І було свято. У Рекітах на Міжгірщині, що на межі трьох сусідніх областей –– Львівської, Івано–Франківської та Закарпатської, на Коваликовому полі в урочищі Тисовець відбувся ІУ Міжнародний фестиваль „Рекітське сузір’я“ з участю юних журналістів, поетів, прозаїків, художників та фотомитців, які приїхали з багатьох областей України.
П’ять років тому урожинець Міжгірщини Василь Тарчинець, він же ж – письменник, заслужений журналіст України створив громадську дитячу творчу організацію «Мала Академія літератури й журналістики». Сьогодні в її лавах – 200 юних обдарувань, а її відділення діють у багатьох містах і селах України, США, Польщі та Росії. МАЛІЖ випустила тисячі примірників газети „Сузір’я“, провела чотири міжнародні фестивалі. А ректор Василь Тарчинець став лауреатом міжнародної літературної премії ім. Олександра Фадеєва.
Зі словами привітань виступив голова облради Михайло Кічковський, який зазначив: „Мені особливо приємно від імені обласної ради, депутатів виголосити щирі слова усім, хто відгукнувся на запрошення організаторів цього прекрасного свята, й побажати його учасникам нових творчих злетів, добра, міцного здоров’я й щасливого мирного неба!“ Водночас, далі мовив Михайло Михайлович, висловлюю сподівання, що нинішній, уже ІУ–ий фестиваль «Рекітське сузір’я», започаткований на мальовничій Міжгірщині, впише свіжу сторінку в літопис духовного й культурного життя нашого краю, розкриє нові літературні таланти й імена.
Іван Ярема, звертаючись до учасників та гостей фестивалю, підкреслив, що день проведення фестивалю співпав із святкуванням Дня Івана Купала, і то є знаковим. Адже в усі часи це було і залишається одним із улюблених свят юнаків та дівчат. Отож, підкреслив Іван Васильович, нехай він принесе всім творчої наснаги, гарного настрою й незабутніх вражень від перебування на чарівній Срібній Землі.
Вітав чесну громаду й почесний професор фестивалю та почесний громадянин с.Рекіти – житель м. Чикаго Володимир Ковалик.
Лунали мелодії церковних дзвонів, вівчарських трембіт і церковного хору, додавали святу піднесення, урочистості, звучання і краси. Є що слухати, є про що писати. Хто був тут хоч раз, затямить на все життя. І захоче приїхати знову.
Твори літераторів–початківців із Перемишля (Польща), Судака, Сімферополя, Львова, Києва, Івано–Франківська, Чернівців, Хмельницького були озвучені того дня, а відібрані – відзначені. „Рекітське сузір’я“ поповнилось новими іменами.
Анна РОМАНЕНЧУК, сайт Закарпатської облради
11 липня 2007р.
Теги: