Його воістину можна назвати їжею богів. Ківі має чудовий ніжний смак. Квітки маленькі й схожі на троянду, а плоди мають плюшеву шкірочку й ніжну смарагдову м'якоть із безліччю дрібних і м'яких кісточок усередині. Корисні властивості ківі унікальні: ця ягода насичена вітамінами, особливо А, В, С, Е, мінеральними солями, а також ферментами, які розчиняють жири. Всього одне ківі в день покриває добову норму вітаміну С, який, як відомо, зміцнює імунну систему, чистить кровоносні судини, підвищує опір організму до різних інфекцій.
Крім того, ківі містить багато магнію, калію і клітковину, яка сприяє виведенню з організму холестерину та нормалізує травлення. А поєднання магнію і вітаміну С підтримує серцеву функцію. Магній, крім того, регулює клітинний обмін, сприяє стійкості організму під час стресу. Також ця волохата ягода містить багато вітаміну Е, що є природним оксадантом та протипухлинним засобом. Має багато лютеїну, а це позитивно впливає на зір. Ківі незамінний при підвищеному кров'яному тиску, при хворобах серця та атеросклерозі, допоможе при зайвій вазі.
Ця новозеландська ягода прижилася й на закарпатській землі завдяки ужгородському біологу Генріху Стратону. Він почав експериментувати з вирощуванням морозостійкого сорту ківі коли ще був студентом біологічного факультету УжНУ. Виведений ним морозостійкий сорт закарпатського ківі має офіційну назву "Ківі Карпат Стратона "Валентайн».
Вирощувати цей сорт можна будь-де в Україні. Догляд за ківі подібний до догляду за виноградом. Природніх шкідників, від яких слід оберігати цей ліаноподібний кущ, у нас немає, внесення хімічних добрив він також не потребує. Завдяки цьому отримується екологічно чистий продукт. Сажанці витримують морози до -30 °С . Ростуть і родять і в наших важких глинистих грунтах. Навесні кущі слід проріджувати обрізанням, приблизно так, як виноград. Ківі можно вирощувати як окрему ліану, що обплете бесідку чи стовп, шпалерно або на лугоші. Від цього залежить врожайність. Посаджений саджанець з 10-15 сантиметрів до осені виростає приблизно до 2-3 метрів. А через 3 роки починає плодоносити. Один кущ за сезон може дати до 25-50 кілограмів ягід. Збирають урожай ківі з кінця жовтня до перших морозів. Зберігають у підвалі як картоплю. Вирощені на своїй ділянці ківі дуже солодкі та ароматні, набагато смачніші та корисніші за магазинні.
Наразі якраз настав сезон посадки ягоди ківі у відкритий грунт. Цього року ми пропонуємо саджанці, що знаходяться у фазі росту (вегетації) з парників, тому вірогідність їх укорінення майже стовідсоткова.
Якщо Вас зацікавили наші морозостійкі саджанці ківі і Ви хочете вирощувати їх у себе вдома – ласкаво просимо!
Більш детальна інформація та замовлення саджанців – на сайті www.kivi-straton.net або за телефонами 050-756-98-58, 097-552-73-05
Іван Іванович-Київ 2013-11-12 / 22:52:27
В квітні2012 по телеф. рекомендації особисто Генріха Валентиновича звернувся в КІВІ-ЛЕНД купити садженці ківі.Обіцянками В.І.Черканич тягнув до вересня-прислав 4 росточки.480 гр+дост.Жоден із них не прийнявся.Ківі-ленд відмовив надіслати ще 2 садж.в 2013р.А Г.Стратіон та його помічниця Вікторія не хочуть і розмовляти...Дуже прикро!!! 044-2272609
оксана 2013-07-16 / 11:18:23
замовила в кінці зими одержала у травні саджанець гарний вже дав нові листочки думаю дочекатися плодів дякую за вашу працю
мітьо з мадяр 2013-06-08 / 11:02:32
Забыл Генрих с долгами(за саженцы) за прошлые года рассчитатся с покупателями а это около 7 тысяч саженцев по 120 грн которые положил в карман. И решил по- новой пирамиду строить.Верни что должен аферист. И саженцов в этом сезоне у тебя нет, в прошлом все вырезал.
G.S. 2013-04-13 / 02:25:30
одним словом - треба їсти ківі, и будем жити вічно :)))) я так розумію, матеріал надруковано як рекламу :))