Закарпатська КДКА може покарати члена ВРЮ за його адвокатський запит

 

Як повідомили у дисциплінарній палаті КДКА Закарпатської області, підставою відкриття дисциплінарного провадження стосовно Сергія Сафулька стала скарга ТОВ «Стоїк-Авто», направлена у Вищу кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури, про те, що адвокат безпідставно збирав дані про фінансовий стан підприємства.

 

Так, згідно зі скаргою, пан Сафулько в січні 2013 року звернувся до Головного управління статистики у м.Києві з адвокатським запитом, в якому просив надати йому копії балансів і звітів ТОВ «Стоїк-Авто» за 2010-2012 роки, мотивувавши свою вимогу наданням правової допомоги громадянину, який судився з підприємством з питання стягнення боргу, відсотків і пені.

Однак зазначеного в адвокатському запиті спору між ТОВ та громадянином не існує в природі - стверджують на фірмі.

Для того щоб розібратися в ситуації (зважаючи на відсутність у Волинській КДКА повноважень розглядати скарги через відсутність затвердженого Радою адвокатів України Положення), ВКДКА передала скаргу на розгляд КДКА Закарпатської області, яка повідомила адвокату про надходження скарги і запропонувала дати пояснення по справі. Пан Сафулько не став нічого пояснювати по суті питання, зажадавши лише надати йому копію рішення ВКДКА про передачу справи до регіональної КДКА.

У дисциплінарній палаті КДКА вважають, що якщо підтвердиться факт звернення з адвокатським запитом до органу статистики про надання інформації щодо фінансового стану ТОВ «Стоїк-Авто» за відсутності конкретної справи за позовом

до цього підприємства, то в такому випадку С.Сафулько фактично здійснив завідомо неправдиву заяву щодо суті доручення та фактичних обставин, що мають до нього відношення. А це є порушенням ст. 48 Правил адвокатської етики.