Збірник містить наукові матеріали, присвячені основним проблемам збереження флористичного та фауністичного біорізноманіття Українських Карпат. Також розглядаються питання охорони навколишнього середовища, раціонального використання потенціалу агроекосистем. Висвітлено проблематику фізіологічних та мікробіологічних досліджень в екології.
Відповідальна за випуск збірника к.б.н., доц. кафедри плодоовочівництва і виноградарства Л. Г. Маргітай. Вона вважає, що чимала кількість молодих вчених та студентів, які долучилися до написання тез, свідчить про зацікавленість молоді науковими дослідженнями, і результативність цих робіт. На її думку на біологічному факультеті навчається багато талановитої молоді, з якою приємно працювати колективу викладачів. Наукових публікацій може бути ще більше, якщо покращити фінансування наукових досліджень: виділяти кошти на закупівлю нового обладнання, приладів, реактивів.
Матеріали збірки розподілені за секціями: збереження фауністичного біорізноманіття, збереження флористичного біорізноманіття Українських Карпат, збалансований розвиток агроекосистем, прикладні аспекти охорони довкілля, мікробіологічні та фізіологічні дослідження в екології. Вони можуть бути використані як фахівцями різних природничих напрямків та широким колом читачів, які цікавляться питаннями біології, екології та агрономії.
Конференція «Проблеми збереження біорізноманіття Українських Карпат», до якої видали збірник, відбудеться 17 квітня на біологічному факультеті УжНУ.
Наталія Каралкіна, студентка відділення журналістики УжНУ
Богдан 2013-04-16 / 19:38:41
Краще займіться реальними проектами,шановні "вчені".Наприклад захист наших гірських річок від міні ГЕС,а то скоро відбіорізноманіття залишаться лише ваші писульки