 7-річний хлопчик потрапив до лікарні після вживання електронної сигарети та енергетиків
11:18
На Закарпатті у ДТП загинув 15-річний мотоцикліст Фото новина
10:13
Закарпаття оговтується після потужної стихії, яка пронеслася регіоном напередодні Фото новина
09:02
/ 1
Ураганний вітер і град наробили лиха на Берегівщині Фото новина
09:04
/ 1
На Тячівщині 36-річна жінка впала з балкона третього поверху
09:23
/ 3
На Берегівщині кінь травмував чоловіка Фото новина
09:34
/ 1
В Ужгороді затримали озброєного чоловіка, який стріляв у Шахтинському лісі Фото новина
15:05
На Закарпатті 17-річного хлопця поранили з травматичної зброї
12:15
/ 2
64-річний водій врізався в огорожу на Тячівщині Фото новина
11:05
/ 3
На Закарпатті півторарічна дитина випадково випила бензин
18:03
/ 1
У Берегові немовля отримало хімічну травму очей через конфлікт дорослих
16:51
/ 2
У Карпатах рятувальники евакуювали травмованого туриста Фото новина
11:43
У Берегові другу добу гасять масштабну пожежу на сміттєзвалищі Фото новина
10:58
На Хустщині 16-річна дівчина отримала електротравму під час косіння трави
09:49
У Тячеві врятували 92-річну жінку Фото новина
09:12
/ 1
На Закарпатті чоловіка госпіталізували після укусу отруйної змії Фото новина
18:15
На Закарпатті власник обгорів, рятуючи від вогню свій автомобіль Фото новина
13:15
На Берегівщині медики екстреної допомоги прийняли пологи вдома Фото новина
20:48
/ 1
На Берегівщині 3-річна дівчинка впала у 2,5-метровий колодязь – дитину врятували після утоплення
17:43
/ 1
На Закарпатті медики врятували пацієнта з важким ускладненням цукрового діабету
13:59
/ 3
На Хустщині 21-річний мотоцикліст загинув, врізавшись в електроопору Фото новина
» Всі новини