Які професії обирають молоді закарпатці?

В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему "Вибір майбутньої професії: між престижністю та реальними потребами ринку праці?"

Лариса Маргітич, начальник відділу профорієнтації Закарпатського обласного центру зайнятості розповіла про ситуацію на ринку праці краю, «незайняті ніші» професій та проаналізувала потребу ринку у фахівцях різних спеціальностей.
На вибір професії нинішніми випускниками шкіл впливають батьки, престижність та бажання вчитися разом з друзями. Про це молоді люди зізналися при анкетуванні, проявленому Центром зайнятості. Як розповіла Л. Маргітич, у Тячеві до переліку мотивів вибору професії додалася також дитяча мрія. У травні 10 % випускників ще не були визначені у виборі фаху. Усього проанкетували 9131 закарпатського учня. 67 % опитаних бачать своє професійне майбутнє у сфері обслуговування (продавці, кухарі, офіціанти, водії, бармени).

Минулоріч таке ж опитування засвідчило, що 60 % школярів-респондентів бажають бути економістами, юристами та перекладачами. Чимало випускників цього року назвали за бажану професію агента з нерухомості. Серед найбільш перспективних, на думку учнів, професій — менеджер з туризму, бухгалтер, лікар, продавець, перекладач та інші спеціальності, пов’язані з комунікацією, роботою з людьми.

Лариса Маргітич радить при виборі професії уважно вивчати реальні потреби ринку праці. На допомогу випускникам, з її слів, обласний центр зайнятості регулярно проводить ярмарки вакансій. Останнім часом — вакансій саме робітничих професій, бо саме в них сьогодні відчувається найбільша потреба. Фахівці центру зайнятості також проводять т.зв. діагностику професійної приналежності, у результаті якої чимало школярів зрозуміли свої нахили та навіть змінили плани щодо вступу.
Найбільшим попитом у роботодавців сьогодні користуються професії швачок, слюсарів, складальників верху взуття, столярів, верстатників, електрогазозварників, електромонтажників. Фахівців цих спеціальностей досі бракує.

Центри зайнятості запрошують тих, хто обирає професію чи шукає роботу. Тут можна знайти перелік вакансій, а також понад 200 папок з описом різних професій. Не чекати одразу великих прибутків — порадила Л. Маргітич. Спеціаліст з власного досвіду стверджує, що після отримання диплому про вищу освіту важко отримати одразу 2-3 тисячі місячного доходу. Усе ж слід розпочинати трудову діяльність.

Крім того, у центрі зайнятості можна відвідати семінари з орієнтацією на підприємницьку діяльність та отримати одноразову виплату допомоги на започаткування власної справи — у разі, якщо до цього людина сплачувала страхові відрахування та не змогла працевлаштуватися за фахом.
Усього за перше півріччя до центів зайнятості в області звернулося понад 42 тисячі незайнятих громадян. Вакансій на сьогодні в обласному ЦЗ налічується близько 3 тисяч (з них 2 000 — робітничі).

Як стало відомо, в УжНУ, наприклад, цьогоріч спостерігається підвищений інтерес абітурієнтів до фаху будівельника, стоматолога та туристичної галузі.
Ужгородський прес-клуб
11 липня 2007р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

10:07
Свалявський професійний будівельний ліцей торік збільшив свої доходи на 800 тис грн
09:35
500 звернень щодоби приймає диспетчерська служба екстреної допомоги на Закарпатті
00:56
Опублікований урядом перспективний план формування територій громад Закарпатської області відрізняється від проекту, що збурив громади (ПЕРЕЛІК ОТГ)
18:10
Інклюзивна кондитерська-школа "Золоті серця Закарпаття" в Ужгороді відновила роботу після карантину
18:06
Чергове засідання щодо облаштування велоінфраструктури в місті відбулося в Ужгороді
16:57
У Закарпатській ОДА запрацювала електронна приймальня
15:08
/ 5
Як медреформа працює на Закарпатті. Історія лікарки-ФОПа з Ізи
14:37
У Мукачеві презентували електронну систему "Моя школа"
14:29
/ 7
На Закарпатті розробили мапу для інвесторів та інвестиційну "няню"
14:17
Підприємствами транспорту на Закарпатті у січні-квітні перевезено вантажів на 14,9% менше, ніж за аналогічний період торік
12:59
/ 1
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 3
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 4
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
/ 4
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 1
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 5
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
» Всі новини